Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Kasım
15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 09:56
[İST-F2.25] - Resmi Bayramlarda Yolların Kapatılmasını Doğru Buluyor musunuz? (Vatan Cad. Örneği)

Bugün 6 Ekim.İstanbul'un kurtuluşu.Çok anlamlı bir gün.

Ancak böyle anlamlı bir günde bence anlamsız olan bir uygulamayı her resmi bayramda yaşamak zorunda bırakılıyoruz.

Şehrin en çok kullanlan caddesi olan  VATAN CADDESİ ve tüm bağlantı yolları kapatılıyor.

...VE TAM BİR KAOS. Tüm trafik kilit durumu yaşıyor.

Cevizlibağ,Topkapı,Edirnekapı,Ayvansaray,Bayrampaşa,Merter,E5,Davutpaşa,E-6,Otogar-Hal Kavşağı,Esenler,100.Yıl Köprüsü,Mahmtubey,Atışalanı,Fatih,Fındıkzade,Çapa,Fevzipaşa Cad,Yavuzselim Aksaray,Beyazıt,Laleli,Yenikapı,Unkapanı

HER YER KİLİTLİ.

Bu uygulamaya bir son verilmeli.Bu konuda sivil inisiyatifi kullanalım.Tören alanları var orada kutlama yapılabilir.YOL KAPATMAK YAKIŞMIYOR.

Lütfen bu konuda bir şeyler yapın :

http://www.tsk.mil.tr/beb/bebbasvuru.htm

Mustafa Urgancı

15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 10:30
Yol Kapama

Esenkent'te oturuyorum.  (Bahçeşehir yanı). yaklaşık 4 yıl önce bir 06 Ekim günü tam 4,5 saatte işe gelebildim. Sebebi bu, yol kapatmaydı. O hırsla Valiliğe, Emniyete yazılar yazdım. Tüm sinirimi boşalttım. Şu mealde şöyle yazdım

"Düğününü sokağı kapatarak yapanların, yöneticileri de bayramı caddede yapar. Bu yöneticilerden bizi kurtarın, hepsinden şikayetçiyim, cezalandırılsın"

Gelen cevap valiliğin yazısına istinaden Emniyetten: Trafiğin akışı için tüm önlemler alınmıştır.

Belli oluyor!!!!!

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 10:59
Doğru tespit

Bugün işe gelen herkesin gündeminde dayanılmaz trafik var.Bu uygulama çok yanlış.Dün 15 dakikada adığım yolu bugün 2 saatte aldım.

Yavaşladım.Geriye gittim.Gerici oldum.

Her yerde trafik yüzünden kavga gürültü var.

ilyas aydın türken

15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 11:13

Çalıştığım 29 Mayıs Hastanesi Vatan Caddesi üzerinde, tam karşısında Vakıf Gureba Hastanesi var, bugün yüzlerce hasta ve çalışan perişan halde bu kurumlara ulaşmaya çalışıyorlar. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Maliye, Fatih Kaymakamlığı ve Adliyesi de burada, bu kurumlar da felç. Bugün saatlerini yolda geçirmiş bir çalışanımız şaka ile karışık "Acaba  İstanbul kurtarılmasamıydı?" diyordu. İnsanımızı tarihinden, geçmişinden soğutmak istiyorsak bu uygulamaya devam edelim, hatta Millet caddesini de trafiğe kapatalım, o da yetmez, bütün suriçine girişi kapatalım

Esat San
15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 11:30

İlyas Bey hakikaten bravo, çok önemli bir düşünceyi dile getirmişsiniz evet nerede ise bütün Sur içini trafiğe kapatalım ama önce bu yollardan geçecek tramvayları ve alttan ekspress işleyecek metroları yapalım sonrada Millet Cad. Vatan Cad. ve Macar Kardeşler Cad. (sanırım buydu adı) ne toplu taşım araçlarının girişini tüm gün, yük ve nakliye araçlarının girişini gündüz saatlerinde kısıtlayalım, şimdi konu ile ne alaka demeyin bu dediğim yapı olsa istedikleri kadar Vatan caddesinde tören düzenleyebilirler kimse işine geç kalmaz ya da devlet kurumlarına ulaşmak için binbir maymunluk yaparak dolambaçlı yollardan dolaşmak zorunda da kalmaz, Vatan caddesindeki törenlerde karşıdan karşıya geçmenize bile müsade etmiyorlar nerden geçerim dediğinizde iki tane metro istasyonu alt geçiti var ikide trafik ışığından sanırım o da törenden önce belki

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 11:51
İşe giderken aranmalar

Birde sade vatandaş işine giderken polis tarafından aranıyor.Hastane çalışanları bu aranmadan bahsediyorlar.Uygulamaya gerekten çok üzülüyorum.

Bugün bayram mı ?

gürkang
15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 12:26

Eğer trafik konusunda zamanında bilinçli bir mücadele gösterilseydi, sağlam bir ulaşım ağımız olsaydı elbette bazı yolların trafiğe kapatılması sorun olmazdı. Bu olay sadece ulusal bayramlarımızda, tarihimiz açısından önemi olan günlerde yol kapatılması insanları çileden çıkarmazdı. Bir bayramın, tarihi önemi olan bir günün kutlanması da başkalarının şikayetine neden olmazdı ve "kutlamasak ne olur?" düşüncesi kimsenin aklına bile gelmezdi.

Eğer bu gibi kutlamalar trafiğe engel oluyorsa, siyasi partilerin mitingleri, her türlü gösteri ve yürüyüş, yılbaşı eğlencesi gibi faaliyetlere de trafiği engelliyor diye dur dememiz gerekir.

Necdet Cevahir
15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 17:48

Bu gibi geçit törenleri için en uygun olanı devletin herkesin kolay ulaşabileceği büyük bir alanı bu törenler için tahsis etmesi ve artık bütün büyük toplantıların , geçit resimlerinin bu alanda yapılması olmalıdır. Bütün parti mitingleri , törenler hatta protesto toplantıları bile burda olmalı. Ama böyle büyük bir alanı İstanbul gibi bir metropolde yaratmak çok güç. Belki şehir dışında olabilir ama orayada halk rağbet etmez. Çözüm şart. Bu trafik işkencesi daha uzun yıllar vatandaşlara çektirilmemeli. Yazık.

Erdal
15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 18:18

Alıntı:
Bugün saatlerini yolda geçirmiş bir çalışanımız şaka ile karışık "Acaba  İstanbul kurtarılmasamıydı?" diyordu.

İlyas Bey, Her şakada birazda gercek payı vardır.Sizi ve Çalışanınızı ayrı tutarım ama Hilafetçi kadronun handikaplarından birisi de Bize göre İstanbul'un Kurtarılması, Onlara göre ise Türkler tarfından işgalinin yıldönümüdür... Dikkat ederseniz 5 Mayıs'larda karadan gemi yürüten kadroyu 6 Ekim'lerde ortalıkda göremessiniz.

Bu tipdeki bayramlar ve Gösteriler kendinizi olayin içinde nekadar hissettiğinize göre sıkıcı, gereksiz, külfet yada grur vesilesi olabilir. Ama gelen olarak bu gün Türk tarihi ve İstanbul Tarihi için anlamlı bir gündür ve bence biraz da sıkıntı çekmeye değer....

Öte yandan 6 Ekim'den rahatsız oluyorsak sırada 29 Ekim de var.  Türk tarihi kimine rahatsızlık kimine ise grur veren sayısız olaylarla dolu... Mesala Tarihde 6 ekim ;

1605- Lala Mehmet Paşa komutasındaki Osmanlı ordusu, Estergon Kalesi'ne girdi.
1907- İstanbul'da ilk otomobil Beyoğlu'nda görüldü.
1917- Mustafa Kemal 7. Ordu Komutanlığı'ndan istifa ettiğini Enver Paşa'ya bildirdi.
1923- Şükrü Naili Paşa komutasındaki Türk birlikleri İstanbul'a girdi; İstanbul düşman işgalinden kurtuldu.
1923- Damat Ferit Paşa, Fransa'nın Nis kentinde öldü.
1926- Türkiye'de ilk uçak fabrikası Kayseri'de açıldı.
1963- ABD Başkanı Kennedy'nin eşi Jacqueline Kennedy İstanbul'a geldi.
1964- Birinci Antalya Altın Portakal Film Şenliği başladı.
1971- 6. Akdeniz Oyunları, Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay tarafından İzmir'de törenle açıldı.
1986- TV'nin ikinci kanalı çeşitli eğlence programlarıyla resmen açıldı.
1990- Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) Parti Meclisi üyesi Doç. Dr. Bahriye Üçok, kargoyla gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu 71 yaşında öldü.

Damat Ferit heralde kahrından ölmüştür

hakan_1970
15 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2006, 16:15

Genelde araç trafiğinden bahsedilmiş önceki mesajlarda. Yayalara da işkence vardı Cuma günü sabahı.
Vatan Caddesi'nde karşıdan karşıya geçecektim. Ancak, yol boydan boya demir korkuluklarla kapatılmış. Yaya geçiti dahil boşluk vermemecesine!    Mecburen bir tanesini açıp aradan karşıya geçebildim. Karşı kaldırıma ayak basabilmek için başka bir korkuluğu da orada açmam gerekti.  
Demir barikatları dizerken yaya geçidinde dahi boşluk vermeyi akıl edememeye pes dedim. Öyle ya, mühim insanlar gelecek töreni izlemeye, onlar herşeyden önemli, vatandaş varsın karşıdan karşıya geçemesin,   kimin umurunda!

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM