Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Bayrampaşa - 15 Temmuz Demokrasi Otogarı
« önceki   123 ... 8910 ... 767778   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 9
Uğuray
site denetçisi
10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 13:57

Alıntı:
Otogar'ın yeri Avrupa Yakası için kötü bir yerdedir bu sebepten yolcu memnuniyetini önde tutan firmalar Alibeyköy'de kendi terminallerini açmışlardır

Esenler'de olması ve şehrin göbeğinde olarak tabir edilmesi ile kötü gözle bakılabilir.
Önceki mesajlarda da belirtildiği gibi şehir trafiğini etkileme söz konusu değildir.
Sanırım Esenler dışında başka bir yere yapılırsa İstanbul'un trafik sorunu da epey bir artacağı göz önündedir.
Evet seyehat edecek yolcular için belki ferah bir ortam söz konusu değil. Söylenildiği gibi wc leri pis, doğru düzgün oturup çay içilecek bir yeri olmaya bilir, yemek yenilecek güzel bir yeri olmayabilir ama bunlara rağmen işini layıkıyla yapıyor bana kalırsa.

ve bir sorum olacak.
Yeni avrupa otogarının nereye yapılması gerektiğini söylermisiniz ?

FıratKaradağ

10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 14:05

Alıntı:
yapılacak yeni havalimanı ile beraber bu otogarın planlaması yapılabilir

Er-Han

10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 15:11

Alıntı:
bu sebepten yolcu memnuniyetini önde tutan firmalar Alibeyköy'de kendi terminallerini açmışlardır,

Ben bahsettiğiniz bu sebepten dolayı, özellikle de asker uğurlama ve bayram günlerinde bu terminalleri kullanan otobüslere binmiyorum. Alibeyköy yoluna girdiği andan itibaren buranın trafik eziyeti başlıyor. (Bahsettiğim günlerde, binmenizi tavsiye ederim) Normal yolumuzda ilerlerken neden bir de alibeyköy de zaman geçireyim ki...
Havaalanı ile otogar arasında nasıl bir bağlantı kuruyorsunuz bilmiyorum ama ikisinin bir arada olması gibi bir zorunluluk yok. Havalanı ve otogarda olması gereken en önemli ihtiyaç Metro dur. O da zaten var... Hem de Havaalanından Otogar a gidiyor.(Bağlantı kurulabilir)

FıratKaradağ

10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 16:45

Alıntı:
Havaalanı ile otogar arasında nasıl bir bağlantı kuruyorsunuz bilmiyorum ama ikisinin bir arada olması gibi bir zorunluluk yok

Ben böyle bir zorunluluk var diye birşey söylemedim zaten mesajlarımı incelersen. Ama yeni havalimanı planlanırken eğer bu otogarın ihtiyacı karşılamayıp yeni bir yere yapılması planlanıyorsa bunlar beraber yapılarak önemli bir avantaj elde edilir. Hem ikisi arasında metro gereksinimide olmaz.

Ülkemizin gerçekleri gereği önümüzdeki on yıllar boyunca şehirlerarası ulaşım'da ağırlık otobüs'te olacaktır. İstanbul dünyanın en büyük şehirlerinden biri olup gelen turistleri ve kendi vatandaşlarımı en iyi şekilde ağırlamak için bu şehrin güzelliğine ve büyüklüğüne layık bir otogarımız olmalı. Nasıl havalimanımızla gurur duyuyorsak nasıl haydarpaşa garımızla gurur duyuyorsak otogarımızla da gurur duymalıyız. Ama bu pis ve mezbelelik yerden sadece utanç duyuyorum. Burda annenizi, kız kardeşinizi, veya eşinizi tek başına güvenle bırakabilirmisiniz. Sağlığınız bozulmadan birşey yemenizin garantisi varmı.

Bu otogar'ın eksikliklerinden ders alınarak insanlarımızın hak ettiği hizmeti verebilecek nitelikte bir otogar ve işletmeci şarttır.

adilarslanoglu

9 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 06:06
Otogar

Mustafa Çetinkaya

9 yıl önce - Pzr 07 Ekm 2007, 15:21

İSMAİL ÇELİK

9 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 11:06
OTOGAR

İSMAİL ÇELİK

9 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 11:13
TUVALET

Onur Y.