Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Onur Çakırcı
13 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2006, 19:21
İzmir ulaşım yardım sayfası (nasıl giderim?)

İzmir Ulaşım Yardım Sayfası

Üyeler, İzmir şehiriçinde bir yerden bir yere gitmek için ''nasıl ,nereden'' gidileceğini bu sayfadan istediğiniz zaman soru mesajı atarak öğrenebilirsiniz.  
Takip edilmesi gereken ulaşım yollarını İzmirli bazı üye arkadaşlar( Ayhan35, Bülent, Onur1301, Gökhan Turhal, Erhanthunder, Erinc81 ) tarafından, ellerinden geldiği kadar hızlı bir şekilde tarif edeceklerdir.. Böylece gitmek istediğiniz yere; en hızlı ve en ucuz şekilde nasıl ulaşılabileceğini öğreneceksiniz

En son Onur Çakırcı tarafından Pzr 01 Ekm 2006, 14:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 6 kere değiştirildi

erinc81
13 yıl önce - Pzr 01 Ekm 2006, 13:13

kisaca ozetleyeyim...elimden geldigince...

havayolu ile geldiyseniz...

havaalanindan sehre taksi ile gitmek servete mal olur...en temizi havas'in otobusleri...bildigim kadari ile eski efes otelinin oraya ve mavisehir'e kadar gidiyor...eger karsiyaka tarafina gidecekseniz mavisehir tarafina gidene binmeniz yeterli olur. 1-1.5 saat arasinda sanirim mavisehir'e ulasir otobusler...yok eger hatay-alsancak-bornova tarafina gidicekseniz en temizi, eski efes otelinin orda inmek olacak...hatay tarafina da bornova tarafina da metro ile gitmek icin cankaya duragina yurumeniz gerekecektir ki deniz'e sirtinizi donup yurumeniz, karsiniza cikacak "odak doviz"in yanindan gecip yurumeye devam etmeniz, babacan otelinin onunden saga donmeniz sizi metro istasyonuna ulastirir, yuruyerek sanirim 5 dakka icinde ulasirsiniz...metro ile de bornova veya hatay'a gidebilirsiniz...

bir de aslinda dolmuslari anlatmak gerekir...guzergah'larini...o da bayagi faydali olacaktir...

erhanthunder
13 yıl önce - Pzr 01 Ekm 2006, 13:45

Elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışacağım.Onur arkadaşımızın yazdığı gibi gün içi yardım etmeye çalışırım.Hepimize kolay gelsin..Teşekkürler...

Yukardaki mesaja ek olarak
Yol üzerinde buca kavşakta inerseniz oradan Buca ya giden araçlara ulaşabilirsiniz.Birde köprüden geriye doğru yürürseniz oradan balçovaya-narlıdere tarafına giden otobüslere yada gaziemir-yeşilyurt yönünde çalışan minibüslere binebilirsiniz.Birde buca yönünden gelen buca-yeşilyurt minibüslerine binebilirsiniz...
Mithatpaşaya gidecekseniz efes in orada inip cumhuriyet meydanına doğru yürüdünüz mü (indiğiniz yerden denize doğru) meydan da sağa dönerek 100 mt sonra 9 eylül rektörlüğü karşısındaki duraktan 169 balçova otobüslerine binerek mithatpaşa-üçkuyular yönüne ulaşabilirsiniz.
Ayrıca Hatay yönüne efes in oradan ulaşmak için indiğiniz yerden denizin tersine yürüyün hiltonun önünden geçip 4 yola ulaşın oradan tam sol yaparak eski itfaiye yeni şehir müzesinin önünden geçerek 30-40 metre sonra otobüs durağına ulaşabilirsiniz.oradan yine izmirin diğer semtlerine ulaşmak için otobüsleri kullanabilirsiniz.(gümrük otobüslerine binmeyin onlar 2-3 durak sonra son duraklarına ulaşırlar.)
Özellikle yazlık yerlere çeşme-seferihisar-gümüldür-urla-özdere ye gidecek arkadaşlar üçkuyulara ulaşıp oradan semt garajı ile bu yazlık ilçelere ulaşabilirler.

ecco35
13 yıl önce - Pzr 01 Ekm 2006, 14:36

öncelikle bu konu başlığı izmir'e dışarıdan gelen ziyaretçiler için süper olmuş. yalnız bir bölümde havalimanından taksi ile bir yerlere gitmek için servet ödersiniz denmiş. bildiğim kadarı ile havalimanındaki taksiler artık şehiriçi normal tarife üzerinden ücretlendirme yapıyorlar. yine aman aman ucuz olmaz ama havaş'a(havaş da 9,5 ytl) binip ordan başka güzergahlara mesela metro ya da otobüslere ulaşmak da bazen zor gelebiliyor insana. yani fazla uzak olmayan yerlere de taksi kullanılabilir(hatay gibi). ancak havalimanından belediye otobüslerinin çalışması ileriki zamanlarda çok güzel bir gelişme olur. kasım ayında belediye otobüsleri havalimanlarına girebilecek diye bir durum vardı umarım kasım ayında belediye otobüsleri ile adnan menderes havalimanına ulaşabilriz.

Gökhan Turhal

13 yıl önce - Pzr 01 Ekm 2006, 20:04

elimden geldiği kadar yardım edeceğim, mesela otobüsler konusunda ya da gidilebilecek, gezilebilecek yerler güzl İzmir' imizde.

erinc81
13 yıl önce - Pzr 01 Ekm 2006, 23:56

ecco, su sekilde dusunmusutm ben...havaalani sehrin yaklasik 20km disinda...bi de karabaglar trafigi de duzenli sorun cikartir...ama direk ucyol tarafina gidilcekse dedigin gibi cok da uzak kalmiyor...hatay icin havas'in guzergah'i nedir bilmedigim icin havas'la efes'e ordan da metro ile hatay'a gidilmesini yazmistim...ama senin dedigin de 10ytl verip ugrascagima 15-20ytl verir evimin onune giderim diyenler icin mantikli (hic bir sekilde taksi tarifelerini bilmiyorum)

Enes A.
13 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 03:39

Basmane tren garından Söke'ye nasıl ulabilirim?

Bodrum yolu üzerinde Söke civarında ziraat meslek yüksekokulunun misafirhanesi varmış oraya gitmem gerekiyor

m.gökhan bölek
13 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 12:05

pamukkale kamil koç servisleriyle garaja ordan da sökeye

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Cum 29 Hzr 2007, 01:04

Alıntı:
Boğaziçi Ekspresi ile Eskişehir'e oradan da İzmir Mavi Treni ile Basmane'ye gidiyorum.

Basmane'den Sökeye nasıl gidebilrim?

Öncelikle trenle Basmane'ye gidilemiyor, trenlerin şimdilik son istasyonu Ulukent; buradan Karşıyaka ve Basmane istasyonlarına ESHOT servis otobüsleriyle yolcular ulaştırılıyor.
Basmane İstasyonu'ndan bilet temin edilerek, bu defa Gaziemir İstasyonu'na servis ardından Söke Raybüsleriyle veya ÇAmlık İstasyonu' ndan aktarmayla ekspres trenlerle Söke İstasyonu'na ulaşmak mümkün, buradan da minibüslerle Ziraat Okulu'na kolaylıkla varılabilir.
http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/basmdenafybol.htm
Söke tren saati uyumsuz olursa Basmane İstasyonu' nun çok yakınında bulunan 9 Eylül Meydanı üzerinde bulunan otobüs acentalarından temin edilebilecek bir biletle, otogara servis kullanarak ulaşmak da mümkün; eğer bilet alınacak otobüs seçilirken Milas Bodrum otobüsleri tercih edilirse, Söke çıkışı Ziraat Okulu'nun hemen önünde otobüsden inme imkanı sağlanabilir.

whoever
12 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 21:21

öncelikle merhabalar aranızda yeniyim,
izmir ulaşım hakkında yardım almam gerekiyor..
Gaziantepten Uçakla izmire geliyorum gideceğim yer-----Bornova Öğretmen Lokali Kazım Dirik Mahallesi 234 Sk.No:14 Bornova/İZMİR-----
Daha öncede izmire gitmiştim ,Havaşın otobüsleriyle ALSANCAkta inmiştim, bu sefer adres değişti şimdi bu adrese gitmem için ne yapmam lazım detaylı bir şekilde anlatırsanız çok sevinirim... Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler!...

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege