Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul İETT öğrenci pasoları haberleri
« önceki   123 ... 121314   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
abhazyalı ugur
7 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2007, 18:52

peki başkasının PASO sunu kullanmanın cezasını biliyormusunuz
güvenlik pasoya el koyuyor size tutanak yazıyor merkeze yolluyor
40 Bilet karşılıgı ceza ödüyorsunuz

turgutakbaş
7 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2007, 18:53

biraz daha denetim o zaman kullanan çok var ne yazıkki ...

mustafatek
7 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2007, 17:23

Alıntı:
IETT bu paso yenileme işini ciddi şekilde gelir kapısı olarak görüyor sanırım. Eskiden sadece bandrol yapıştırırdık şimdi her öğrenciden 5 YTL alınıp kartlar değiştiriliyor

İETT, neden paso için 5YTL alır ki? Gerçi yıllardan beri zam yapmıyor, 4-5 sene önce de 5 YTL alırlardı. O zamanlar 5 YTL daha büyük paraydı. O kartın maliyeti çok daha az.

Belediye bazı öğrencilere para yardımı yapıyor. Öğrenciyken 1 kere başvurdum, çıkmadı. Bir daha başvurmadım. Benden daha zengin, annesi babası çalışan arkadaşlarıma çıkmıştı ama babası bir işçi emeklisi olan bana çıkmadı. O zamanlar nasıl çıktığın öğrendim. Bence belediye böyle belli bir gruba para yardımı yapacağına, tüm öğrencileri İETT araçlarında ucuza taşısın. Paso için para almasın. Eskiden öğrenci bileti, tam biletin yarısına satılırdı. Daha sonra bu fark gittikçe kapandı.

Ahmet Bengüer
7 yıl önce - Pzr 01 Tem 2007, 02:24

Arkadaşlar İETT otobüslerinde tekrar kullanılmak üzere indirimli biletin kullanılmasını istiyoruz.Biliyorsunuz yakın bir geçmişte öğrenci bileti basımı satışı ve kullanılmasına son verilmişti.Bence tekrar öğrenci bileti basımı ve kullanımı yapılmalıdır.

Mustafa Kumbar

7 yıl önce - Pzr 01 Tem 2007, 08:46

Ahmet Bengüer demiş ki:
Arkadaşlar İETT otobüslerinde tekrar kullanılmak üzere indirimli biletin kullanılmasını istiyoruz.Biliyorsunuz yakın bir geçmişte öğrenci bileti basımı satışı ve kullanılmasına son verilmişti.Bence tekrar öğrenci bileti basımı ve kullanımı yapılmalıdır.

İndirimli biletlerin avantajdan çok dezavantajı vardı.
Her indirimli bilet kullanan kişi yanında mevcut Paso'sunuda göstermek zorunda (kanıtlamak için)...
Fakat büyük bir çoğunluk , pasosunu göstermekten imtina ettiğinden ,
Şoför ile yolcu arasındaki diyaloglar bu yüzden bazen sert geçiyordu...

Eğer her indirimli bilet kullanan yolcu yanında paso'sunuda gösterse idi , eminim indirimli bilet kalkmayacaktı.

Artık indirimli akbil'ler var , kaçak engellendi biraz olsun...
Tatillerde indirimli akbillerimizi babalarımıza yada annelerimize vermezsek eğer  

Eğer okul olmadığı dönemde kendimize ait akbili bir başkasına vermeye devam edersek eminim indirimli akbillerde kalkar... Yerine daha güvenli bir sistem bulurlar.

Lütfen kendinize ait akbilinizi bir başkasına vermeyin !!!

Mustafa Kumbar

Ahmet Bengüer
7 yıl önce - Pzr 01 Tem 2007, 12:50

İETT'nin indirimli bileti kaldırarak akbil kullanmayıp bilet kullanan özellikle öğrenci yolcularını ÖHO'lara paslamıştır.Bu durumu son derece yadırgıyorum.

Çağrı Tekin

7 yıl önce - Pzr 01 Tem 2007, 13:36

Çok sık otobüse binen birinin akbil almaya üşenmesi, sırf bu yüzden ÖHO'yuı tercih etmesi kişinin kendi sorunudur. Ayda yılda bir otobüse binen birinin ÖHO'yu kullanmasının da kuruma fazla zarar vereceğini sanmam.

yavuzhan034
6 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 23:51
2009 öğrenci pasoları

iett bu sene paso yenileme işlemlerini istanbul kart ı uygulamaya geçirmeyi düşündüğü için (önceki yıllarda yıl tamamlanmadan okullara gönderiyordu) bu sene şubat 2009 başlarında okullara gönderecekmiş....bu bilgiyi okulumdan paso işlemleri yapan müdür yardımcısından aldım...

semih89
6 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 23:57

bizden bu hafta topladılar başvuruları , yakında da gelir .

Enis Aydogdu

6 yıl önce - Sal 02 Arl 2008, 23:57

Ben istanbul dışında okuyorum.Her sene yeni akbil çıkartmak için İETT'nin Hasanpasa Garajının karşısındaki Seyahat pasosu çıkarma bölümüne gidiyordum.Acaba aynı işlemi bu sene tekrardan yapabilirmiyim?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM