Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2006, 00:28
Bursa'nın Çevre İlçelerine Hizmet Veren Özel Halk Otobüsleri
Bursa Büyükşehir Belediye sınırları içine alınan çevre ilçelerin, merkezle olan bağlantılarını sağlayan Özel Halk Midibüsleri/Otobüsleri ile ilgili bilgileri burada toplayacağız.


İlk haber de benden olsun madem:

Gemlik minibüs ve otobüsçülerinin yeni satın aldığı; 18 tane BMC Probus, Gemlik sahilinde yanyana bekliyorlar. Cuma günü, her 15 dakikada 1 olmak üzere seferlerine başlayacaklar. "Gemlik-Merinos" hattında hizmet verecekler. Fiyatları; 1.75 YTL. olarak belirlendi.

Akın KURTOĞLU


Asil Canoglu
15 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2006, 17:28

Bu hatta 9 mt değil  11 mtlik araç olmalı idi  BMC israr ediliyorsa Probus yoksa connecto ama mutlaka 2+2 sıralı ve klimalı olması şart. Bunlarda klima varmı.? Gemlik halkına yazık .Birde 18 otobüs 15 dakikada bir nasıl sefer yapacak ,Bekleme ile tur 90 dakika olsa  6 otobüs yedği ile 7 otobüs yeter.Gemlik için 15 dakika aralık özellikle sabah akaşam saatleri ve yaz için yetersizdir.

Ayrıca  Klimalı otobüslerin klimalarını  çalıştırmaları için tüm halk otobüslerinin klimaları otomatik olup  belediyece anahtarları mühürlenmelidir.


Asil Canoglu
15 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2006, 17:30

BMC belde veya Procity olmalı diyecektim. Bu otobüslerle birde kırmızı beyaz renk çıktı.

alit
15 yıl önce - Çrş 04 Ekm 2006, 17:51

çevre ilçelerde hizmet veren  minibüs tarifelerini de artık bursa büyükşehir belediyesi belirliyor belediye internet sitesinde ilan etmiş örneğin:mudanya güzelyalı minibüs ücreti 0.9 ytl ,gemlikden örnek gemlik umurbey 1.1 ytl,görükle üniversite 1.15 ytl eski fiyatları bilmiyorum dolayısyla aynı fiyatlar onaylanmış mı yosa artmış mı bilemiyorum fakat bir arkadaşıma sordum gemlikden umurbeye zaten minibüs yokmuş   belediye otobüsü de 0,75 ytl civarındaymış sanırım eğer o 1.1 ytl olacaksa baya bir zam gelmiş.

Akın Alan
15 yıl önce - Prş 05 Ekm 2006, 23:52

Bursa-Gemlik arası konforlu yolculuk

BURULAŞ'ın Bursa-Gemlik arası yolcu taşıma ihalesi için anlaştığı Gemlik Minibüsçüler Kooperatifi'nin yeni otobüsleri seferlere başladı.

Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım entegrasyonu kapsamında başlattığı yenilikler sürüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım şirketi BURULAŞ'ın Bursa-Gemlik arası yolcu taşıma ihalesi için anlaştığı Gemlik Minibüsçüler Kooperatifi'nin yeni otobüsleri seferlere başladı. Kooperatife bağlı 135 minibüs 27 otobüse dönüştürülürken, daha önce terminal olan Bursa-Gemlik hattı seferlerinin son durağı artık Merinos olacak. Gemlik Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Erol Aksoy, 27 yeni otobüsün 16'sının Gemlik-Bursa arası ulaşımda, 11'inin de şehir içi ulaşımda hizmet vereceğini söyledi. Aksoy, ayrıca Umurbey Beldesi'nde de 2 yeni otobüsün hizmete girdiğini belirtirken, hem vatandaşın hem de kendi mağduriyetlerinin giderilmesinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'e teşekkür etti.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Recai Ekmekçi de, yaptıkları büyük ulaşım yatırımlarının yanı sıra kent içi toplu ulaşımda yaşanan yılların biriken sorunlarını da aşama aşama çözdüklerini dile getirdi. Bursa'nın merkezindeki eski otobüslerin yenilendiğini hatırlatan Ekmekçi, Gemlik'in yanı sıra Kurşunlu Beldesi'nde de geçen ay 6 adet yeni otobüsün hizmete girdiğini, Küçük Kumla'da da önümüzdeki günlerde toplam 16 otobüsün seferlerine başlayacağını açıkladı.Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 00:02

Emre Uzan'ın Gemlik'te çekerek tarafıma gönderdiği yeni araçlardan iki görünüm: (Teşekkür ediyoruz )

 

(+)


 

(+)


Alıntı:
Bu hatta 9 mt değil  11 mtlik araç olmalı idi  BMC israr ediliyorsa Probus yoksa connecto ama mutlaka 2+2 sıralı ve klimalı olması şart. Bunlarda klima varmı.? Gemlik halkına yazık .Birde 18 otobüs 15 dakikada bir nasıl sefer yapacak ,Bekleme ile tur 90 dakika olsa  6 otobüs yedği ile 7 otobüs yeter.Gemlik için 15 dakika aralık özellikle sabah akaşam saatleri ve yaz için yetersizdir.

Tur müddetini 120 dakika olarak belirleyerek, 8 otobüs + 2 yedek düşünebilirler. Pik saatlerde turu 90 dakikaya düşürerek, 9 otobüsle 10'ar dakikalık periyotlar da uygulayabilirler. Kalan 8 araç da Bursa varışlı olmayan civar yerleşmelere ve Gemlik kentiçi ulaşımına verilecek muhtemelen.

Akın KURTOĞLU


Batur

15 yıl önce - Prş 30 Ksm 2006, 16:06

Karacabey plakalı otobüs. Nereden alınmışsa hat numarası duruyor hala   .(+)

(+)umut çam
15 yıl önce - Cum 01 Arl 2006, 00:59

Ben haftanın hemen hemen 5 günü Gemlik'ten Bursa'ya gidip geliyorum. Otobüslerden hiç kimse memnun değil. Otobüsler çok küçük ve her seferde ayakta gidip gelen birçok insan oluyor. Normal şehiriçi için ayakta gitmek tabi ki gerekli ancak Gemlik-Bursa arasının 32 km. olduğunu düşünürsek çok büyük sıkıntılar oluyor. Hemen hemen hergün her seferde mutlaka bir tartışma yaşanıyor. Otobüsler yoğun saatlerde 10 dk.da bir kalkıyorlar ama bu bile yeterli olmuyor. Otobüs dolunca ayakta kalmamak için dışarıda uzun kuyruklar oluşuyor, ancak her otobüs 15dk.da bir kalktığı için insanlar da otobüs de boşu boşuna beklemiş oluyorlar. Baştan hata yapılmış bence, daha büyük otobüsler alınabilirdi. Bu problemin bir şekilde çözülmesi lazım, ama nasıl çözüleceğini bilen yok ne yazık ki...

Emre Alkor
15 yıl önce - Cum 01 Arl 2006, 03:05

Alıntı:
Baştan hata yapılmış bence, daha büyük otobüsler alınabilirdi. Bu problemin bir şekilde çözülmesi lazım, ama nasıl çözüleceğini bilen yok ne yazık ki...


Bu konuda heralde farklı düşünen yoktur.Gerçekten otobüsler hep yetersiz modellerden alınıyor Önceki yıllardan beri şehir içinde kullandıklarımızdan çektiklerimizi sanki hiç bilen yokmuş gibi yeni hatlardada aynı hatalar devam ediyor.Geçen günlerde hikmet şahin bi progama çıktığında bu konu soruldu ama açıkcası tatmin edici bi açıklama gelmedi.  

Şöyle bişey demişti.

Eskiden hakları verilmiş hatlardaki otobüsleri çalıştıranlara kafamız estiğince değiştirin otobüslerinizi büyüklerini alın diyemeyiz onlarda geçim derdinde. Bu büyük yüktür belediye bu kadar zorba olamaz

bu konuda haklılar.kimseye elindeki otobüsü değiştir demek kolay değil ama benim rahatsız olduğum şey hiç olmazsa eni hatlarda biraz daha durum düzeltilerek gidilmeliydi.İnşallah bigün bu hatalarını anlarlar çünkü şimdiki haliyle halk rahatsız ve herşeyin suçlusu olarak otobüsçüleri görüyor olduk ama bu otobüslerin alınmasını isteyende belediye.Düzeltilmesi gereken ciddi bir sorun


SABRİ BİLGİN
15 yıl önce - Cum 01 Arl 2006, 17:47

Gemlik otobüsleri konusunda Umut arkadaşıma tamamen katılıyorum.Daha önce 5 dakikada bir hareket eden dolmuşlardan sonra şimdi 15 dakika bir hareket eden ve küçük olan otobüsler bu yükün altında fazlasıyla eziliyorlar.Bursa'ya giderken otobüs parkında insan kuyrukları oluyor,neden beklendiği bilinmese insanlar ne oluyor burada diye soracaklar.Dönüşler daha da işkence.Merinos'tan hareket eden araçlar neredeyse Santral Garaj çevresinde doluyor.Özdilekten ve özellikle Demirtaş'tan binmek isteyen yolcular her geçen otobüsün kendilerini almamaları üzerine bazen saatlerce araç bekliyorlar.Daha fazla sayıda ve daha büyük otobüsler gerekiyor...sayfa 1
123 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara