Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kemal b
15 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 23:36
Aynı İsme Sahip İETT Otobüs Durakları


Alıntı:
Aynı çevrede bir başka mesele de Kabataş otobüs duraklarında yaşanıyor, Kabataş'dan hareket eden otobüsler yaklaşık 70 metre sonra tekrar bir Kabataş durağında duruyorlar, her ne kadar bu çevrede trafik sıkışıklığı nedeniyle ilave bir zaman kaybı yaşanmasa da her iki durağın da Kabataş ismiyle anılıp,  Akaretler'e kadar Dolmabahçe civarında durak olmaması garip bir durum gibi görünüyor.


Söz konusu sorun , 70 metre sonraki 2. durakta Kabataş'tan kalkış yapan otobüslerin durmaması ve 1. duraktan da Eminönü istikametinden gelen otobüslerin  durmaması şeklinde kısmen çözülebilir.


erolc
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 00:41

Değişik yerlerdeki aynı isimli duraklardan bahsediliyorsa, şişhane bir örnek

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 00:41

Benzer şekilde, bu tarz İETT otobüs duraklarından; Yenikapı ve Aksaray'da da var. Hem de bol miktarda aynı isimde farklı duraklar halinde... Bu tarz çoklu duraklara sahip olan başka bölgeler de mevcut ama, ilk aklıma gelenler şimdilik bunlar... Her durağın kendine özgü; "özel bir ismi" olması, karışıklığın ve olası yanlışlıkların önüne geçebilir.

Akın KURTOĞLU


Mustafa Noyan

15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 07:54

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=26752& ...;start=132
mesajım da aynı konuya değinmeye çalıştım, bu başlıkta da tavsiyelerimi tekrarlamak da fayda var:
Alıntı:
İETT'nin yapması gereken her durağa Cami ve Çarşı adını vereceğine bu durakları "Çağlayan Cami", "Kadıköy Çarşı", "Ümraniye Karakol" veya "Zeyrek Müze" şeklinde adlandırarak karışıklıklara meydan vermemek olmalıdır;
Aksaray konusunda da yapılmasını gereken birbirinden tamamen farklı yerlerde bulunan 3 Aksaray durağı yerine zaten çevre sakinlerinin kullandığı isimleri duraklara uygulayarak
Millet Caddesi üzerindeki durakları "AKSARAY YUSUFPAŞA", (47 farklı hat geçer);
Vatan Caddesi üzerindeki durakları "AKSARAY MURATPAŞA", (18 farklı hat geçer);
Atatürk Bulvarı üzerindeki durakları "AKSARAY BULVAR", (42 farklı hat geçer)

adlarıyla kullanmaya başlamak olmalıdır.


erolc
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 09:20

Yenikapı,Aksaray,şişhaneye, edirnekapı'yıda ekliyelimeng ygl
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 09:23

Gayrettepe duragi da bildigim kadariyla iki adet. Bir tanesi Buyukdere Caddesi'nde, Kempinski Kuleleri'nin tam onundeki durak. Digeri de Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi'nin onundeki durak. Sahi bir de Gayrettepe Metro Duragi var Zincirlikuyu ile Esentepe arasinda, onu hic saymiyoruz...

Mert Keski
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 11:06

Bir de çevreyolundan gelen otobüslerin Mecidiyeköy'e girerken durdukları Haliç Üniversitesi önündeki Gayrettepe durağı var.Alıntı:
Sahi bir de Gayrettepe Metro Duragi var Zincirlikuyu ile Esentepe arasinda, onu hic saymiyoruz...


Bu istasyonun Gayrettepe olarak isimlendirilmesini hiç anlamadım, anlayamayacağım da sanırım. İETT websitesinde dahi Zincirlikuyu (Büyükdere Cad.) otobüs durağıyla aynı kod verilmiş bu istasyona. Bence ise Esentepe olarak adlandırılmalı.


Eray Falay
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 13:31

göztepe ssk hastanesinin arkasındaki tanzim durağı aynı isimde 3 edet durakvar ve 2 sinden aynı hat araçları geçiyor.

Asil Canoglu
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 14:31

Eskiden biletçiler Kadıköy-Üsküdar arasında  Karacaahmetin köşesindeki durakta Yaşlılara . Karacaahmet, Gençlere Duvardibi, Askerlere Selimiye diye bagırırlardı. Durağın tabela ismi Duvardibi idi galiba ama üçüde kullanılırdı.Şimdi nedir bimiyorum.

Mustafa Noyan

15 yıl önce - Pts 16 Ekm 2006, 12:52

Alıntı:
Eskiden biletçiler Kadıköy-Üsküdar arasında  Karacaahmetin köşesindeki durakta Yaşlılara . Karacaahmet, Gençlere Duvardibi, Askerlere Selimiye diye bagırırlardı. Durağın tabela ismi

Durağın tabela ismi ise KAPIAĞASI  sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM