Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ÖMER010
15 yıl önce - Pzr 03 Arl 2006, 01:32

Öncelikle merhabalar arkadaşlar.uzun bir süre aranızdan ayrıydım kusura bakmayın.Şimdi Bursa'nın çevre ilçelerdeki ulaşım değişikliği vatandaşı ve hat sahibi arkadaşları çok uyraştıracak. Vatandaş zorluk çekecek.Bursa Büyükşehir Belediyesi Gemlikli hat sahiplerine max. 9 mt.'lik 27 adet otobüs alabileceklerini vede minübüslerin tamamen kaldırılması gerektiğini söylemiştir. Ayrıca Gemlik'e çok sıklıkta araç çalışmasına rağmen bu sıkıntılar yaşanıyor.İleride Mudanya ve Güzelyalı tarafında da bu tür düzenlemeler olacak.Aynı sıkıntılar bu ilçelerde oturanlar içinde geçeli olacak. İnşallah Belediye biraz daha insaflı davranıp araç sayılarını arttırması 27 araç sınırı koymamasını diliyorum.Bu hem vatandaş açısından hemde tüm hat sahibi otobüsçü için daha yararlı olacaktır. Belediyenin ulaşım konusunda halk ile birlikte hareket etmemesi çok üzücü.Belediyenin bu konuda acilen bir çözüm bulması gerelekli.

Asil Canoglu
15 yıl önce - Pzr 03 Arl 2006, 14:04

Bu otobüslerin olmayacağı 12 mt lik ve2+2 koltuklu klimalı araçlar olması gerektiği başta belli idi. Gemlik şehir içi içinde ise bu araçlar olablilirdi. Üzüntü verici olan  bu sorun ortada iken bu araçlardan daha kötüsü olan Isuzu Urban  araçların Kumla-Narlı hattına alınmasıdır. Mevcut BMC ler  den 17 adet Narlıya kaydırılıp Bursa-Gemlik hattı için  17 adet 12 mt lik BMC Belde veya Procity veya Cobra alınabilir ve sorun tamamen çözülürdü. Belediyeye sorarsanız herkes belli bir otobüste mülkiyet istediğinden bu mümkün olmuyor. Tüm araçların aynı tip olması nı otobüsçüler istiyor. Buna karşı çözüm ise şirketleşme, böylece tüm otobüsçüler şirkete ve tüm araçlara ortak olur. Finans ve kredi yönünden de şirketleşmenin avantajları var. Niye Isuzular alındı hala anlayamadım.

Batur

15 yıl önce - Pts 04 Arl 2006, 17:52

Gemlik-Bursa arasında BMC’ler çalışıyor ancak ilçe içinde Cobra ve Teztiger’de(fotoğrafını çekemedim ama beyaz renk en çok ona yakışmış   ) var.

(+)

(+)

Utku ARDIÇ

15 yıl önce - Sal 05 Arl 2006, 17:52

Sayın Arkadaşlar;
Gemlik Lisesi'nde öğrenciyken  3 YIL Boyunca yerine BMC'lerin geldiği M50'lerle gidip geldim.Kooperatif 2000'de şehir içi için 12 tane(11 kırmızı 1 mavi)M50 hizmete koymuştu.Gemlik-Bursa için ise 8 tane(6 tane O 303 3 adet Maratonu yenileyerek 3 tane M 29.14)otobüs devreye girdi.Bursa seferlerinde minibüs ve otobüsün aynı fiyatta olması sıkıntı yaratmıyordu fakat şehir içinde M50'ler yetersiz kalıyor;Karayolcular ve İnan market duraklarından araç dolu olduğu için transit geçiyordu.Şimdilerde bu durum tam tersi oldu.Yeni araçların gelmesi Gemlik Halkı'nın duraklarda sıraya girmesini de sağladı.

SAYGILARIMLA
                                                                                                                                   D.059-D.131
                                                                                                                                    Utku ARDİÇ

Cem Telgeren
15 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 17:06

Conectolarla ilgili başlıkta Erkut kardeşimizin söylediği

Alıntı:
Güzelyalı'ya çalışan minübüsler feribot gelene kadar zaten araçlarını 9mtlik "ManTeztiger" yapacaklar.

yeni alınacak Teztiger marka küçük otobüsler acaba kaç tane olacak ve feribot seferleri başladığında Güzelyalı'ya artacak yolcu talebini karşılayabilecek mi bu otobüsler?

Batur

15 yıl önce - Pzr 17 Arl 2006, 13:35

Güzelyalı minibüslerinin Teztiger’le anlaşmalarına sevindim. Teztiger ve Güleryüz Cobra’nın BMC Probus’tan daha iyi olduğunu, 9mt’lik otobüsleri bir türlü sevememizin nedeninin de 255 adet Probus’tan kaynaklandığını düşünüyorum. ÖHO’lar Probuslar yerine tercihlerini Cobra ve Teztiger’den yana kullansalardı küçük otobüsler konusunda fazla şikayet olmazdı.

Salih Kuş

15 yıl önce - Pzr 17 Arl 2006, 16:47

Alıntı:
yeni alınacak Teztiger marka küçük otobüsler acaba kaç tane olacak ve feribot seferleri başladığında Güzelyalı'ya artacak yolcu talebini karşılayabilecek mi bu otobüsler?

şuanda bile mudanya'ya yolcu taşıyan minibüsler organize sanayiden neredeyse beş dakikada bir kalkıyorlar.özellikle akşam saatlerinde yoğunluk daha fazla oluyor.Mudanya güzergahı gemlikten daha aktif işliyor.birde feribot seferleri başlayınca dahada işlerlik kazacak.hem B.O.İ hemde Özel halk otobüsleri kullandıkları araç sayılarını arttırmaları gerekecek.eğer yeni bir otobüs alımına gidilecekse bu gelişmeler göz önüne alınmalıdır.

erkut
15 yıl önce - Pzr 17 Arl 2006, 20:17

-Bursa Büyükşehir Belediyesinin, Güzelyalı'da 2 minübüse=1otobüs şeklinde dönüşüm yapılacağı söyleniyor.

-Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya için ise; günlük ortalama 6000 yolcusu olduğunu, dönüşümde de bu sayının baz alınacağı belirtiyor. Yani Mudanya-Bursa arasına 12 otobüs yeteceği belirtiliyor.

Burdan çok açık konuşuyorum . Güzelyalı ve Mudanya için yukarıda belirttiğim gibi bir dönüşüm gerçekleştirilirse, bu otobüsler ne Mudanya'nın, ne de Güzelyalı'nın yolcusunu taşımaya yetmez. Sıkıntıyı halk ve otobüsçü çeker. Gemlik'teki gibi yolcular yollarda kalır.
Güzelyalı yazın ve şimdilerde 27 kişilik Otokar Sultan marka otobüslerle bu yolcuyu kaldıramıyorsa, feribot gelincede araçlarını yarı yarıya düşürürse hiçten kaldıramaz.
Mudanya için ise;kışın en kötü aylarında bile 12 otobüs yetmez ki; yazı düşünemiyorum bile..

Ben hem otobüsçü hemde halk adına burdan sesimin duyulabileceğine inanarak yetkililere sesleniyorum :
Bursa şehir içinde ve Gemlik'te dönüşümle ilgili yaşanan olumsuzlukların Mudanya ve Güzelyalı'da da yaşanmaması için lütfen daha dikkatli kararlar verin. Anlaşma yaparken halkın ve otobüsçünün isteklerini göz önünde bulundurun,kimseyi mağdur etmeyin.

Cem Telgeren
15 yıl önce - Pts 18 Arl 2006, 00:09

Erkut son derece haklı.Yaz aylarında Mudanya ve Güzelyalı'ya yolcu kapasitesi iki üç misli artıyor.Feribot seferleri başlayınca bu talep daha da artacaktır.İstanbul'dan birbuçuk saatte gelen yolcuyu iskelede Bursa'ya gidebilmek için saatlerce bekletirseniz bu feribota olan talebin düşmesine de sebep olur.Onun için feribotla gelen yolcuyu en seri ve en rahat biçimde Bursa'ya taşımanın yolu bulunmalıdır.Doğrusu ben 2 minibüse 1 otobüs dönüşümüyle oluşacak sayının bu hat için yeterli olmayacağını düşündüm.Bu hatta bence biran evel gerekli araştırmalar yapılarak yeterli miktarda otobüs tahsis edilmesi gerekmektedir.Bence bu hatta tahsis edilecek otobüsler 12 mt.lik otobüsler hatta ve hatta körüklü otobüsler olmalıdır.Yok illaki Teztiger marka küçük otobüs kullanılacaksa bile otobüs sayısının kaç tane olacağı iyi araştırılıp tespit edilmesi gerekir.

MURAT ATA
15 yıl önce - Prş 21 Arl 2006, 20:35

GUZELYALI OTOBUSLERINI YAKINDAN TAKIP EDIYORUM. ILK ETAPTA 12 ADET OTOBÜS ALINACAK. 12 ARACLARIN KAPASITESI YETMEME DURUMUNDA ARAÇLARINI TEKARA 24 ADET'E CIKARMA IMKANKARI VAR.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara