Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Tacettin Şenel

8 ay önce - Pts 07 Ağu 2017, 14:37

Bu Palmiyelerden banada birkaçtane getirsinler Balkonuma koyarım......

Mete ÖZTÜRK

8 ay önce - Pts 07 Ağu 2017, 14:59

Alıntı:
Bu Palmiyelerden banada birkaçtane getirsinler Balkonuma koyarım......

Balçıova gibi bir yerde nasıl bir balkonun var senin Tacettin Dede, çok merak ettim ?

Misafir 6bd

8 ay önce - Pts 07 Ağu 2017, 16:34

evet biliyoruz palmiye sıcak iklimlerin ağacıdır bölgeyede yakışan sembolik ağaçlardır gel gör ki şemsiye gibi dibine gölge vermekten başka işe yaramaz.gazi bulvarının dışında ana alterlerde gölge olan bir cadde varmı ve bornova eski (metroya paralel giden) ağaçlı yolun dışında.kasım ayında şehir büyük cins çam,ıhlamur.meşe,çınar zeytin gibi minimum 100 yıl ömürleri olan bu ağaçlarla adeta bombalanmalı her yere dikilmeli ki gelecek nesiller gölgede yeşillikler içinde yaşasın.üstelik bu ağaçlar özel bakımda istemeyen ağaçlardır.çalı formundaki ağaçların ortalama ömrü 5 yıl.gerisini siz düşünün.neden yapmazlar ki anlamak zor.üreticiye destek ise üretici bunları üretsin gene bunlardan alsınlar.sevgi ve saygılarımla 

süleymanKS
8 ay önce - Pts 07 Ağu 2017, 16:42

Şu palmiye merakına hayret ediyorum. Ülkemizde çok da gösterişli bir şekilde büyüyemiyor bu ağaçlar. Ne yeterli bir gölge, nede bir serinlik sağlayamıyor. İstenilen boya ve gösterişe de erişmediğine göre ısrarla belediyelerimizin bu ağaçlardan dikmeye çalışmasındaki mantık nedir? Birde ithalatına kalkışıyoruz, belli ki ülkemizde yetişmeyi bırakın yetiştirilmesi ve çoğaltılması bile zor.

Misafir 13c

8 ay önce - Pts 07 Ağu 2017, 17:26

Palmiye İzmir'İn iklimine göre değildir sadece görüntü olsun diye düşünülmüş gereksiz yatırım.

izmirdekiler genelde Butiagrus cinsiyle dandik hurma ağacından yapılmış hybrid ağaçlardır.

Bu yüzden izmirdeki bütün adı palmiye cinsi palmiye olmayan ağaçların içi örümcek doludur kökleri çürük yaprakları verimsizdir.

Ben, photosoplanmış palmiye ağaçlarını yollayıp izmirin palmiyeleri bunlardır! diyecek izmirli arkadaşı bekliyorum
muhtemelen izmir körfezi kokmuyor,belediyenin içine döktüğü lağım değil içme suyu!!demiş aynı troII olacaktır.

Misafir 6bd

8 ay önce - Pts 07 Ağu 2017, 23:13

izmir sahilinde sahil evlerinden tutun mavi şehire kadar (bayraklı sahilinin küçük bölümünü hariç tutuyorum)yazın güneş batana kadar bir kişiyi göremessiniz.bilin bakalım neden ? palmiye gibi dibine gölge yapan ağaçlardan.kerameti kendinden menkul derlerdi eskiler.200 yıl yaşayan çınarlarımıza meşelerimize ne olduysa.şimdiki belediyede dahil o parti bu parti ayırt etmeksizin hiç biri gölge yapan ağaç dikmemişlerdir.şaşırtıcı ama bir o kadar da gerçek.bunun içindirki şehirde yazın, gündüzleri sahilden bir haber kültürü oluşmuş, yıllar içinde nesilden nesile bu kültür transfer edilmiştir.saygılarımla

Misafir c8a

8 ay önce - Pts 07 Ağu 2017, 23:26

Ufak at da civcivler yesin ama bu sonuna saygılar sunarak çirkin çamurunu gizleyeceğini sanan ifadelerini civcivler bile yemez

Misafir 616

8 ay önce - Sal 22 Ağu 2017, 16:01

mustafa kemal sahil bulvarında ve bayraklı sahilindeki palmiyeler 2001 yılında dikilmişti.sonuç malum hiç bir zaman gölge yapmayacak ağaçların gölge yapmasını bekliyoruz.vede yazın sahiller cehennem gibi.

Misafir f19

8 ay önce - Sal 22 Ağu 2017, 16:31

Mısırdan milyonlarca dolarlık palmiyeleri alan belediye ne yapsın?
Adam köyündeki tavuklara çit yapar gibi yolların içine etmiş şimdi o palmiyeleri söküp çakma tramvay yolu yapıyor.
Böylelerine oy veren kitle düşünsün zaten bir daha CHP izmiri alamayacak

amanbe
8 ay önce - Sal 22 Ağu 2017, 16:41

Memlekette envai çeşit ağaç varken palmiye veya herhangi bir ithal ağaca onca para dökmenin hiç bir mantıklı açıklaması olamaz.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet