Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ahmetyilmaz
12 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2006, 18:03
İETT'nin İlk Gezici Akbil Dolum Gişesi Hizmete Girdi

Bugün ve dün yoğunluğu azaltmak icin ivecolardan bir tanesi akbil dolum otobüsü olmuş. Bölge şefinin bizzat  kendime demesi "ilk ve tek iveco albil dolum otobüsü".

salihkumbar

12 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2006, 23:15

Alıntı:
enteresanlığa girermi bilmiyorum.Bugün ve dün yoğunluğu azaltmak icin ivecolardan bir tanesi akbil dolum otobüsü olmuş.Bölge şefinin bizzat  kendime demesi " ilk ve tek iveco albil dolum otobüsü".

Arkadaşlar

Mavi Akbil uygulamasında son yapılan düzenleme ile tahmin edeceğiniz gibi gişelerde ayın ilk günleri yoğunluk oluyor.İstanbul İşletmedeki arkadaşlar da mevcut akbil gişelerindeki sıranın azaltılması için böyle bir yol denediler.Aslında ben bu öneriyi 3 yıl önce yapmıştım.Ama pek dikkate alınmamıştı.

Neyse...

O arkadaşlarımıza teşekkür edelim.

Salih KUMBAR

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2006, 23:19

Alıntı:
enteresanlığa girermi bilmiyorum.Bugün ve dün yoğunluğu azaltmak icin ivecolardan bir tanesi akbil dolum otobüsü olmuş.Bölge şefinin bizzat  kendime demesi " ilk ve tek iveco albil dolum otobüsü".

Ahmet Yılmaz'ın bilgisi çok enteresan hem de. Keşke bu konuda bir de resim olsaydı. Hiç değilse Iveco'nun bu özelliği biraz daha detaylı anlatılırsa, fikir sahibi oluruz biz de bu konuda...

Akın KURTOĞLU

ahmetyilmaz
12 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2006, 23:20

O arkadaş,eminönü işletme şefi.Beraber seyrettik,gördükki halk normal akbil gişesini tercih ediyor.Yanyana durmasına rağmen ivecodan alım yapmıyorlar-psikolojik herhalde.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Prş 05 Ekm 2006, 00:46

(+)

Üstad Salih Kumbar'ın bana gönderme nezaketini gösterdiği ilk "Gezici Akbil Dolum Gişesi" ile ilgili resim ve çizimleri, teşekkür ederek onun izniyle buraya iliştiriyorum.

Bu uygulama, beni çeyrek asır evveline, "Gezici Tahsilât Otobüsleri"nin hizmet verdiği yıllara götürdü (6 adet Büssing-5500 İETT otobüsü, tıpkı bu resimlerdeki gibi, yanlarında vezneleri olduğu halde, İstanbul'un muhtelif alanlarına parkederek, elektrik tahsilâtı yaparlardı ).

Çok güzel bir uygulama olacağı kesin. Eldeki Iveco-M24'lerin bir kısmının bu şekilde değerlendirilecek olmaları, çok hoş bir uygulamanın ilk adımı...

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Prş 05 Ekm 2006, 01:36

Alıntı:
Keşke bu konuda bir de resim olsaydı.

Alıntı:
Üstad Salih Kumbar'ın bana gönderme nezaketini gösterdiği ilk "Gezici Akbil Dolum Gişesi" ile ilgili resim ve çizimleri, teşekkür ederek onun izniyle buraya iliştiriyorum

Resim var, ama korkarım çizimler daha iyi...
Eminönü'nde kullanılan ilk Iveco 93-027

(+)

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Prş 05 Ekm 2006, 03:59

İETT, Iveco-M24'lerden 25 adet satın almıştı. Bunların bir kısmı, günümüzde durak bakım/tamir vs. amaçlı kullanılmakta. Kalanların bir kısmı da personel taşıma işine ayrılmış vaziyette. Zaten içlerinden bir kısmı da önceden hurda olarak ayrılmıştı. Bu şekilde "Gezici Akbil Dolum Aracı" olarak kullanılabilecek şekilde kaç Iveco kaldı acaba elde?

Akın KURTOĞLU

ahmetyilmaz
12 yıl önce - Prş 05 Ekm 2006, 08:48

Resimlerdeki iveco daha güzel.Eminönünde yanyana duran akbil gişesinin bir tanesi bozulmuştu.O yüzden gecici iveco kondu oraya.Zaten akbil dolum yazan tabelada yarım acilen yapılmış gibi.Eminönü akbil işletimi birkaç yöreyi kapladığından,şu anda akbil satımı/dağıtımı konusunda birinci sırada.

salihkumbar

12 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 17:16

Arkadaşlar

Mavi akbil uygulamasında bilindiği gibi son kullanma tarihi getirildi.Yani Eylül ayında dolum yapan yolcularımızın akbillerinin son kullanma tarihi  4 Ekim gecesi olarak düzenlenmişti. Bir de son kullanma tarihinde kullanılmayan bakiye kalan biniş hakları, 4 Ekime kadar dolum yapılırsa içindekinin sadece 28 adedi devir yapılıyordu.

Öğrenmek istediğim bu şekilde dolum yapılırken mağdur olan, biniş hakkı devri yapılamayan  ya da tarihi geçen var mı?  

Salih KUMBAR

adnanu
12 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2006, 12:35

salih  bey,
ilginize   çok  teşekkürler
bizlerin  sorunu  şu  mavi  kart  uygulamasında
bundan  bir  önceki  gibi  uygulama  olması
şu  anda  tarih  sınırlaması  olduğu  için  
mecburen  başka  yöntemler  izlemek  zorunda
kalıyoruz  eskiden  tarih  veya  kontör  seçenekleri  
mevcut  idi
sonuçta  şirketimiz  bu  parayı   ödüyor