Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Mersin Üniversitesi
123 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
arda84

11 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 23:18
Mersin - Mersin Üniversitesi

1992 yılında kurulan Mersin Üniversitesi, eğitim hayatına 1993-1994 eğitim-öğretim yılında başlamıştır. 11 fakülte, 6 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu, yüksek lisans ve doktora eğitimi veren 3 enstitü ile 11 araştırma merkezi bulunmaktadır. 1200'ün üzerinde öğretim elemanı ve 20.000'in üzerinde öğrencisi ile eğitim hayatına devam etmektedir.
Mersin Üniversitesi'nin çevre ve belde ilçelerdeki yerleşkelerinin yanı sıra 3 adet kampusu bulunmaktadır. Çiftlikköy merkez olmak üzere Tece ve Yenişehir'de kampüsü bulunmaktadır.

Kaynak: Mersin Üniversitesi

Şimdi de resimler, çok şık bir üniversite, tam bir Akdeniz üniversitesi Resimlerin hepsi merkez kampüs olan Çiftlikköy Kampüsü'nden.

Giriş Kapısı

(+)

Amfitiyatro

(+)

Üniversite'nin Cumhuriyet Alanı ve Atatürk Anıtı

(+)

(+)

(+)

Meslek Yüksekokulu ve çevresi

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Meslek Yüksekokulu Laboratuarları

(+)

(+)

Kütüphane

(+)

(+)

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

(+)

Yabancı Diller ve Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu

(+)

Pembe Köşk Cafe

(+)

İletişim, İktisadi ve İdari Bilimler, Devlet Konservatuarı'nın bulunduğu kompleks

(+)

İletişim Fakültesi

(+)

(+)

(+)

(+)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

(+)

Devlet Konservatuarı

(+)

Üçlü kompleksin arkadan görünümü

(+)

Rektörlük Binası

(+)

(+)

(+)

arda84

11 yıl önce - Sal 03 Ekm 2006, 14:48

Fotoğraflara devam..

Fen Edebiyat Fakültesi

(+)

(+)

(+)

Fen Edebiyat'tan Güzel Sanatlar'ın görünüşü

(+)

Güzel Sanatlar Fakültesi

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Kültür Merkezi

(+)

(+)

(+)

Gül Bahçesi

(+)

(+)

Üniversiteden çeşitli görüntüler

(+)

Kampüsün her noktasında wireless bağlantı mevcut

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

arda84

11 yıl önce - Pts 09 Ekm 2006, 18:18

Mühendislik Fakültesi

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Rektörlükten Görünümler

(+)

(+)

(+)

(+)

Kampüsten çeşitli görünümler

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Stad

(+)

(+)

Tenis Kortları

(+)

Oğulhan
10 yıl önce - Prş 24 Oca 2008, 19:33

MERSİN ÜNİVERSİTESİ YERLEŞKESİ

1- ÇİFTLİKKÖY MERKEZ KAMPÜSÜ
2- YENİŞEHİR KAMPÜSÜ
3- TECE KAMPÜSÜ
4- * ERDEMLİ MESLEK YÜKSEKOKULU
* ERDEMLİ UYGULAMALI TEKNOLOJİ VE İŞLETMECİLİK YÜKSEKOKULU
5- * SİLİFKE MESLEK YÜKSEKOKULU
* SİLİFKE UYGULAMALI TEKNOLOJİ VE İŞLETMECİLİK YÜKSEKOKULU
6- AYDINCIK MESLEK YÜKSEKOKULU
7- GÜLNAR MESLEK YÜKSEKOKULU
8- MUT MESLEK YÜKSEKOKULU
9- ANAMUR MESLEK YÜKSEKOKULU
10- * TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ
* TARSUS UYGULAMALI TEKNOLOJİ VE İŞLETMECİLİK YÜKSEKOKULU
* TARSUS MESLEK YÜKSEKOKULU
11- * SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
* SOSYAL BİBLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
TIP FAKÜLTESİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ

Mersin Üniversitesi için ayrıntılı bilgi: www.mersin.edu.tr

Özden
10 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 13:22

Mersin Üniversitesi kurulmasının üzerinden çok fazla bir zaman geçmemesinde rağmen özellikle TIP alanında ciddi başarılara imza atmıştır. Tıpta Uzmanlık Sınavları bunun en iyi kanıtıdır.

Alıntı:
TUS 2006’ya ME.Ü. Tıp Fakültesi Damgası

Mersin Üniversitesi (ME.Ü.) Tıp Fakültesi, 2006 Eylül Dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) 44 fakülte arasında Türkiye 7’si oldu. 2000 yılında yapılan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’nda (ÖSYS) 18. sıradan aldığı öğrencilerini Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) 7’si olacak şekilde mezun eden ME.Ü. Tıp Fakültesi, mezunlarıyla gurur duyuyor. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Esat Yılgör, “Öğrencilerimizi topluma örnek olacak lider kişiler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. TUS sonuçları bunu başarmakta olduğumuzu gösteriyor” dedi. Tıp Fakültesi mezunları, bu yılın Nisan ayında yapılan sınavda ise 41 fakülte arasında birinci olmuştu.

ME.Ü. Tıp Fakültesi, Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Türkiye derecesi yapan uzman adayı hekimler yetiştiriyor. Tıpta Uzmanlık Sınavlarında ülke genelinde ilk on fakülte içinde olmayı hedeflediklerini belirten ME.Ü. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esat Yılgör. “öğrencilerimiz 2006 yılında yapılan iki sınava da ME.Ü. Tıp Fakültesi damgasını vurdular” dedi. Tıp Fakültesi mezunları, Eylül 2006 TUS’unda 52.65 Temel Tıp Bilimleri ve 52.35 Klinik Tıp Bilimleri puan ortalamalarıyla Türkiye 7’si oldular. Sınavın birinciliğini her iki puan türünde de Hacettepe Üniversitesi’nin İngilizce eğitim veren Tıp Fakültesi elde etti. ME.Ü. Tıp Fakültesi, bu yılın Nisan ayında yapılan sınavda Hacettepe’nin önünde birinciliği elde etmişti.

Kurulmasının üzerinden henüz 8 yıl geçen ME.Ü. Tıp Fakültesi’nin elde ettiği TUS dereceleri, fakülte camiasında sevinçle karşılandı. Sonuçları değerlendiren ME.Ü. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esat Yılgör, başarının ilke, misyon ve hedeflerin ne kadar doğru konulduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi. Fakülte olarak hekimliği bir yaşam biçimi kabul ettiklerini ve öğrencilerini de bu doğrultuda yetiştirdiklerini belirten Yılgör, “Her fırsatta tekrar ettiğim gibi, öğrencilerimizi fakültemizin hedefi olan Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı ve Atatürk’ün manevi mirası olan ilim ve aklın ışığını özümsemiş ülkesini ve milletini seven hekimler olarak yetiştirdik. Onlara her zaman Tıp Doktorluğu’nun üniversite diploması almanın çok ötesinde bir onur olduğu mesajını verdik. Öğrencilerimizi topluma örnek olacak lider kişiler olarak yetiştirmeye çalıştık. Nisan ve Eylül aylarında yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda elde edilen başarılar, hedeflerimiz doğrultusunda ilerlediğimizi gösteriyor. ME.Ü. Tıp Fakültesi’nin dekanı olarak mutlu ve gururluyum. Öğrencilerimizi üniversite giriş sınavında 44 fakülte arasında 18’nci sıradan alıp TUS’da Türkiye dereceleri alacak seviyede mezun etmek ise tüm öğretim üyelerinin emeklerinin ürünüdür. Hepsini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

ÖSYM tarafından yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın Eylül Dönemine toplam 14 bin 518 aday başvurdu. Bu adaylardan 3 bin 816’sı uzmanlık programına yerleşmeye hak kazandı. Eylül 2006 Dönemi TUS’a ME.Ü. Tıp Fakültesi’nden 28’i 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılı mezunu olmak üzere toplam 51 hekim katıldı. İlk kez sınava giren hekimlerden onu çeşitli üniversitelerde uzmanlık eğitimine başladı. Sınavı kazananlar arasında 2005-2006 Eğitim Öğretim Dönemini fakülte dördüncüsü olarak tamamlayan Şerife Tuba Beyaz da bulunuyor. TUS’dan 62.170 Klinik Tıp, 62.486 Temel Tıp puanı almayı başaran Beyaz, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. Bu arada 26 programda 62 kontenjana sahip olan ME.Ü. Tıp Fakültesi, 33 uzman adayının başvurusunu kabul etti.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler