Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Türk Halkı TL'ye alışabildi mi?
123 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Evet 54.9%  54.9%  [135]
Hayır 45.1%  45.1%  [111]
Toplam Oy : 246

oaltay
12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:12

Türkiye YTL'ye geçeli 2 yıl dolacak. Bu geçen sürede halkımız YTL ile konuşmaya ve alışveriş yapmaya alışabildi mi? Kuruşları hayatımıza tekrar sokabildik mi?

Latif95
12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:24

Bence halkmız YTL'ye alışamadı. Günlük hayatımızda da bunu görebiliyoruz zaten.

serdar şahin
12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:25

Evet Halkımız Yeni Türk Lirasına alıştımı.Bankalarda hala Milyon hesabı yapan müşteriler.Ytl'den hala bihaber insanlar.Tabi yaşı ilerlemiş olan insanlarımız lira ve kuruşu biliyorlardı ama bol sıfırlı paralardan tekrar lira ve kuruşlara dönünce biraz kafaları karıştı.Hesaplarını bir daha yapar oldular.Bundada haklılar.paramızın değişimi ikinci senesine giriyor ama hala zorluklar çekeceğe benziyoruz.

oaltay
12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:29

Bence YTL, eski banknotların üzerindeki fazla sıfırların silinmesinden ibaret, teferruata dair bir değişiklikten öte geçemedi. Yeni Lira ile yeni banknot düzeni de gelmeliydiki milletin düşünsel tembelliğine takılıp kalmasın. Güya kolaylık sağlaması için gidilen eski banknot tasarımlarının devam etmesi uygulaması, YTL'yi kadük bıraktı. Hala eni konu "20 milyon üstü!", "bir milyon üçyüzbin abi" gibi seslenmeler devam etmekte, hiçbir değişiklik yok.

Serap

12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:32

Bence evet çünkü bu yıl´ki Tatil izlenimlerim alıştıklarını gösteriyordu.. ..

kemal neu

12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:36

Milyon TL yerine yeni TL gelmesine rağmen, hala milyon kelimesi duyulmakta. Zaman zaman ben bile ağızımdan kaçırıp kendime kızıyorum. Ama kullanılma sıklığı eskiye nazaran azaldı. Tahminimce 1-2 seneye kadar tamamen YTL telafuz eder duruma geliriz.

Volkan.B

12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:44

Daha alışamadık sanırım.Çevremden ve kendimden bunu hissediyorum.Umarım alışana kadar paramıza yine sıfırlar eklenmez.......

birolca

12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:44

ufak rakamlarda sorun yok ama 1000 li rakamlardan sonra sorun başlıyor

oaltay
12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:47

Vallahi ben bir tek kere sigara için "iki lira yirmibeş kuruş abi" diyen büfeciye rastlamadım ama...

Acaba ben mi başka ülkede yaşıyorum  

cevat yılmaz
12 yıl önce - Pts 02 Ekm 2006, 15:56
ytl

bana göre alışamadık vede sadece yüksek rakamlı para sayısında önemli bir azalma oldu evet eskiden poşetle yada çanta ile taşıdığımız örneğin 50 milyarı şimdi ceplerimize sığdırabiliyoruz ekonomiye başkada bir katkısı olduğuna inanmıyorum.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET