Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

İstanbul Bayrampaşa - Büyük İstanbul Otogarı (Esenler Otogar)
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 41, 42, 43  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
mehmet tevdik
3 yıl önce - Cmt 26 Mar 2011, 20:53

bu otogara ne zaman el atılacak artık... ya düzeltsinler ya da başka bir yere taşısınlar. gerçekten utanılacak bir halde... ben otogar için güzek bir yer buldum.

bazı otobüs firmalarının yolcu aldığı arıcılar bölgesinde temin kuzey kısmı. tem'e çok yakın aynı zamanda seyrantepe istasyonuna da epeyce yakın. 2-3 km uzatma ile metro bağlantısı sağlanabilir. arazinin şartlarını çok iyi bilmiyorum ama yapılacak 3 katlı bir otogar istanbul için çok yararlı olacaktır.
istanbulun merkezine yakın ama şehrin içinde olmayan bir otogar.

(+)  

burası şu andaki otogarın yerleştiği alan

(+)  

aynı ölçekteki alanın resmi. uzun ince bir planlama ile arazinin yeterli olacağını düşünüyorum.

(+)

son dönemde moda olan alisamiyen-seyrantepe formülü burada da kullanılabilir. otogarın arazisi bu proje için güzel bir kaynak olarak kullanılır, ibb desteği ile ortaya güzel bir proje çıkar. biz de utanç abidesinden kurtulmuş oluruz

Tunahan_41
3 yıl önce - Cmt 21 May 2011, 19:22

otobüslerin geçtiği yollar hep hendeklerle dolu alt katlar gerçekten rezalet olmuş artık asfalt kalmamış boyasız duvarlar belediye biraz özen gösterse yeni asfalt atsa boyasa daha iyi olabilir.

kenanmar
3 yıl önce - Pzr 22 May 2011, 16:14

valla arkadaşlar burada yeni yer aramak için didinmişler aynı didinmeyi ne ibb ne de otogar işletmecisin de görüyoruz. ikea ve forumistanbul'un bir adım ötesindeki bayrampaşa sağmalcılar cezaevi yıkılıp yerine "Gaziosmanpaşa Yaşam ve Medya Merkezi" diye bi avm bir de trt'nin merkezi yapılacağına göre pek muhtemel ki, otogarın işletme hakkı bitene değin bu mezbelelik devam eder.
anlaşılıyor ki otogar ve sebze-meyve hali orta-uzun vadede yıkılıp yerine bi avm-rezidans-iş merkezi vs. bi şeyler yapılacak.

ahmet furkannnn
3 yıl önce - Cmt 11 Hzr 2011, 22:06

Otogarda genel olarak iki sorun görüyorum ;
1.si : Otobüsler sefer saatlerini peronda bekleyen diğer otobüslerin arkasında bekliyorlar(Park sorunu)
2.si : Aşağı katlar gerçekten çok karanlık ve aşırı pis.Oraya tuvalet için gittiğimde pencereden baktım ve midem bulandı. . .

aözcan
3 yıl önce - Cmt 11 Hzr 2011, 22:19

Otogarda otobüslerin giriş-çıkış yaptığı yer gerçekten bunun için planlanan yer mi? Daha önce otobüslerin Esenler tarafını kullandıklarını hatırlıyorum, daha sonra Bayrampaşa tarafındaki yol yapılınca şimdiki giriş-çıkışı kullanmaya başladılar. Bu nedenle de otobüsler Otogara girerken keskin köşelerin olduğu rampayı kullanarak, otogar içinde dolana dolana peronların olduğu en üst kata çıkıyorlar.
Acaba aslında Esenler tarafından giriş-çıkış planlanmış olmasına rağmen Bayrampaşa tarafı mı kullanılıyor?

En son aözcan tarafından Cmt 11 Hzr 2011, 22:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Doğukan Kahraman
3 yıl önce - Cmt 11 Hzr 2011, 22:20

Nüfusu az olan şehirlerin bile modern otogarları var. Buna rağmen İstanbul'un hali içler acısı.

aözcan
3 yıl önce - Cmt 11 Hzr 2011, 22:26

Bu arada resimde işaretlediğim köprü artık kullanılmıyor. Zaten gidip yakından bakılırsa betonun çürüdüğü açıkça belli. 

(+)

Sinyore Serhat
3 yıl önce - Cmt 11 Hzr 2011, 22:28

Alıntı:
Acaba aslında Esenler tarafından giriş-çıkış planlanmış olmasına rağmen Bayrampaşa tarafı mı kullanılıyor?

Evet orası kullanılıyor. Çünkü doğu yönünden TEM'den gelen aracın otogara gitmesi için Metris kavşağından içeri girip gitmesi gerekiyor. Sonrasında Hal kavşağından otogara giriyor. Eğer Esenler yönüne devam etmeye kalkarsa Aksaray-İkitelli aksını aşmalı ve Esenler trafiğinden geri dönmeli. Bu yüzden trafiğe girmeden, boş ve kısa yol olduğundan otobüsler Hal yolunu kullanıyor.

engin.
3 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2011, 13:16

http://www.ntvmsnbc.com/id/25224639/

Belediyenin bu yönde bir çalışması olduğunu bilmiyordum..Şu anki işletmeci buranın önemli bir rant alanı olduğunu itiraf etmiş..2 milyon liralık günlük nakit akışının döndüğü yere 200 milyon teklif etmek tam bir fırsatçılık..Ayrıca araziyi alırsak otogar olarak da devam edebiliriz diyerek kapıyı açık bırakmış ama belediyenin başka bir yerde otogar yapmasınada talibiz burası çok şehiriçinde kaldı diyerek otogarı taşıma niyetlerinide ortaya koymuş..

Bunca geçen yılda otogara bir çivi çakmamış otogar park alanının yarısından fazlasını diğer yüzlerce otobüs şirketini gözardı edip işletmenin büyük ortağı Metro Turizme ayırmış bir işletmenin sahiplerini otogarın altında pis kokuların içinde gezintiye çıkarmak gerekiyor...

Arda M Öztürk

3 yıl önce - Pts 20 Hzr 2011, 00:06

(+)

(+)

Ana Sayfa -> ULAŞIM