Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul İETT öğrenci pasoları haberleri
123 ... 121314   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Kerem.
8 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 14:16
İstanbul İETT öğrenci pasoları haberleri

İETT Pasoları Yeniliyor

İSTANBUL- İETT 2006 yılı indirimli seyahat kartlarını yeniliyor. Toplu taşıma araçlarında kullanılan öğrenci ve öğretmen pasolarının geçerlilik süresi yıl sonunda doluyor. Eski kartlar Ocak ayına kadar geçerli olurken yeni kartlar için başvurular okul müdürlüklerine yapılıyor.  

İETT tarafından örgün eğitim kurumlarında, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında kadrolu ve tam zamanlı fiilen görev yapan öğretmenler ile kayıtlı öğrencilere verilen pasoların geçerlilik süresi 31 Aralık 2006 tarihinde sona eriyor. Yeni kartlar için (2007 yılında geçerli) okul müdürlüklerine müracaat edilirken ferdi başvurular kabul edilmeyecek.

YENİSİ MOR RENKLİ : Öğretmen ve öğrenci pasolarının yenilenmesine Ekim ayında başlandı.  

Kartı olmayan öğrenciler İETT ‘nin Karaköy, Topkapı ve Hasanpaşa’daki bürolarına veya internet yoluyla müracaat ederek 2006 pasosu alabilecek. Bireysel ya da online başvuruda bulunan öğretmen ve öğrenciler, seyahat kartı istek formu, fotoğraflı kimlik kartının aslı ve 5 YTL kart bedeli karşılığında kartlarını alabilecek.

İETT’nin geçmiş yıllardaki verilerinden hareketle bu yıl basılacak kart adedi 700 bin olarak tahmin ediliyor.

selim_
8 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 14:39

IETT bu paso yenileme işini ciddi şekilde gelir kapısı olarak görüyor sanırım. Eskiden sadece bandrol yapıştırırdık şimdi her öğrenciden 5 YTL alınıp kartlar değiştiriliyor.

Kerem.
8 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 15:27

Evet.3-4 sene önce bu haberi bir gazetede okumuştum.İETT,zarar ettiği için paso yenileme işini her sen yapacaktı ve böylece birazda olsa zararını bu yolla kapatacaktı.Eğer beklenen rakam 700000 ise İETT bu yolla 3.500.000.000 YTL kazanacaktır.Allah bereket versin ne diyelim.

bulent222
8 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 19:21

Alıntı:
Eğer beklenen rakam 700000 ise İETT bu yolla 3.500.000.000 YTL kazanacaktır.Allah bereket versin ne diyelim.

3 sıfır fazla yazmışsınız, 3 500 000 (üç buçuk milyon) tutar.

tolginho

8 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2006, 00:49

Paso Yenilenmesi için 5 YTL nereye yatırılacak. Geçen yıl Vakıfbank'a yatıyordu.

Tolga KAPROL

34BuRaK41
8 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2006, 16:47

Karaköydeki İett Binasına

tolginho

8 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2006, 17:21

Alıntı:
Karaköydeki İett Binasına

Pek sanmıyorum. İett bir iki yıldır oradan yeni paso kaydı almıyor. Paso için okul müdürlüklerine başvuru yapılıyor.

Tolga KAPROL[/quote]

Arda Alkaya
8 yıl önce - Pts 09 Ekm 2006, 01:05

Alıntı:
vet.3-4 sene önce bu haberi bir gazetede okumuştum.İETT,zarar ettiği için paso yenileme işini her sen yapacaktı ve böylece birazda olsa zararını bu yolla kapatacaktı.Eğer beklenen rakam 700000 ise İETT bu yolla 3.500.000.000 YTL kazanacaktır.Allah bereket versin ne diyelim.

Son zamanlarda bu şekilde bir kimlik kartı çıkarttırdığım için maliyetini biliyorum. Yaklaşık 2-3 YTL arası değişiyor. Kalite ve sipariş sayısı belirleyici faktör. İETT en kalitelilerini kullanıyor ama binlerce alıyor. Varın siz hesaplayın gerisini...

a.çetin
8 yıl önce - Pts 09 Ekm 2006, 16:03

Paso işlemleri İETT Topkapı Garajı arkasında Atatürk Çağdaş YAşam Çok Programlı Lisesinin yanında yapılıyor...

onur-23
8 yıl önce - Pts 09 Ekm 2006, 16:39

Paso'yu 5 gün önce aldım.. 2006 yılı pasosu için Başvuru İnternetten,Karaköyden, Topkapı(Pazartekke) ve Kadıköy Hasanpaşa'da yapılıyor..
Artı yanlış bilinen bi nokta var.. Paso 5 Ytl değil..Pasonun kartı 5 Ytl üzerindeki demir akbil 6 ytl yani toplam 11 YTL..Bu pasoların geçerliliği yıl sonunda bitiyor.. 31 EKİME kadar Okullara başvuru yapılarak 2007 Öğrenci Pasosu alınabiliyor.. Bu zaman içinde almayanlar yanılmıyosam seneye  5. aya kadar beklemek zorunda..

Ben 2006 Pasosunu karaköyden aldım 1,5 saate yakın bi süre kuyrukmuş vezneymiş bekledim..
En mantıklısı interneten yapmak
http://www.iett.gov.tr/basvuru/indirimliseyahat.php

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM