Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Burç

13 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 21:54

Aradan haftalar geçtiği halde, halen :

1) 252 nolu hat gitmesi gerektiği yoldan gitmiyor
2) IETT sitesinde resmi bir duyuru yok, halan eski hat görünüyor
3) Otobüsün haftalardır uğramadığı duraklarda hiçbir duyuru bulunmuyor
4) bir saat bekleyip de cep telefonu ile IETT'yi arayan olursa,
  "bu 800'lü hat kullanılmamakta" mesajı çıkıyor

çözüm önerileri : (neler yapılmalıydı?)

1) Hat değişikliği olmadan önce internette IETT ana sayfasında değişiklikler duyurulmalı,
   hat değişiklikliği devam ettiği sürece duyurular kalmalı.
2) Resmi izin olmadan yapılan hat değişiklikleri cezalandırılmalı.
3) Otobüsün uğramadığı her durağa duyuru asılmalı,
   sık sık duyurunun yerinde durduğu kontrol edilmeli
4) mağdur yolcular için bedava mekik seferler düzenlenmeli.
5) 800'lü IETT hatlarına cep telefonundan ulaşılması sağlanmalı

ugurayaz
13 yıl önce - Cum 27 Ekm 2006, 00:18

Üstadım sıkıntınızı anlıyorum, gerçi anlasam da yapabilecegim pek birşey yok ama daha önce de dediğim gibi çift katlı otobüse nazaran daha küçük olan minibüs ve tek katlı otobüsler buradan geçerken zorlanıyorlar, varsın çift katlı da geçmeyiversin..
Bir de şöyle düşünelim:
Çift katlı otobüs 17.00 hareketle Kartaldaki durağında çıkıyor, kendisine verilen zaman dilimine göre 20 dakikada Maltepede olması gerekirken o da ne 30 dakika olmuş  Maltepe Camiine yeni gelebilmiş... Asıl hedefi 30 dakika olan Küçükyalıya optimum gitmeye çalışıyor bir de bakmış 40 dakika ve  hala 63 durağında. Çile orda başlıyor Bostancı Köprüsüne 1 saatte çıkabiliyor...E-5 iş çıkışı traifiği ve 1.30 saat oldu ki Göztepe Köprüsünden Otosan rampasına çıkış başlıyor... Tam Otosana çıkarken saatine bakıyor o da ne 15 dakika sonra Karkuyusundan kalkacak Aman Allahım eminyet şeridine de giremez, çünkü yasak... Zaten girse bile orası da dolu... Birde bakyıyoruz 18.45te Şişliden kalkacak araç Köprü trafiği ve Mecidiyeköy Girişi sayesinde 19.30 sularında Şişliye geliyor....

Hocam bu sadece küçük bir örnek tamamen uydurulmuş, hem de şu an. Ama emin olun ki işin içine girince bunan daha gerçekçi şeyleri görebiliyorsunuz...
Saygılarımla

Eray Falay
13 yıl önce - Prş 18 Oca 2007, 03:14

İett sitesinde yapılan hat duyuruları en son 33T de kaldı.
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=duyuru
bu haberide 11.Ekim.2006 da yine bu başlık altında yapmıştım.
Mesaj yazımından daha eski hat güncellemelerinin siteye koyulmaması ama biz ekim ayından başlarsak
ekim, kasım, aralık, ocak ayları içinde istanbulda hiçbir otobüs hatlarında değişme, uzatma, kısaltma, ekleme, kaldırma olmadı mı acaba????

Nedense ben üstteki sorunun cevabını aslında herkesin bildiğini biliyorum.Çünkü Hatlarda değişme oldu bazı duraklar taşındı vs. saolsun iett nin bilgi işlemi bütün servisleri gibi her işi 4 4lük yapıyor.BRAVO

En son Eray Falay tarafından Prş 18 Oca 2007, 03:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 18 Oca 2007, 03:25

wowturkey-İstanbul ULAŞIM'da günü gününe bütün değişimler takip edildiği için, İETT bizim siteye anasayfasından bir link de verse aynı kapıya çıkar aslında...  

Akın KURTOĞLU

Eray Falay
13 yıl önce - Prş 18 Oca 2007, 03:29

Alıntı:
wowturkey-İstanbul ULAŞIM'da günü gününe bütün değişimler takip edildiği için, İETT bizim siteye anasayfasından bir link de verse aynı kapıya çıkar aslında

Akın bey versede onlarda rahatlasa bizde en azından uygun bir başlık açar ordan diğer arkadaşlarla takip edilip güncel ve hızlı bir şekilde yayınlanırdı.Ama nerde iett de bu akıl.NATO kafa NATO mermer

sametalt
7 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 16:30

iett web sitesinden hattın geçtiği duraklardan ve bilmeyerek bin yolculara

wedatben28

6 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 16:04

Bana az önce bir mail attılar.. Böyle güzel olmuş..

(+)

BULENT MUTLU
6 yıl önce - Cum 20 Hzr 2014, 16:12

33es güzel olmuş

sazanhayko
2 yıl önce - Sal 06 Mar 2018, 22:56

Günümüzde İett bu işi websitesinden düzenliyor, ancak bazen duyurulması veya siteye eklenmesi bir iki gün gecikebiliyor.

Misafir 4ab

1 yıl önce - Çrş 20 Şub 2019, 23:54

İyi geceler biz süleymaniye kadın dogum hastanesinde calısmaktayız mesai saatimiz sabah 7.30 baslıyor sabahları mr12 kazlıcesme vezneciler hattı ile gidioduk otobus 7.25 gece gelio ve yetisemiyoruz. 7.05 yada 7.10 da duraga gelme sansı yokmu cok mağdur oluyoruz

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM