Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Bayrampaşa - Büyük İstanbul Otogarı (Esenler Otogar)
« önceki   123 ... 8910 ... 434445   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Uğuray
site denetçisi

7 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 13:57

Alıntı:
Otogar'ın yeri Avrupa Yakası için kötü bir yerdedir bu sebepten yolcu memnuniyetini önde tutan firmalar Alibeyköy'de kendi terminallerini açmışlardır

Esenler'de olması ve şehrin göbeğinde olarak tabir edilmesi ile kötü gözle bakılabilir.
Önceki mesajlarda da belirtildiği gibi şehir trafiğini etkileme söz konusu değildir.
Sanırım Esenler dışında başka bir yere yapılırsa İstanbul'un trafik sorunu da epey bir artacağı göz önündedir.
Evet seyehat edecek yolcular için belki ferah bir ortam söz konusu değil. Söylenildiği gibi wc leri pis, doğru düzgün oturup çay içilecek bir yeri olmaya bilir, yemek yenilecek güzel bir yeri olmayabilir ama bunlara rağmen işini layıkıyla yapıyor bana kalırsa.

ve bir sorum olacak.
Yeni avrupa otogarının nereye yapılması gerektiğini söylermisiniz ?

FıratKaradağ

7 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 14:05

Alıntı:
yapılacak yeni havalimanı ile beraber bu otogarın planlaması yapılabilir

Er-Han

7 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 15:11

Alıntı:
bu sebepten yolcu memnuniyetini önde tutan firmalar Alibeyköy'de kendi terminallerini açmışlardır,

Ben bahsettiğiniz bu sebepten dolayı, özellikle de asker uğurlama ve bayram günlerinde bu terminalleri kullanan otobüslere binmiyorum. Alibeyköy yoluna girdiği andan itibaren buranın trafik eziyeti başlıyor. (Bahsettiğim günlerde, binmenizi tavsiye ederim) Normal yolumuzda ilerlerken neden bir de alibeyköy de zaman geçireyim ki...
Havaalanı ile otogar arasında nasıl bir bağlantı kuruyorsunuz bilmiyorum ama ikisinin bir arada olması gibi bir zorunluluk yok. Havalanı ve otogarda olması gereken en önemli ihtiyaç Metro dur. O da zaten var... Hem de Havaalanından Otogar a gidiyor.(Bağlantı kurulabilir)

FıratKaradağ

7 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 16:45

Alıntı:
Havaalanı ile otogar arasında nasıl bir bağlantı kuruyorsunuz bilmiyorum ama ikisinin bir arada olması gibi bir zorunluluk yok

Ben böyle bir zorunluluk var diye birşey söylemedim zaten mesajlarımı incelersen. Ama yeni havalimanı planlanırken eğer bu otogarın ihtiyacı karşılamayıp yeni bir yere yapılması planlanıyorsa bunlar beraber yapılarak önemli bir avantaj elde edilir. Hem ikisi arasında metro gereksinimide olmaz.

Ülkemizin gerçekleri gereği önümüzdeki on yıllar boyunca şehirlerarası ulaşım'da ağırlık otobüs'te olacaktır. İstanbul dünyanın en büyük şehirlerinden biri olup gelen turistleri ve kendi vatandaşlarımı en iyi şekilde ağırlamak için bu şehrin güzelliğine ve büyüklüğüne layık bir otogarımız olmalı. Nasıl havalimanımızla gurur duyuyorsak nasıl haydarpaşa garımızla gurur duyuyorsak otogarımızla da gurur duymalıyız. Ama bu pis ve mezbelelik yerden sadece utanç duyuyorum. Burda annenizi, kız kardeşinizi, veya eşinizi tek başına güvenle bırakabilirmisiniz. Sağlığınız bozulmadan birşey yemenizin garantisi varmı.

Bu otogar'ın eksikliklerinden ders alınarak insanlarımızın hak ettiği hizmeti verebilecek nitelikte bir otogar ve işletmeci şarttır.

adilarslanoglu

7 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 06:06
Otogar

Arkadaşlar...

Önce aydınlatılması gereken bir konu Avrupa yakasındaki otogarın kapanıp sadece Anadolu yakasında toplanması şeklinde algılamaların yanlış oldugunu bildirmekte fayda var.Kesinlikle iki kıtadada otogar olmalı.
ESENLER OTOGAR : Daha önce bahsettiğim eksiklikleri giderilerek,Çağdaş,modern,kalitesi çok arttırılmış(Son yapılan havalimanları örnek) en önemlisi huzur ve güven veren bir yer haline getirilmeli.Bu hem yolcu hemde otobüs-firma camiası adına yapılmalıdır.
ANADOLU OTOGARI:Bu birinci sorun Harem.Bu işin yürümediği kendi yazıhanesini dişarılara alan firmalardanda anlaşılacagı üzere aşikar.Artık yürümüyor.Çözüm :
Şahsi kanaatim.Dudullu-Çamlıca gişeleri bölgesine işlevsel,modern şehiriçi trafiğini engellemeyecek şekilde toplu taşıma arçlarıyla destekli bir otogarın hemen yapılması.Akabine hiçbir otobüsün TEM dışına çıkarılmaması.(Buna büyük küçük tüm firmalar dahil.Ayrıcalık olmamalı.)

Sevgiyle kalın.....

Mustafa Çetinkaya

6 yıl önce - Pzr 07 Ekm 2007, 15:21

Dün yani 06.10.2007 tarihinde Türkiye'nin en büyük ve Avrupanında sayılı otogarlarından biri olan Esenler Otogarına yolum düştü! Bende otogar ile ilgili bir çalışma yapayım dedim.

(Esenler Otogarı - Giriş)

(Esenler Otogarı - Yazıhane giriş)

(Esenler Otogarı - Yazıhane giriş)

(Esenler Otogarı)

(Esenler Otogarı -)

(Esenler Otogarı - Yazıhaneler)

(Esenler Otogarı - Yazıhaneler)

(Esenler Otogarı - Otobüs Peronları)

(Esenler Otogarı - Peronlar arası geçişi sağlayan köprü)

(Esenler Otogarı - Metro İstasyonu)

(Esenler Otogarı - 98 O İETT Hattı)

(Esenler Otogarı - Otobüs Peronları)

(Esenler Otogarı - Metro hattı)

(Esenler Otogarı - Genel Görünüş)

(Esenler Otogarı - Otobüs Park alanı)

(Esenler Otogarı - Otobüs Park alanı)

(Esenler Otogarı - Peronlardan çıkışı sağlayan köprülerden biri)

(Esenler Otogarı - Garaj kısmından çıkan otobüsler)

(Esenler Otogarı - Peronlara giriş için kullanılan köprü ve arkasında Otogar Camisi)

(Esenler Otogarı - Metro+İETT+Şehirler arası otobüsler)

(Esenler Otogarı - Otobüs Peronları (Carrefour'un bulunduğu tepeden)

(Esenler Otogarı - Otogarın en alt katı (Otobüsleri yıkama+bakım+temizlik yapıldığı kısım))

(Esenler Otogarı - Otobüs Peronlarından gece görünümü)

(Esenler Otogarı - Peronlara yolcu almaya girmeye hazırlanan otobüsler)

(Esenler Otogarı - Peronlara yolcu almaya girmeye hazırlanan otobüsler )

(Esenler Otogarı - Gece görünümü)

Esenler Otogarı - Temizlik ve bakımı yapılan otobüslerin Peronlara çıkış anı...

İSMAİL ÇELİK

6 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 11:06
OTOGAR

Esenler Otogarı;aslında güzel düşünülmüş bir projedir.Asıl projede şimdiki peronların olduğu yer otobüslerin kalkış(yolcu alma peronu);bir alt katı ise geliş(yolcu indirme) peronu olarak düşünülmüş ama otogar yönetimikira gelirini artırmak amacıyla altkatları dükkana çevirmiştir.Burada;ilk yapılması gereken gewlen ve giden otobüslerin peronunu ayırmaktır.Alt katta,yolcu geliş diye ayrılmalıdır.Buradaki yazıhaneler daha küçük olsada olur,zira Esenler Otogarı çoğu otobüs için son varış noktasıdır.
2. İş şu an 25 dakikalık ücretsiz park yeri arsasına kat otoparkı yapılarak,peron katlarınada camekanlı köprülerle ulaşım sağlanmalıdır.Otogar içine giriş bu yapılacak otoparktan daha pahalı olmalıdır.Bundan amaç otogar içinegiren araç sayısını azaltmaktır.
Firmaların servis araçlarıda otobüslerin olduğu tarafa geçmemeli ve buradaki yoğunluk azaltılmalıdır.Otogar içine araç girişi azaltılacağı için,servis araçları için burada yer ayarlanabilecektir.Havalimanında olduğu gibi bagaj arabaları buralarada konulup vatandaşın eşyasını rahat taşıması sağlanmalıdır.
Cami yapıldığı için mescit kapatılmış,ama camiye yürüme mesafesi biraz fazla,kimi zaman dar vakitlerde namazı yetiştirmek gerekiyor,bence mescitte olmalıdır.
Döşemeler ve yer kaplamalrı zevksiz,öncelikli değil ama bunun üstünenede düşülmeli ve daha mühimi temizlik ve terk edilmiş yer görüntüsü veren bazı yerleri var buraların düzeltilmesi.
Ulaşım gayet iyi bence.İett gereken yerlere sefer koymuş zaten,Aksaray-H.limanı metro hattıda var.Buna yakın gelecekte Bağcılar ve uzun vadede Başakşehir hattının ve Yenikapı bağlantılı Taksim-Maslak hattınında kullanılabileceğini hatırlatayım.Tabi Yenikapı iskelesinde İdo ile muhtelif iç ve dış hat seferlerini kullanma imkanınıda unutmayalım.

Anadolu Yakasına otogar senelerdir gündemde ve acilen yapılmalı.Zira,hem Harem İstanbul'a yakışmıyor,hemde otobüslere zaman kaybettiriyor.Çamlıca gişeleri civarında Tem otoyoluna direkt giriş çıkış yapılabilecek otogar yapılmalıdır.Mimari olarak eski mimarimizin modern mimari ile sentezi olmalı bence.
Birde bekleme yapılmayacak sadece yolcu bindirilip-indirilecek cep otogarları olmalı.Avrupa Yakasında Tem üzerinde Bahçeşehir-Avcılar sapağında ;Asya Yakasında Tem üzerinde Kurtköy-Pendik sapağında olmalıdır bu.Yolcu yoğunluğu dikkate alınarak Anadolu tarafının cep otogarı daha büyük yapılmalıdır.
Esenler Otogarına yoğun bir otobüs giriş-çıkışı olduğu halde trafiğe etkisi yokturki,buda artı yönlerinden.

İSMAİL ÇELİK

6 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 11:13
TUVALET

Aydınser kardeşim;firmaların kendine ait tuvaleti var.Ben bir seferinde gece 02:00 de gelmiştim,servis olmadığı için 2-3 saat beklemiştim.Hatta yazıhane çalışanları bir ara birşeyler atıştırmak için üst kata çıkmıştı ve benide davet etmişlerdi ve tuvaleti göstermişlerdi bana.Ama tuvalet meselesi doğru;altkatlarada çeki düzen vermek gerekiyor.Kızdığım bir husuta var tuvaletlerin hepsi niye alfranga?Ya tamam ona karşı değilim ama alaturka tuvalet afedersiniz büyük abdesti yaparken çoğumuzun tercihidir.

Onur Y.
6 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 19:41

Biraz önce İstanbul Otogarı'ndan geldim.Peronların ve araçların hemen hepsinde Türk bayrağı vardı.Beni bayağı etkiledi heryerde bayrağımızın olması

(+)

(+)

(+)

turgutsezer

6 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 11:34

Büyük istanbul otogarı hiç bir otogarla mukayese edilmez.Büyüklük, trafik ve insan yoğunluğu,yolcu sayısı, kesilen bilet adedi, güvenlik, temizlik otomasyon ve bilgi işlem bakımından bana göre diğer otogarlardan çok daha güzel işletilmektedir.Ayrıca metro resimlerine baktığımızda firmaların ve otogarın betonerme kısmıda gayet hoş gözüküyor.Ayrıca bu resimlere dikkatli bakıldığında tek de olsa 0403 görmek mümkün.Faruk beye resimlerden dolayı teşekkür ediyorum.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM