Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Pozcu
123 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
arda84

11 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 21:47
Mersin - Pozcu

Mersin'in en güzel semtlerinden birisi. Semte ismini veren eski bir aile aynı zamanda ekonomik durumu iyi olan ve çeşitli hayır işlerinde bulunan Pozcu ailesidir. Şevket Pozcu Lisesi, Aliye Pozcu İlköğretim Okulu bunlardan sadece birkaçı. Mersin ve Pozcu semti aslında birbiri ile bütünleşmiş gibidir, sıcacık ekmek ve pideleri ile Alanya Fırını ve her daim canlı sokağı, Şalgamcı Özkan'ı, Kıratlı dondurmacısı, şimdiki Japon sokağı olan eski Akbank sokağı, sahildeki şık restoran ve cafeleri ( yılların Doba'sı en başta olmak üzere), son zamanlarda Platin, Kitapsan gibi mağazaları ile her zaman canlı bir semttir her ne kadar artık daha yeni semtler, mahalleler kurulsada Mersinliler için vazgeçilmezdir Pozcu.

GMK Bulvarı üzerinden

(+)

Yıllardır inşaatı yarım kalan bu yapıyı bir dersane aldı ve tamamladı, çok da şık oldu

Özel Yenişehir Hastanesi

(+)

Pozcuların eserlerinden birisi, Şevket Pozcu Lisesi

Lisenin hemen yanındaki Güvenkent Sitesi civarı, eskiden burası Okaliptus ağaçları ile kaplıydı, bir anda heryer nasıl olduysa doldu

(+)

18. Cadde üzeri

(+)

Kushimoto Japon Sokağı'nı kesen sokaklardan birisi

***[yamuk foıto silindi - ayhan35 - Sal 10 Ekm 2006, 22:57 ]

[ -Açılmayan fotolar silindi Faruk Öncan - Pzr 20 May 2007, 17:42 ]

arda84

11 yıl önce - Prş 21 Arl 2006, 04:48

Açılmayan fotolar,
GMK Bulvarı üzerinden

(+)

(+)

Güven Sitesi

(+)

(+)

Pozcu Lisesi, sayıları gittikçe azalan Okaliptus ağaçları ile beraber

(+)

Emir ERTEN

10 yıl önce - Pts 21 May 2007, 12:24

Mersinde pozcuda şu an devasa bir alışveriş merkezi yapılıyor.Türkiyenin en büyük alış veriş merkezlerinden biri olacak gibi.Çünkü çok büyük.
Arkadaşlar eğer resimlerini çekerseniz mutlaka siteye göndermenizi tavsiye ediyorum.Benim yolum düşmediği için gidemiyorum
Bu alışveriş merkezi bittiği zaman mersinin kalbinin burada atacağı inancındayım

Emir ERTEN

9 yıl önce - Pts 04 Ağu 2008, 14:00

Pozcuda Forum Mersin AVM yakınına yapılmakta olan yeni binalar;

(+)

Emir ERTEN

9 yıl önce - Cmt 23 Ağu 2008, 20:46

Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi;

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 232425   sonraki »