Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Mersin Üniversitesi
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Emir ERTEN

9 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2008, 18:32

Mersin Üniversitesinden Mersin Silueti;

(+)

İktisadi ve idari bilimler fakültesi;

(+)

Mersin Üniversitesi yolu;

(+)

Oğulhan
9 yıl önce - Prş 05 Hzr 2008, 01:51

Mersin Üniversitesi BESYO Futbol Sahası

(+)

hasanpozan
9 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 14:02

Mersin Üniversitesi'nde Proje Koordinasyon Birimi Kuruldu...

Mersin Üniversitesi Proje Koordinasyon Birimi, 18 Mart 2008 tarihinde Genel Sekreterliğe bağlı Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü bünyesinde kurularak her fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokuldan atanan koordinatörlerle bugün ilk toplantısını Prof. Dr. Vural Ülkü Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi.

Proje Koordinasyon Birimi, Mersin Üniversitesi'nde hazırlanan projelerin oluşturulacak tek bir veri tabanında kaydedilmesi, Üniversitenin birimleri arasında bilgi paylaşımı ve çalışmalarda eşgüdüm yaratılması, kentte proje üreten kurumlarla diyalog ve Üniversite-Kent işbirliği, STK'lar ve sektör temsilcileriyle düzenli toplantılar, AB projelerine yönelik danışmanlık üstlenme gibi amaçlar taşıyor. Birim bünyesinde AB Eğitim Programları Projeleri (IP, Leonardo da Vinci, Comenius, Grundtvig), Sınırötesi İşbirliği Projeleri, 7. Çerçeve Programı, TÜBİTAK Projeleri, CIP Programları (Competitiveness and Inovation Framework Programme), CFCU Çağrıları, ABGS Çağrıları ve AB Merkez (Brüksel) Teklif Çağrıları konularında başvuru sahiplerine destek sağlanması planlanıyor

Proje Koordinasyon Birimi'nin tanıtım toplantısında Tanla Hatungil ve Mesut Uzman, birimin kuruluş amaçları hakkında üniversitemiz koordinatörlerini bilgilendirdi. Hatungil ve Uzman, 2005-2009 arasında Mersin'de toplam 70 projenin Avrupa Birliği'nden 5.127.000 euro'luk destek almaya hak kazandığını, komşu iller Konya ve Karaman ile kıyaslandığında ise bu rakamın oldukça düşük olduğunu belirterek bu projelerin 8'inin Alata, 7'sinin Tarsus Belediyesi, 6'sının da MTSO tarafından hazırlandığını ifade etti. Hatungil ve Uzman, tüm proje teklifleri ile hazırlık ve uygulama aşaması destekleri için

tanlahatungil@mersin.edu.tr
ikayadelen@mersin.edu.tr
uzmanmesut@hotmail.com

adreslerine başvurulması gerektiğini vurguladılar.

http://gazetenet.mersin.edu.tr/haber0163.htm

hasanpozan
9 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 12:05

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Elemanlarına Ödül

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim elemanları Prof. Dr. Uğur Oral, Prof. Dr. Lülüfer Tamer, Doç. Dr. Zehra Özer, Doç. Dr. Şebnem Atıcı, Doç. Dr. Nurcan Doruk, Doç. Dr. Murat Özeren, Doç. Dr. Duygu Apa, Yrd. Doç. Dr. Davut Yapıcı ve Yrd. Doç. Dr. Ebru Ballı 23. Annual Meeting of the European Assocation of Cardiothoracic an Aestheiologists (EACTA ’08) Kongresi’nde sözlü sunum kategorisinde üçüncülük ödülü aldı. Sözlü sunum, ‘Levoimendan attenuates ischenu’a reperfusion injury of the heart beter than ischemic preconditioning during moderate hypothemia’ konusunda gerçekleştirildi.

http://www.mersin.edu.tr/icerik.php?hid=2041

hasanpozan
9 yıl önce - Cum 22 Ağu 2008, 00:15

Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi, İngiltere'de En İyi 100 Bilim Adamı Arasında Gösterildi

Mersin Üniversitesi (Meü) Fen-edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Arslan, İngiltere'deki Bir Kuruluş Tarafından "2008 Yılının En İyi 100 Bilim İnsanı" Arasında Gösterildi. [/b]

http://www.sondakika.com/haber-mersin-universites ...ere-de-en/

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler