Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
i.osmanoğlu
15 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 21:02
Bursa'nın Turistik Amaçlı İlk Kentiçi Gezi Otobüsü

Bu otobüs neyin nesidir bir bilen varmı? Birkaç gündür duyuyorum bursada üstü açık otobüsle gezi yapılıyor diye. Bu o'mu? Kaç tane var? Kim işletiyor? Hangi güzergahı izliyor?

(ne çok soru sordum..  )

Batur

15 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 21:11

Güzergahını bilmiyorum ama bu otobüs o otobüs, geçen gün bir benzinlikte rastladım ama fotoğrafını çekme fırsatım olmadı.

Cem Telgeren
15 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 21:27

Alıntı:
Bu otobüs neyin nesidir bir bilen varmı? Birkaç gündür duyuyorum bursada üstü açık otobüsle gezi yapılıyor diye. Bu o'mu? Kaç tane var? Kim işletiyor? Hangi güzergahı izliyor?

Evet bu otobüs bir süredir gezi seferleri yapıyor Bursa'da.Bildiğim kadarıyla hergün belli saatlerde gezi amaçlı Bursa turu atıyormuş.Tabii özel amaçlı geziler için de tutulabiliyor sanırım.Bursaspor'un geçen sezon sonu şampiyonluk turu attığı otobüs bu otobüstü.Kırmızı renkli üstü açık çift katlı sanırım Bursa yapımı bir otobüs.Bir iki defa bende gördüm ama resmini çekme şansım olmadı.Eğer fotograflanıp bu sayfaya eklenirse iyi olur.

Bu arada bir not:Bu otobüs özel bir tur ve organizasyon şirketine aittir.BOİ-Burulaş yada özel halk otobüsleriyle bir ilgisi yoktur.

Evet bu otobüslerle Bursa içinde geziler düzenleniyor. İlgili  bilgi kısacık da olsa BURADA var. [ - Ebru K.Türk - Cum 18 Ağu 2006, 21:38 ]

Mustafa Noyan

15 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 09:34

Alıntı:
..Evet bu otobüs bir süredir gezi seferleri yapıyor Bursa'da.Bildiğim kadarıyla hergün belli saatlerde gezi amaçlı Bursa turu atıyormuş

Katlı gezi otobüsünün tanıtım ve bilet satış standını geçen hafta Tophane'de gördüm, Çakırhamam'dan Tophane'ye yokuşu çıkarken sağ tarafta, restore edilen tarihi kapının tam karşısında bulunuyordu

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 20:18

Kıvanç'ın bu konu hakkındaki bilgisine Ebru'nun yaptığı göndermeden de anlaşılacağı üzre;

Kıvanç demiş ki:
hafta içi hergün saat: 15.30 - 17.30 - 19.30 da tophane yokuşu,saltanat kapıdan hareketle şehir turu yapılıyor..

Günde 3 defa 2'şer saat aralıklarla, bu katlı otobüs "Şehir Turu" gerçekleştiriyor. Geçtiği güzergâh, fiyat ve bugün itibarıyla seferlerinin devam edip etmediği konusundaki bilgilerle, aracın çeşitli fotoğraflarını burada biriktirebiliriz.

Akın KURTOĞLU

nazime21
15 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 20:39

Bu otobüse iki kez Setbaşı nda rastladım.Şarkılar söyleyip el çırpan eğlenen insanlarla doluydu..

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 07:00

Bursa ile ilgili hiçbir sitede bu konuyla ilgili bir bilgiye ulaşamadım Ne güzergâh haritası, ne kalkış yeri, ne fiyatı... Hiçbir bilgi yok... Bursalı ulaşımcılara kalıyor yine bilgilendirme işi

Akın KURTOĞLU

Emre Uzan
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 10:31

Alıntı:
Bursa'da, iki katlı bir otobüsün üstünü açan işletmeci, şehrin tarihi ve tabii güzelliklerini gezmek isteyenlere 1.5 saatlik açık hava turu attırıyor. Hafta içi her gün Tophane'deki Saltanat Kapısı önünden 15.30, 17.30 ve 19.30 saatlerinde hareket eden 40 kişilik üstü açık otobüs, yaklaşık 25 kilometrelik güzergahı ağır ağır 1.5 saatte kat ederek şehri gezmek isteyenleri dolaştırıyor. Osmangazi Belediyesi'nin restorasyonunu tamamladığı Tophane'deki Hisar (Saltanat) Kapı önünden hareket eden otobüs, Ulu Camii, Heykel, Yeşil, Emirsultan, Setbaşı, Cumhuriyet Caddesi, Altıparmak, Çekirge güzergahından İnkaya, Seyir Tepe, Pınarbaşı'na geliyor. Yolcuları, aldığı Tophane'de bırakan açık hava otobüsü büyük ilgi görüyor.
Hafta sonları ise, Bursa sembolleriyle süslü üstü açık otobüs, şampiyonluk, düğün, sünnet, mezuniyet kutlamaları, doğum günü partileri gibi mutluluğa giden organizasyonlarda kullanılıyor.

nrdn
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 11:13

Bu otobüsü Setbaşı' nda gördüm 15-20 gün önce, şaşkın gözlerle bakerken annem açıklamayı yaptı hemen.. Bursa baya gelişmeye başladı, seviniyorum valla ne yalan söyliyim...

Cemali_16
15 yıl önce - Çrş 11 Ekm 2006, 23:07

Kesinlikle gezmenizi tavsiye ederim. O bölgeleri bu fiyata gezemezsiniz. Bence çok uygun. 5 YTL
Özellikle otobüsün üst katının en ön koltuğunu tavsiye ederim.    Belediyemizin yaptığı en iyi işlerden birisi bence bu.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara