Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
nerminkumbar

12 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2006, 19:25
[İST-A6.02] - Büyükşehir, Ücretsiz Müşteri Servis Araçlarını Denetliyor

Büyükşehir, ücretsiz müşteri servis araçlarını denetliyor

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan denetim ekipleri süpermarketler ve büyük alışveriş merkezlerine ait ücretsiz müşteri servis araçlarının denetimleriyle İstanbul genelindeki denetim faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

06.10.2006    

İstanbul genelinde faaliyet gösteren tüm toplu taşımacılık yapan araçların denetimlerinin yanı sıra, servis araçlarına yönelik denetim çalışmaları da hız kesmeden sürdürülüyor.

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerekli evrakları tamamlamış ve taşımacılık yapması uygun görülen servis araçlarına verilen “güzergâh kullanım izin belgesi” olmadan çalışmalarına devam eden süpermarketlerin bünyesindeki ücretsiz müşteri servis araçlarının denetimleriyle birlikte, denetim çalışmaları İstanbul genelinde toplu taşımacılığın her alanında etkisini gösteriyor.

Denetim çalışmalarının etkisiyle birlikte toplu taşımacılıktaki korsan çalışmaların azaldığı ve her geçen gün illegal taşımacılık yapan araçların oranının düştüğü gözlemleniyor.

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı denetim ekipleri, bu kapsamdaki denetim çalışmalarına süpermarketler ve alışveriş merkezleri için taşımacılık hizmeti yapan ücretsiz müşteri servis araçlarının denetimleriyle devam ediyor.

Yapılan denetimlerde 112 adet ücretsiz müşteri servis aracı denetlenerek, bunlardan 28 tanesinin belgesiz olduğu tespit edildi. Belgesiz taşımacılık yapan servis işletmecilerine ve yetkililerine eksikliklerinin giderilmesi ve güzergâh kullanım izin belgelerini almaları konusunda gerekli uyarılar yapıldı.

Uyarı yapılan ücretsiz müşteri servis araçları, daha sonraki denetim çalışmaları esnasında eksik belgeyle ve güzergâh kullanım izin belgesi olmadan çalışma yaptıklarının tespiti halinde, servis taşımacılığı yapmaları engellenecek ve araçları trafikten men edilecek.

Ayrıca; Ücretsiz müşteri servislerinin yoldan ücret karşılığında yolcu alması halinde servis hizmetleri yönergesindeki ilgili yaptırımlar uygulanır. Ücretsiz müşteri servis araçları ana arterler dışında sokak ve caddeleri kullanamaz, yoldan ücretli yolcu alamazlar, servis aracı üzerinde firmanın ismi dışında bilgilendirici mahiyette dahi olsa afiş, ilan vb. bulundurulamaz, bu reklam aracın %5 ini geçemez ve ayrıca izne tabidir.

İlgili tüm ücretsiz müşteri servis taşımacılığı yapan firmaların mağdur durumda kalmaması için güzergâh kullanım izin belgelerini almaları, sahte belgeyle veya güzergâh kullanım izin belgesi olmadan taşımacılık yapmamaları gerekiyor.

İBBWEB  

Birde otobüs duraklarına yanaşıp müşteri beklemeseler...

Aslında sadece bu servisler değil , kimler yanaşıp müşteri almıyor ki ? Taksi - Minibüs - Servis araçları - Ücretsiz müşteri servisleri - hususi otolar... Kimler yokki ?!

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 15:46

Servis araçlarının denetimi tüm toplu taşıma araçları ve taksileri kapsayacak şekilde genişletilecekmiş:
Alıntı:
İstanbul'da, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla, toplu taşımacılık yapan tüm araçlara yönelik cezai müeyyidelerin ağırlaştırılarak daha caydırıcı hale getirildiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, izin belgelerini suiistimal eden, izinsiz olarak şehir içinde dolaşan veya benzeri konularda UKOME kararları hilafında hareket eden taksi, taksi dolmuş, minibüs, tanker, kamyon, kamyonet ve tüm servis araçları için uygulanacak cezalar şöyle:

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=205399

ANA SAYFA -> ULAŞIM