Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
AgaH
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 13:56
[İST-A1.147] - İETT'nin Hizmet Alım İhaleleriBasın mensuplarıyla önceki akşam iftar yemeğinde biraraya gelen Topbaş İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri'nin (İETT) işletme hakkı devri için ihale açacaklarını belirtti. Topbaş, şu bilgileri verdi: "Yaklaşık 2 bin otobüse daha ihtiyacımız var. 500'erlik gruplar halinde ihaleye gideceğiz. İhale hizmet alımı şeklinde olacak ve bölgelerin tanımlarını yapacağız. O alanlardaki işletmeyi yapacak olan şirket otobüsünü de kendi alacak." Yabancıların da ihaleye katılmasını istediklerini belirten Topbaş, "Dışarıda deneyimi olan, yurtdışında kent içi ulaşımı sağlayan, belirli seviyede gücü olan firmaların da olması koşulunu getiriyoruz" diye konuştu. Belediyeden bir yetkili de, İETT ile ilgili olarak bir ay içinde belirlenen bir bölgede hizmet alımı şeklinde ihaleye çıkılacağını, Avrupa yakasında öne çıkan bir bölge olduğunu söyledi.

(Kaynak: Sabah)


Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 20:07

Alıntı:
"Yaklaşık 2 bin otobüse daha ihtiyacımız var. 500'erlik gruplar halinde ihaleye gideceğiz. İhale hizmet alımı şeklinde olacak ve bölgelerin tanımlarını yapacağız. O alanlardaki işletmeyi yapacak olan şirket otobüsünü de kendi alacak."

İdare, elindeki 1400'e yakın İkarus'ın pek de uzun soluklu olamayacağının altını çiziyor bu mesajla... Elden de geçirilseler, yenilenseler de, taş çatlasa 1-2 yıl dayanabilecek bir performansları kaldı çünkü (İkarus'ların çalışabilir yaş ortalaması ortalama 10 yıl, maksimum; 15 yıldır). Bu rakama, 250 kadar MAN-Solo ve 170 kadar MAN-SG220'ler de eklenirse; 1800 küsur bir toplam ortaya çıkar. Bu da, Başkan'ın işaret ettiği yaklaşık 2000 rakamına denk düşen bir toplamdır.

Akın KURTOĞLU


salihkumbar

15 yıl önce - Prş 12 Ekm 2006, 01:08

Alıntı:
500'erlik gruplar halinde ihaleye gideceğiz.
Üstadım Maalesef Özelleştirmenin ilk adımı bu..

İhalenin aslı şu: Ayazağa garajı ve bu bölgedeki rantabl durumdaki 500 otobüsün işletmesi Özel bir şirkete 10 yıllığına verilecek.Tabi Garaj ve kiptaştan kiralık şoförlerle birlikte.

İhaleyi ULUSOY şirketi ve bu konuda ortaklık yaptıkları bir İngiliz şirket takip ediyor.Muhtemelen de bunlar alacaklar ihaleyi.

Yukardaki sözlerin amacı konunu altının hazırlanması

Biz işletmeciler olarak bu işin yürümeyeceği kanaatindeyiz ama işin içine yabancı yönetim girince işin rengi değişiyor. Daha disiplinli bir çalışma olacağı kanaati yoğunlaşıyor.

Neyse artık sondarbeler gelmeye başladı.Asırlık kurum git gide eriyecek gibi geliyor bana...

Bu konuda müsait zamanda fikirlerinizi almak isterim.

Salih


Mustafa Noyan

15 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 11:07

Mevzubahis ihale İETT websitesinde yayınlanmış:
Alıntı:
İhale Bilgileri
İşin Adı: Ayazağa Garajı ve bu garajdan servise verilecek 500 otobüslük hattın yurt içi ve yurt dışı piyasadan teklif alınmak suretiyle 10 yıl süreyle ihale yoluyla şartnamesi esasları dahilinde tüzel kişilere kiraya verilmesi işi....

http://www.iett.gov.tr/ihale/detay.php?ih=1309


Mustafa Kumbar

15 yıl önce - Prş 19 Nis 2007, 13:56

Şoförlerimizin stresini azaltma atakları  Kaynak:iett.gov.tr


Mustafa KumbarANA SAYFA -> ULAŞIM