Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hangi Fotoğraf Makinasını Kullanıyorsunuz?
123 ... 515253   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
Alper

16 yıl önce - Çrş 24 Eyl 2003, 23:27
Hangi Fotoğraf Makinasını Kullanıyorsunuz?

Sitedeki resimlerin cogunun kalitesi son derece iyi. Yalniz arada bazi resimler varki kalite olarak bir iki gomlek daha iyi digerlerinden.
Hangi makinalarin urunleri bu resimler merak ettim.

Bende Fuji 2650 var.. 2MP, 3 Optic 4 Digital Zoom lu..
Compact olmasi iyi ama, cozunurlugu ve zoomu acisindan cok yeterli degil.
Tr ye gitmeden evvel yeni bir makina alacagim ama kararsizim ne alsam diye.
Cunku hem iyi zoom ozellikleri olsun, hem cozunurlugu iyi olsun, birde cok pahali olmasin istiyorum.

Erkin

16 yıl önce - Çrş 24 Eyl 2003, 23:39

Selam Atlantian,

Bence sen hic buralarda harcama parani bizim memleketin harbi markalarindan bir adet YU-MA-TU (Yusuf-Mahmut-Tuncer) cek kendine, hem vatanimizin girisimcileri kazansin hem de sen.
Tek risk alacagin makinada objektif veya lens olmamasi olabilir,geri vermeye kalkirsanda "Yigenim bu sapasaglamdi, sen bozdun" sozleri ile karsi karsiya kalabilirsin.

Sakasi bir yana bende Fuji FinePix 3850 var, 3.2 MP,6 optical 2 digital zoom'lu 20 dakikaya kadar da (128mb XD card ile) renkli ve sesli (320x200) film cekebiliyor. Gayet memnunum, kullanimi cok kolay, yalniz zoom esnasinda makinayi hic sallamamak gerekiyor.
Yuksek cozunurlugun (5.3 MP vb) avantaji, cektigin resimin herhangi bir kosesindeki detayi bile crop ettikten sonra 1200x1000 ile filan goruntuleyebilmek...

Sagdan soldan duydugum, Sony overpriced, Nikon ve Olympus iyi fakat pahali, en babasi YUMATU ve SONYA...

Faruk

16 yıl önce - Çrş 24 Eyl 2003, 23:53

Canon Powershot S2 IS

En son Faruk tarafından Çrş 15 Mar 2006, 19:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Bülent
16 yıl önce - Prş 25 Eyl 2003, 00:16

Ben Yakumo Mega-Image IV kullaniyorum (amatör kamera,pek iyi degil). Cektigim resimlerde renkler (yesil fazla geliyor) ve kontrast istedigim gibi degil, photoshop ile düzeltiyorum hep.
Genel olarak Faruk dedigi gibi, güzel havada resimlerde daha güzel oluyor.

tavsiye etmem...

En son Bülent tarafından Pzr 21 Mar 2004, 22:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Alper

16 yıl önce - Prş 25 Eyl 2003, 00:20

Faruk, evet canon A40 i biliyorum.. hava gercekten onemli resmin kalitesinde tabii.. su yazin cekilen Tr resimlerine baksana
bu olympus c50 de fena degil gibi..

5MP , 3X OZoom - 4X DZoom
cok iyi bir indirim vardi gecenlerde bu makinada.. oldukca ufak, chicagoan dedigin gibi yuksek cozunurluklu bir makinede 3optik 4 digital zoom 2mp deki 10 optik gibi felan oluyor .. goruntu kalitesini koruyabiliyorsun...

Sadiye
16 yıl önce - Prş 25 Eyl 2003, 00:31

Valla arkadaslar ben resim makinasindan falan pek anlamam, fakat bendeki makina asagidaki gordugunuz resimdeki makina... Ve ne yazikki bu makinayla cektigim resimler turkiyemizi tanitim amacli olmadigi icin siteyede aktaramadim

Atl

16 yıl önce - Prş 25 Eyl 2003, 17:22

Tpepper - HP de guzel bir makinaya benziyor toplamda 56X zoomu varmis yanilmiyorsam

Ayran - g2 ye bir bakicam (X).. iyi yorumlar almis degerlendirmelerinde.. ama buyuk bir makina ise su olypmus C50 e bakicam (XX).. daha compact bir alet bu.. bir arkadasim gecen hafta bundan aldi, 5MP ve $340 idi Bestbuy da..
boynuma asipda dolasacagim bir makina istemiyorum .. yoksa Fuji S5000 var bir tane ilgilenenler olursa bir goz atmalarini oneririm bu makinaya (XXX)..

Fronxie - benim makina su anda burada $99 a kadar indi.. O fiyat icin oldukca iyi bir makina diyebilirim.. ama Tr de ne kadardir bilemiyorum..

(X)
(XX)

(XXX)

Reignman_

16 yıl önce - Cum 26 Eyl 2003, 20:57

Ben de inşallah gelecek yaz en az 400$ fon ayırarak bir dijital foto almayı düşünüyorum. En azından 3.2 mp düşünüyorum, aslında benim için çözünürlük fazla önemli değil, optik zooma daha çok önem veriyorum.

Gelecek Hazirana kadar fiyatlar iyice düşer, bizde o zaman kaliteli bir şeyler alabiliriz herhalde o kadar paraya.

Beni o zaman görün işte, burada fazla Ankara resmi yok, o günleri görürsek size foto bombardımanı yapacağım, artık quilix'e göndeririz beğenirse yayınlar

O zaman bi gelsin, size ayrıntıları aktarıp sorcam ne alayım diye.

Saygılar...

Alper

15 yıl önce - Cum 12 Arl 2003, 19:08

Yeni bir makina almayi istiyorum Turkiye'ye gitmeden once. Asagidaki Canon ve Olympus lari kullananlariniz varsa -ya da bu makinalari bilenler-bir degerlendirme yapabilirlerse sevinirim.

Baska onerilere de acigim. Min 4MP , Min 3-4 Optik 3-4 Digital zoom ve ebat olarakta olabildigince ufak bir makina bakiyorum.

CANON POWERSHOT A80 -

CANON POWERSHOT S400

OLYMPUS C50 CAMEDIA

Yusuf
15 yıl önce - Cum 12 Arl 2003, 19:55

Atlantian, ben Canon A80'i oneririm. S400'de iyi ama A80 cogu seylerde daha onde. A60/A70 mesela Canon'un en fazla satilan kameralari. Olympus Camedia hakkinda bazi kotu seyler duydum. Kendimde denedim bir dukkanda, sonuc olarak monitorda A80'den daha kotu. Yani A80'i al bence. Eger finans durumun iyi ise, G3 veya G5 al derdim (G4 yok, Japonyada G4 bir kufur kelimesiymis, direk 5'e gectiler).

sayfa 1
123 ... 515253   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET