Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmed_
15 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 15:43
BUR » A7.22. Altıparmak'a da Tüp Geçitli Kavşak
Sıra tarihi merkez bölgelerindeki trafik sorununun çözümünede geliyor galiba.
AK Parti Bursa Milletvekili Faruk Çelik, Altıparmak trafiğinin rahatlaması için SSK binasının yıkılarak yerine bat-çık yapmayı düşündüklerini söylemiş. Olay gazetesindeki haberi aktarayım.

   
Alıntı:
AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, şehir içindeki tüm sosyal güvenlik kurumlarının tek çatı altında toplamayı hedeflediklerini belirtti. Çelik, Ankara`dan gelen heyetin, eski Tekel binasında incelemeler yaptığını açıklayarak, `Sosyal güvenlik kurumlarının bütününü aynı binada toplayabilmek için uğraşıyoruz. Altıparmak`taki mevcut SSK binasını da kaldırmayı düşünüyoruz. Orasını kaldırıp, trafiği rahatlatmak için bir bat-çık yapmayı düşünüyoruz. Çekirge`den gelip, Heykel istikametine gidecek olan trafiği hem rahatlatmak istiyoruz, hem de Muradiye`deki yamaçların güzelliğini de ortaya çıkartmak istiyoruz. İncelemeler sonrası Özel İdare`nin mülkiyetinde olan Tekel binasını sosyal güvenliğe devredebilirsek, şehir içindeki bir hayli Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı gibi bir çok kurumu rahatlatmış olacağız` diye konuştu.


Oradaki eski SSK binası yıkılınca daha bir meydan havasına kavuşacak orası.merkezde cidden 2 tane meydan olacak galiba


Batur

15 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 15:52

Oraya kavşak yapımı daha önce de gündeme gelmişti, ancak cilimboz deresi sorunu vardı, anlaşılan SSK binalarını yıkarak sorunu çözecekler, bu arada SSK’nın o binalardan kurtulmasına sevindim   . Adamlar bir işlem için bir o binaya gönderiyorlardı bir öbür binaya. Tek binayla işi çözerler artık.

SABRİ BİLGİN
15 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 16:05

"Muradiye yamaçlarını ortaya çıkarmak istiyoruz" derken yamaçlara yönelik bir proje planladıklarını mı anlatmaya çalışmış acaba?Öyleyse hoş olur.

Bu dönem belediye çok kararlı bir şekilde trafik problemini çözmeyi amaç edindiğinden sorun yaşanan noktalarda hemen proje üretiliyor.Bugünkü gazetede okuduğum kadarıyla TOFAŞ'ın önü yoğunluğun en fazla olduğu yerlerden biriymiş ve buraya viyadük yapılması planlanıyormuş.Bursa'da çok ciddi bir bat-çık ve viyadük enflasyonu yaşanıyor.Birkaç yıllığına Bursa'dan ayrı kalan döndüğünde "Nerdeyim ben" diye biraz düşünür.

Umarım hızımız kesilmeden devam edebilme imkanını kaybetmeyiz.  


Ahmed_
15 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 16:12

Alıntı:
Bursa'da çok ciddi bir bat-çık ve viyadük enflasyonu yaşanıyor.Birkaç yıllığına Bursa'dan ayrı kalan döndüğünde "Nerdeyim ben" diye biraz düşünür.  

Umarım hızımız kesilmeden devam edebilme imkânını kaybetmeyiz.


her şehir 2 yatırım yaparken bursa 4 yatırım yapmalıki gerçekte içinde tuttuğu modernliğini görünür hale getirebilsin.bu hızla giderse 10 yıl sonra parmakla gösterilecek bursa   .Çünkü şimdi tam sorun çözme sırasında.nüfusu ve gelirleri büyük projelere artık izin veriyor   ama aşırı büyük olmadığındanda istanbul gibi çözümü imkansız halde değil. Eğer nüfus 2-2,5 milyonu geçmeden sorunları çözdü çözdü, çözemezse hiç çözemez.
istanbulun dev bütçesine rağmen yapılan şeyler yetmiyor bitürlü oraya.


Salih Kuş

15 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 17:20

Alıntı:
Altıparmak'a da Tüp Geçitli kavşak


Boyle bir çalışma gerçekten çık iyi olur.Özellikle akşam saatlerinde Altıparmak trafiği çekilmez oluyor.Trafik Cumhuriyet caddesine kadar sıkışıyor.Bursa Ulaşım açısından altın çağını yaşıyor.Mevcut başkan bu işi iyi yapıyor.Diğer sosyal projeler ile birlikte Bursa yaşanılabilir bir kent yolunda ilerliyor.Bu arada sosyal projelerde BTSO nun katkılarınında unutulmaması gerek.Yakın zamanda altıparmakta bu kavşağı görmek istiyorum  M.Erdoğan
15 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2006, 18:21

Oraya kavşak yapılması çok güzel ama o kavşaktan ışığa takılmadan geçenler 50m ilerdeki yaya geçidinde ne yapacak? Altıpramak caddesinin kendi içinde bile 4-5 tane trafik ışığı var yayalar geçebilsin diye. Onları kaldırıncada yaya geçişi zora girer. Alt geçit yapılamaz çünkü kaldırımlar çok dar olduğundan alt geçit giriş çıkışlarına yeterli alan yok. Altıparmak caddesindeki sıkışıklığı yolu genişletmeden yada trafiğe kapatmadan çözemezler. Orada ne kavşak yapılırsa yapılsın trafik sıkışıklığı yaratan noktaların yerine daha ileri taşımaktan öte yaramaz  eğer Yeşile kadar tüm yolları genişletmezlerse

hakanda
15 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2006, 03:49
Saçmalık


Altıparmak'ta bat-çık oması demek öncelikle heykel trafiğine daha fazla aracın girmesi demektir!o yoğunlukla altıparmak caddesine tırmanmaya çalışan araçlar zafer plazayı geçtikten sonra feci yoğunluklara sebep olacaktır. Ayrıca Bursa'nın en güzel cadddelerinden biri olan Altıparmak'a batçık asla yakışmaz! Merinos'ta yapılan batçıklar tamam çok güzel oldular ama sanki şehirin içinde otoban varmış hissi uyandırıyor.
Allahaşkına başka projemi bulamadılar bursa için! Altıparmak'ı araç trafiğine kapatsınlar ya da altına tünel yapsınlar,araçlar caddenin altından geçsin ne bileyim, neden hala Altıparmak'a yönlendirmeyi düşünüyorlar araçları,çözemiyorum.


Emre Alkor
15 yıl önce - Pzr 15 Ekm 2006, 06:07

Alıntı:
Allahaşkına başka projemi bulamadılar bursa için! Altıparmak'ı araç trafiğine kapatsınlar ya da altına tünel yapsınlar,araçlar caddenin altından geçsin ne bileyim,


Doğru ama bu öneri de uygulanası bişey değil pek.    

Altıparmak kapanırsa çekirge, kükürtlü, dağ yolu, dikkaldırım yönünden gelen araçlar ulucami,teleferik,yeşil, emirsultan, kurtbasan yönüne nerden gidecek? hepsi ankara caddesine inip tekrar fevziçakmak caddesinemi yığılıp çıksınlar heykele? alternatif tek bir cadde bile yok. O yüzden o cadde trafiğe kapanamaz.
Altından tünelde olmaz o caddenin çünkü cadde sadece transit geçiş güzergahı değil.Aynı zamanda yaşayan bi cadde. Sinemalar,cafeler, mağazalar, eğlence mekanları var çevrede. Oralara gitmek isteyenler muhakkak caddenin ara sokaklarına dönüşler yapmalı ama alttan tünel olursa her sokak girişine yeni dönüş tüpleri açılamaz sokaklar dar. Caddenin iki ucuna tünelden çıkınca tekrar geri dönüp ara sokaklara girmesi için yola bağlantı verilirse zaten tünelin anlamı kalmaz.

Altıparmak meydanındaki SSK yıkılıp arkasından tophane tepesini delip Çakırhamam noktasına kadar, arapşükrünün arkasından tophane kayalarının altı oyulup geniş bir yol açılırsa o zaman 6parmaka alternatif tünel oluşmuş olur. Ama o zamanda çekırhamam civarındaki tarihi eserleri atlatıp yolu nasıl güzelce bağlayabilirler onu bilmem

Not: tophane altından tünel önerimi ciddiye almayın, fantazy olarak üretildi


grandonur
15 yıl önce - Pts 16 Ekm 2006, 01:23

en iyi yol aynen ist. daki gibi üst yol başka çaresi yok..yine lambalarda takılacağız

Cem Telgeren
15 yıl önce - Pts 16 Ekm 2006, 21:05

Altıparmak Caddesine tüp geçit yapılması fikri ilk bakışta buradaki trafik yoğunluğunu rahatlatır gibi görünüyor.Gerçektende bilhassa Stadyum Kavşağında trafik yoğunluğu zaman zaman durma noktasına geliyor.Ancak Altıparmak Caddesine tüp geçit yapılırken inşaat sırasında bazı sorunlarla karşılaşılabilir.Çünkü çok kişi bilmez Altıparmak Caddesini altında boydan boya büyük su boruları mevcuttur.Umarım bu projeyi yapanlar şehrin batı bölgelerini besleyen bu su borularını hesaba katıyorlardır.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara