Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

wowTURKEY-Ulaşım Anketi: "Kadıköy-Kabataş" Vapur Hattı Açılırsa Hangi Sıklıkla Kullanırsınız?
Çok sıklıkla kullanırım. 55.6%  55.6%  [70]
Nadiren kullanırım. 24.6%  24.6%  [31]
Hayır, hiç işime yaramaz. 10.3%  10.3%  [13]
Bunun yerine, daha işe yarar bir hat ihdas edilmeli. 9.5%  9.5%  [12]
Toplam Oy : 126

berkantmu
12 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2006, 21:50
[İST-B1.79] - İDO Sitesinde, Kadıköy-Kabataş Hattı Açılsa Kullanır mısınız? Anketi Düzenlendi

İDO web sayfasında
Kadıköy - Kabataş - Kadıköy arasında Şehirhatları Seferi düzenlenirse bu hattı kullanır mısınız?
anketi başlatmış. Oy vermek isteyenler http://www.ido.com.tr/ adresinden katılabilir.

Bu anketi buradan da devam ettirerek, wowTURKEY-Ulaşım üyelerinin bu konuda neler düşündüğünü öğrenelim biz de...

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2006, 21:59

Konuyla ilgili anket görüntüsü de şu şeklde, lâkin sorular çok kesin ve net cevaplar içerecek şekilde düzenlenmiş.

"1 ay boyunca hiç kullanmayabilirim de, kıştan itibaren sürekli kullanma gibi bir durumum olabilir, ya da tam tersi bugünlerde hergün işime yarar da, önümüzdeki yıldan itibaren bu yakaya taşınacağımdan dolayı, bu hat benim işime yaramaz..." şeklinde birdolu alternatifi olabilir herkesin. Bu yüzden, soruya verilecek cevaplar, sadece Evet/Hayır şeklinde değil de, biraz daha genel olarak düşünülerek hazırlanabilirdi.

Akın KURTOĞLU

selim_
12 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2006, 22:08

Kadıköy'den yarım saatte bir düzenlenecek seferler Beşiktaş vapurlarını da rahatlatabilir. Örneğin tam ve buçuklu saatlerde Beşiktaş İskelesi'nden düzenlenebilir.

Murat Caner
12 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2006, 22:14

Belki haklısın. Ancak sormacayı "hangi sıklıkla kullanırsınız" diye yapmak gerekir diye düşünmekteyim. Sormaca yanıtlarını da ayda 1, haftada 1, günde 2 diye oluşturmak gerekirdi kanımca. Böylece yolcu adedini de önceden kestirebilirsiniz diyorum ve dahan da yazmıyorum.

Bilmem Akın Kurtoğlu sormacası gibin oldu mu?

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2006, 23:11

Anketin başlığı, Murat'ın yönlendirmesiyle değiştirilmiştir  

Akın KURTOĞLU

ali_bozoglu

12 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2006, 23:35

Ben bunu aylar öncesinden İDO'nun Web. Sayfasına göndermiştim.Kadıköy'den Beşiktaş'a yarım saat'te bir sefer yapıyor gerek Kadıköy İskelesinde gerekse Beşiktaş İskelesinde bekleme yapıyor  bu zaman içerisinde bu vapur Kabataş'a da uğrayabilir ve bir vapuru plase edilmez en ekonomik bir şekilde de kullanılmış olunur güzel bir ring sefer olur özellikle Taksim'e oradan metro ile Harbiye-Şişli ve Levent'e gidecekler için çok uygun olur diyorum zaman açısında da ekonomik olur diyorum

recai metilli

12 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2006, 23:56

Kadıköy Beşiktaş vapurunun 30 dakika da bir yapılan seferinde aksama yapmadan Kabataş'a uğraması hem ekonomik hem de verimli olur. (Eminönü ve Karaköy vapurlarının Haydarpaşa'ya uğraması gibi) Ancak, yanaşma ve yolcu indirip bindirmesini göz önüne alırsak mevcut tarifeyle zaman yönünden yetişmeyebilir diye düşünüyorum.  

Bir şekilde bu hat çalışırsa Karaköy Kadıköy hattı kaldırılabilir mi? Kabataş Zeytinburnu tramvayı ile Karaköy'e geçiş yapılabilir.

Arda Alkaya
12 yıl önce - Pts 16 Ekm 2006, 00:08

Alıntı:
Bir şekilde bu hat çalışırsa Karaköy Kadıköy hattı kaldırılabilir mi? Kabataş Zeytinburnu tramvayı ile Karaköy'e geçiş yapılabilir.

Karaköy deniz otobüsü bağlantısı kaldırılmış olabilir. Böyle zamandan tasarruf edildi. Çünkü eskiden Kabataş'tan kalkan deniz otobüsü Karaköy ve Eminönü bağlantısı yüzünden 20-25 dakika zaman kaybediyordu. Şu an Karaköy'deki deniz otobüsü yolcusu Kabataş'a 10 dakikadan daha az bir sürede gidebiliyor.

Karaköy'deki vapurların kaldırılmasının ardından Kabataş'a tramvayla gitmek zaten 10 dakika sürecek. Ayrıca vapur Karaköy-Kadıköy arasını eskisinden daha çabuk alamayacaktır. Hem illaki kaldırılması gerekirse insanları Kabataş'a uzatmak yerine Eminönü'ne götürmek daha mantıklı geliyor. Zaten kalabalık olan Eminönü vapurlarının Karaköy yolcusunu da taşıması imkansız.
Kısaca Karaköy seferlerini kaldırmak kolay iş değil.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pts 16 Ekm 2006, 00:20

Ali Ağabey'in önerdiği ve Recai üstadın da devam ettirdiği düşünceye göre; Beşiktaş-Kadıköy arasında, ortalama 23 dakika süren vapur seferlerinin Kabataş'a uğramaları durumunda, fazladan 3 dakika kadar bir kayıp sözkonusu olacaktır. Bu da, yine 60 dakikalık eski tam tur müddetinin içinde kalan bir değer olacaktır. Yolculuk 26-27 dakikaya yükselecek ama, Kabataş'a yolcu aktarımı sözkonusu olacaktır. Hem de fazladan vapur tahsisine gerek kalmadan. Belki sabah/akşam pik saatlerde direkt Beşiktaş ve direkt Kabataş kalkışlı ek seferler eklenebilir.

Mavi kesikli renkli rota; günümüzde kullanılan şekli, kırmızı uğraklı rota ise; önerilen yeni sistem...

Akın KURTOĞLU

umit1
12 yıl önce - Pts 16 Ekm 2006, 01:08

Kadikoy-Kabatas seferleri 70 li yillarda bir ara denenmisti yanlis hatirlamiyorsam,hatta sabahki Kadikoy-Kabatas seferini Pasabahce ye yaptiriyorlardi ve tabii sefer 15 fakikadan pek de fazla surmuyordu.

Ama deneme o zaman basarili olmadi yani yolcu bulunamadi ve iptal edildi.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM