Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Otogarı - AŞTİ hakkında fikirler ve çözüm önerileri [ANK ]
« önceki   123 ... 212223 ... 616263   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
emre yildiz
4 yıl önce - Pts 29 Mar 2010, 11:10

Hem Büyükşehir Belediye yönetiminin şehirlerarası ulaşım ile ilgili uygulamalarını, hem de AŞTİ yönetimini son derece başarısız buluyorum, bunu da kendilerine oy vermiş birisi olarak bütün samimiyetimle ifade ediyorum...

Başarısızlar çünkü;
- Son bir yıl içerisinde bulunduğum İstanbul'da, Antalya'da, Samsun'da, Ordu'da şehiriçi servisler sizi nerdeyse otelinize kadar bırakıyorlar ve semtinizden alıyorlar. Ayrıca, gideceğiniz yere yakın bir yerde otobüsten inme imkanınızda var. Ankara'da hem servis yok, hem zaman zaman Ümitköy, Optimum gibi yerlerde inme imkanınızı da ortadan kaldırıyorlar...

- Haftasonu Konya tarafına yolculuk yaptım, otobüsler AŞTİ'den çıkınca Çukurambar'dan Konya yoluna çıkmakta idiler...Yeni düzenleme ile AŞTİ'den güneye gidecek (Konya, Adana, Mersin ve tüm güneydoğu) otobüsler önce Sabancı Bulvarı ile Zırhlı Birlikler'e gidiyor, oradan Ümitköy üzerinden Eskişehir yoluna devam edip, çevre otoyoluna çıkıyorlar ve Gölbaşı'nda çevre otoyolundan çıkıp güneye devam ediyorlar. Normalde Ankara-Gölbaşı arası 20 km ve 15 dk iken, bu yolu izleyen araçlar 50 km civarında ve 35 dk süreyle gereksiz yere dolaşıyorlar...

- Geçen haftasonu Eskişehir yolu boyunca onlarca binanın yüzlerce fotoğrafını çektim, içerisinde resmi kurumlar yoğunluktaydı. Sadece, AŞTİ'de beni gören 3 güvenlik görevlisi hemen yanıma geldi, fotoğrafları sildirdi, neden fotoğraf için izin almadığımı sordular, neden fotoğraf çektiğimi ifade ettiğim halde, beni AŞTİ çıkışına kadar takip ettiler, hatta birisi "o makineyi koyun çantanıza, çıkana kadar da çıkarmayın" deme cesaretini bile gösterdi. AŞTİ'nin otobüs peronlarının olduğu bölümden Armada'nın fotoğrafını çekmeme dahi izin vermediler... AŞTİ'nin sorumlu müdürü kim bilmiyorum ama kendisinden; güvenlik görevlilerine vatandaşa hitap etmeyi ve vatandaşa nasıl davranılacağını öğretmelerini bekliyorum, bilmem çok şey mi bekliyorum bu tür bir uygulama yapan zihniyetten...

guveny
4 yıl önce - Sal 06 Nis 2010, 20:38

Ankaranın ana girişlerine mini terminaller yapılacak diye birşeyler konuşulmuştu burada, bu konuda daha herhangi bir adım atılmadı herhalde. maalesef hala insanlar aşti dışında yolcu indirmeme saçmalığını yaşamaya devam ediyor.

Bu arada aştiden hangi semtlere ücretsiz servis var?

vsumer
4 yıl önce - Sal 06 Nis 2010, 21:17

AŞTİ'den semtlere ücretsiz servis var mı ki?? Burası Ankara beyefendi, Avrupa'dan ödüllü, onun için servis falan olmaz.

Paşa paşa AŞTİ'ye gidilecek otobüse binmek için, ve sadece AŞTİ'de inilecek, ayrıcaaaaa buna rağmen, yani sadece AŞTİ'de inilmesine rağmen servis falan olmaz.

Mesaja yanlış diyen, ücretsiz servislerin olduğu semtleri yazarsa iyi olur. Yoksa puanı silsin..

Bakalım ne ödül alınacak bu ilk ve tek uygulama için?

En son vsumer tarafından Sal 06 Nis 2010, 21:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

emre yildiz
4 yıl önce - Prş 08 Nis 2010, 08:58

Alıntı:
Mesaja yanlış diyen, ücretsiz servislerin olduğu semtleri yazarsa iyi olur. Yoksa puanı silsin..

Size verilen puanla herhangi bir ilgim yok, ancak AŞTİ'den sembolik olarak birkaç semte ücretsiz servis var. Örneğin ben sabah 06.15 gibi AŞTİ'ye inip, 06:30 gibi bindiğim ücretsiz şehir içi servis ile Yenimahalle, Ostim üzerinden Batıkent Metro durağına gidiyorum ve oradan Eryaman ringine biniyorum... Son birkaç ay içinde uygulama değişmemisse durum böyleydi. Ancak, AŞTİ yönetimin ne seviyorum ne beğeniyorum ve en yetersiz hizmet veren birim olduğunu iddia ediyorum, nitekim daha önceki mesajımda konuyu ayrıntıları ile açıklamıştım...

vsumer
4 yıl önce - Prş 08 Nis 2010, 12:15

Bu güzel bir olay, Eryaman'da ve civarinda yaşayanlari için çok yararlı bir hizmet. Gönül ister ki bu olması gereken hizmet birçok noktaya yaygınlaşsın. Sizin önceki mesajınızda da ortaya koydugunuz üzere sadece Batıkent metrosuna olan bir servis, "Ankara'da ücretsiz servis yok" demeye engel olamıyor.. Aslında metro hatları tamamlansa bu konudaki sıkıntıları da hafifletecek, metroya binen ta Cayyolu'na kadar, ya da Eryaman'a kadar gidebilecek, orada taksiye binse de 5-7 lira civari bir ucretle evine gidebilecek. Ama bu da kısa ve orta vadede, minimum 3-4 yılda gerçekleşmeyeceği için, Eskişehir ve İstanbul Yolu'nun Çevre Yolu'yla kesistigi bölgelere güvenlikli 2 küçük indirme-bindirme CEBİ bile yapılsa sıkıntı hafifleyecek.

Ankaralı2010
4 yıl önce - Prş 08 Nis 2010, 13:46
Aşti

Evet bu indirme bindirme cepleri bir an önce yapılmalıdır. Bu rezalet bir an önce sonlandırılmalıdır. Bu işkenceyi yaşayan biri olarak, bu işte sorumluluğu, payı olanları kınıyorum...

Bu cepler için, çokta otoyolun kesişim (Eskişehir Yolu) noktalarına gidilmemeli. Batıdan gelipte Etimesgut, Elvankent, Sincan, Eryamana gidecek yolcular için Ümitköy; İstanbul yolundan giren araçlar için sincan kavşağı uygun gibi. Bu cepler yapılırken, insanların kullanabileceği toplu taşım güzergahlarına dikkat edilmeli. İnen insan gerektiğinde minibüs veya otobüsle de evine gidebilmeli. Servis yada taksiye zorunlu kalmamalı.

Ayrıca bu ceplerden yolcu indirmenin yanında, giden yolcular için yolcu alımıda olmalıdır.
Şöyleki, bir sorunda şehrin batısından (Elvankent-Sincan) Aştiye otobüs servisi yok malesef, (otogar güzergahında, belediye otobüsü olmayan tek şehir Ankaradır herhalde) tamamen minibüslere mahkum. Minübüslerde çoğu zaman aştiye kadar ayakta alamıyoruz diyip durmuyorlar(özellikle sabah saatlerinde), 1-2 de çantan varsa tamam artık nasıl gidersen git. Otobüsle Armadaya gelsen bile yürümek zorundasın, minibüs doluysa ordada durmuyor zaten. Ancak polis kontrolünün az olduğu Ümitköye kadar alıyorlar.

Ya Aştiden Sincan-Elvankent minübüslerine binmek için yürüdüğünüz yola ne demeli, gerçi yaya yolu değil orası tamamen araçlar için planlanmış ama yayalar nerden gidecek acaba...

Şu ödülleri biraz da bu konularda alsak. Başkentimiz için 2010 yılında bahsettiğimiz sorunlara bakın, gülüyorum hakkaten.

ishak53

4 yıl önce - Çrş 28 Nis 2010, 10:39
aştikoop

Biraz önce Aştikoop web saygasına baktım. http://www.astikoop.com/tr/10_faaliyetlerimiz.aspx
"büyükşehir belediyesinin belirlediği güzergahlarda,45 adet otobüs" deyip giden bir yazı var. Bunlar güzergahları neresidir yazılmamış. Telefonla aradım. Bilen varmıdır diye telefona çıkanlar siz nereye gideceksiniz diye soruyorlar. Sincana gideceğim deyince oraya servisimiz yok diyorlar. Yani sincandan, eryamandan bilet alırsınız ama servis gelmez. Nereye var Ulus, Kızılay, Etlik,Keçiören v.s . İşte İnsana verilen değer . Güzergahlar yok, saatleri yok. Zaten Ankaraya gelen yolcuları taşıyorlar, Ankaradan gidecek yolcu neye göre evden çıkıp gelecek servis arabasını bekleyecek. Tamamen Yanlış uygulama. Madem şehiriçi servisini aldınız O zaman nereye gidecekse ona göre güzergah belirleyip en yakın yere götüreceksiniz. Taşıma parasını da işletmecilerden (30TL) kesiyorlar. Bir firma düşünün yolcusu Etlik ten geliyorsa servis var. Eryamanda Oturuyorsa ona yok. Otobüslerden de 75tl Para alınır. Ama içerde arabayı yıkayacak su YOK. para ile yıkatacaksan var. Üstte otopark var paralı. Altta tamircilerin orada durursunuzda bir araba gelince tamire sizi oradan çıkarırlar. Ne diyeyim. Altta benzinliğin karşısında park yerleri var. Otobüsler için yapılmış . Ama özel araçlar park edilmiş. Beyler uzakta bırakıp gelemiyorlar. İlla tam orası olacak. 50 dakikalık park yeri küçük, sıkışık zamanlarda içindeki araba çıkmadan girilmiyor. Girişte bekliyorsun , kuyruk uzayınca polis gelip parka girecek araçları ana yola çeviriyor. Dışarıda park edince cezası da cabası. Otobüse Kapalı garaj da paralı. Hem 75tl ver. Hem de Hizmet namına birşey yok. Herallde büyükşehir İşletmeci , otobusçu ve yolcuyu bezdirip yeni yapacağı terminale zemin hazırlıyor. S O N U Ç NE KAZANIRSAN KAZAN ama AŞTİYE ÇOK VER[/b]

Serdar_Valerii

4 yıl önce - Prş 29 Nis 2010, 08:41

Önceki sayfalara baktım göremedim. Ücretsiz otopark 50 dakikaya çıkmış. İki gün önce ben kullandım orada gördüm.

Serdar_Valerii

4 yıl önce - Cmt 01 May 2010, 22:09

Servis araçlarının bulunduğu yerde Ümitköy yazan bir peron var. Buraya servis başladı mı yoksa formaliteden gösteriş olarak mı konmuş.

onurnazliaka
4 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 22:30

Ankara'ya Gölbaşı tarafından giriş yapan veya o taraftan çıkacak araçlar kısa bir süredir Konya Yolu yerine Çevreyolu-Eskişehir Yolu-Sabancı Bulvarı'nı kullanarak Aşti'yle bağlantılarını sağlıyordu. Bu durum otobüsleri 15-20 dakika zaman ve 25 km yol kaybına uğratıyordu. Ancak dün Konya Yolu'nda gidiyorken her iki yönde de sürekli olarak Gölbaşı yönünden gelen ve o yöne giden otobüsler gördüm. Nur, Nevşehir Süha, Konset, Günsas, Lider Adana, Tuz Gölü Seyahat gibi firmaları saydım. Hatta Konset Çukurambar'daki asfalt şantiyesinden çıkageldi. Sanırım Gölbaşı yönünden gelen ve o yöne giden otobüsler için uygulanan anlamsız güzergaha son verilmiş ve araçlar ine Konya Yolu'nu gün içinde de (07.00-19.00) kullanır olmuş.

Nur - Hatay Nur Seyahat

Konset - Konya Seyahat ve Turizm

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet