Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Özcan

9 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 12:41

Dağın üzerine boydan boya kesik atıp yol yapmak bana pek mantıklı gelmiyor. O iş olmaz
Toki'nin Doğanbey faciasından sonra şehir manzarasına biraz daha zarar vermeyi göze almazlar, almamalılar.

aykut_aykut
9 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 15:24

Özcan bey kimseyle polemiğe girmek istemiyorum ama merakımdan soruyorum.Nasıl bir manzara varmış o bölgede acaba? Baktıkça zevk veren içinizi açan estetik harikası bir görüntü var da ben farklı birşey mi görüyorum.Benim gördüğüm ne yolu ne kaldırımı ne parkı ne okulu olan, yamaçlarda birbirinin üstüne üstüne binmiş, dereler taştığı zaman önüne katıp götürdüğü, arada sırada dağdan üstlerine kayalar yuvarlanan binlerce gecekondu.Siz bozulmasını istemediğiniz ve kendi gördüğünüz mazarayı buraya yazarsanız bizi de aydınlatmış olursunuz.
Ayrıca doğanbeyle arasında bir bağlantı göremiyorum.Buraya yapılacak tek şey yüzlerce gecekondunun yıkılıp şehiriçi ulaşıma can verecek yol yapılması.

Dr.Levent
9 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 17:20

Gece kondular temizlenecekse iyi lakin bunun lafı edilmiyor...
Resimde de mevcut yapıların üst sınırından yeni bir yol gözüküyor...
Mevcut çarpıklık giderilmeden açılacaksa, açılan yolun üst tarafında da yapılaşma artacaktır... izin verilse de verilmese de...
Öte yandan Başkan Osmangazi belediye başkanıyken İntamların üstündeki yamaçtan açmaya çalıştığı alternatif yol kaydıktan sonra bu işte daha temkinli de olabilir...

renelug

8 yıl önce - Pzr 22 Eyl 2013, 19:42

bence bahsetiğiniz bölgedeki yerleşimler hiçbir şekilde çarpık değil.Ve buradaki mahallelere hiç kimsenin çarpık v.bç şeyler deme hakkı yoktur.sizce neden çarpık?

aknska

8 yıl önce - Çrş 30 Nis 2014, 13:45
unutulan bir proje daha mı?

Bursa tarihi şehir merkezinin yayalaşabilmesinin tek yolu olan hayati derecede önemli bir proje nin ne adı var ne konuşanı.
peki neoldu bilgisi olan varmı???

hakanda
8 yıl önce - Çrş 30 Nis 2014, 16:32

Önceki seçimin vaadiydi. Yapılmadığı gibi bu seçimde vaad listesine bile alınmadı.

Sezer__Bursa
8 yıl önce - Prş 01 May 2014, 14:04

Şuanda hiçbir projenin adı geçmiyor zaten. Ne oldu Recep Altepe koltuğuna oturamadı mı daha?

Misafir cd7

6 yıl önce - Pts 04 Oca 2016, 00:24

Bursa'nın havalımanına ihtiyacı var.Mevcut olan havalimanı şehrin merkezine çok uzak.....

Berktuğ
site denetçisi

6 yıl önce - Prş 14 Oca 2016, 15:18

GÜNEY ÇEVRE YOLU MÜJDESİ
Alıntı:
Başkan Altepe'ye, daha evvel yatırım gündeminde olan ve Anıtlar Kurulu onayı beklenen Uludağ eteklerinden geçecek Güney Çevre Yolu'nun akıbetini de sorduk.

Başkan sorumuzu bekliyormuş gibi, önceki gün Ankara'da AK Parti Bursa milletvekilleriyle yaptıkları toplantıda da Güney Çevre Yolu Projesi'ni ele aldıklarını, gelecek haftaki meclis gündeminde bu konunun görüşüleceğini açıkladı.
Gelişme, Altepe'nin Bursalılara Büyükşehir'deki 8. yıl müjdelerinden biri olarak değerlendirilebilir.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/yazarlar/ihsan-aydin/sitel ...iyor/4912/

aknska

6 yıl önce - Prş 28 Nis 2016, 09:19

bursa da trafiğe ve şehirciliğe dair en önemli projelerden olan Güney çevre yolu projesin canlanması dileğiyle herkese iyi günler

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara