Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
messiah_haktan

17 yıl önce - Pts 22 Eyl 2003, 23:28

Istanbuldaki,halk otobüslerini,dolmuslar,metroyu,hafif metroyu,trmavayi,vapurlari,deniz otobüslerini sayarsak assa yukari Izmrin 5-6 kati varir derim ben!

Volkan
17 yıl önce - Pts 22 Eyl 2003, 23:49

arkadaslar bu yil istanbulun otobuslerini gördüm ve askalsin cildircakdim, okadar berbaaaat.
taabi izmrin otobusleride okadar iyi degil ama istanbulunkundan daha iyi ve duzenli.

Volkan
17 yıl önce - Pts 22 Eyl 2003, 23:51

aaa birsey daha unutdum

izmirde buda var

GECE SEFERLERİMİZ
24.00 ve 05.00 arası VAPUR seferleri ile entegre kurularak

GAZİEMİR KONAK
BALÇOVA KONAK
BUCA KONAK
BORNOVA KONAK
KARŞIYAKA İSKELE KONAK

OLMAK ÜZERE 5 BÖLGEDEN GECE SEFERLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR

messiah_haktan

17 yıl önce - Pts 22 Eyl 2003, 23:53

Nedersen de Volkan,ben bu sene üc sehirdede kaldim ve Izmirin otobüslerini görünce acayip sasirdim,ilk basta zannetim ki benim sansima kötü bi otobüs geldi,sonra ikinci günde gene kötü,ücüncü günde,dördün günde de kötü,ondan sonra dedimki,yok bu sanssizlik olamaz!Ankarada ve Istanbuldada eski otobüsleri bindim ama Izmirdeki kadar SIK gelmedi!Eger Izmirdeki sanssizlik degilse,gercekten Izminrin filosu kötü!O eski ayakabi kutusu olan otobüslerin markasi ne?Önünde hic bisiy yatmiyor,dür bir önü var iki de fari baska hic bir detayi girtinsi cikintisi,cizgisi yok,ayakkabi kutusu demekle abartmiyorum!

messiah_haktan

17 yıl önce - Pts 22 Eyl 2003, 23:55

Yusuf sagolsun,böyle otobüsü Ankarada yada Istanbulda bulamazsin!

Bu eskiden de eski,antika!Biz ski deyinde 1990li otobüslerden bahsediyoruz ama izmirde 1980 li otobüsler eski olarak sayiliyor!

isobel
17 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2003, 00:03

1 yil oncesine kadar Izmir'de pek az kulustur otobus kalmisti.Otobusler resmen son moda otomobil gibiydiler.Istanbul'un yaninda Izmir'in otobusleri muhtesem,dogruya dogru...
Tabi niye zirt pirt otobus alirlar bilmem.Herhalde 2-3 yasindaki otobusleri Istanbul'a havale ediyorlar

emrecan

17 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2003, 00:20

Otobusler cok guzelmis, Izmir ulasimda epey mesafe katemis gorunuyor gercekten acaba eski otobusleri ne yapiyorlar?
Bu arada Istanbuldaki cevreyi kirleten bol egzostlu otobuslere de modernizasyon yapilmali...

Halil
17 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2003, 00:50

Antalyaninda butun otobusleri yenileniyor.. Artik eski O 302 lerden kurtuluyoruz.. Resmen dokuluyorlrdi,, dusunun artik turistik sehirin halini.. yazin 40 derecede millet yaniyordu icinde..
Simdi otokardan midibus-otobus arasi araclardan aldilar,, klimali, televizyonlu....... banyo-tuvalet diye devam edermisim
Tv hakikaten var ama..
Reknleride cok guzel,, mavi beyaz.. Foto bulursam koyarim..
Ama yerli halk yinede dolmusu tercih ediyor.. ben hayatta binmem mesela..

eddy85

17 yıl önce - Sal 14 Ekm 2003, 18:09

Arkadaslar ankaradaki otobüslerin cogu mercedes hemde yenileri. Sadece Halk Otobüsleri cogunlukta eski oluyor. Belediyenin otobüsleri piril 2001-2002 Model Otobüs( Kisa ve uzun versiyon). Iki katli belediye Otobüsleri veya özel de baya cok var! Eski Otobüsler cok az kaldi!! Melih gökce sayesinde ankaramiz bomba gibi oluyor vallah. Hem de ankara üzerinden bi haber daha: Biraz eski ama
:

SİNCAN METROSU’NUN % 45’İ TAMAMLANDI...

SİNCAN VE ERYAMAN’I METROYA KAVUŞTURACAK 3. ETAP METRO PROJESİ BATIKENT İSTASYONUNDAN BATIYA DOĞRU 15. 630 KİLOMETRELİK BİR GÜZERGAHI KAPSIYOR...
08.07.2003- Basın Yayın

Ankaralıların özlemle beklediği Sincan Metrosu yapım çalışmaları büyük hızla devam ediyor. Ankara Metrosu’nun 14.6 kilometrelik Kızılay – Batıkent güzergahının devamı niteliğinde uzanan 15.630 kilometrelik hat ve bu hat üzerinde bulunan 11 istasyonda inşaat çalışmalarında % 45 fiziki ilerleme sağlandı.

Ankara’nın Kuzeybatı koridorunda inşası sürdürülen metro hattında Eryaman 1. ve 2. etap arasında geçişi sağlayacak geliş ve gidiş olmak üzere 950 metrelik iki delme tünelin kaba inşaatı tamamlandı. Hat yolunda ise hemzemin, yarma aç - kapa ve viyadük yapım çalışmalarında önemli aşamalara ulaşıldı. Güzergah boyunca hat profilinin gerektirdiği hattın 7 ile 20 metre arasında gömüldüğü yerlerde kazılan kesimlerde aç – kapa tünel inşaatının ardından yapılan dolgu ile zemin eski haline getiriliyor. Ayrıca 11 istasyondan Batı Merkez, Botanik, Eryaman 3, Fatih, Gazi Osman Paşa (GOP), Törekent, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) istasyonlarında hafriyat çalışması tamamlandı. Beton dökme çalışmaların da tamamlandığı Fatih istasyonunda perde, kiriş ve kolon çalışmalarında son aşamaya gelinirken, Batı Merkez istasyonunda perde, kiriş ve kolon çalışmaları devam ediyor. Hafriyatın tamamlandığı diğer istasyonlarda ise beton dökme çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

Batıkent’ten Organize Sanayi Bölgesine kadar uzanacak metro inşaatının 2004 yılı ilkbaharında Tamamlanacağını belirten Ego yetkilileri, nazım plan öngörülerine uygun olarak planlanan güzergahın özellikle Eryaman Toplu Konut Alanı ve Sincan’ın Kuzey kesimi olarak bilinen yerleşim alanları ile Batıkent’in Batı kesimi, İstanbul Yolu ve Ayaş Yolu çevresindeki küçük sanayi, ticaret ve çalışma alanlarınıda kapsadığını söylediler. Kentin Kuzeybatı koridorunda Batıkent’in devamı olacak raylı sistem güzergahı, Batıkent istasyonundan sonra Batıkent Merkez İstasyonu, Mesa İstasyonu, Botanik İstasyonu, İstanbul Yolu İstasyonu, Eryaman 1, 2 İstasyonu, Eryaman 3 İstasyonu, Devlet Mahallesi İstasyonu, Fatih İstasyonu, GOP İstasyonu, Törekent İstasyonu Organize Sanayi Bölgesi İstasyonunda son bulacak.

Batıkent – Sincan Törekent mahallesi koridorunda yapılan araştırmalarda toplu konut alanları, sanayi ve çalışma bölgelerinin bulunması nedeniyle bu aksın özellikle toplu taşım araçları açısından yoğun bir koridor özelliği gösterdiğine işaret eden yetkililer, yakın gelecekte bu yoğunluğun daha da artacağının tespit edildiğini belirttiler. Söz konusu bölgede daha çok orta ve ortanın altı gelir grubundan vatandaşların ikamet ettiğini veya çalıştığını ifade eden yetkililer, bölgenin merkeze olan mesafesi ve ulaşım maliyetleri düşünüldüğünde, bölgedeki nüfusun toplu taşım araçlarına talebin daha iyi görüleceğini vurguladılar.

ata
16 yıl önce - Prş 11 Mar 2004, 19:19

buda dün akşam çektiğim foto ben hemen hemen üçkuyulardan her saatte otobüse bindim volkanın söylediği gece seferleri özellikle hem çok hızlı ve kışın çok sıcak belediye bu konuda bence epey başarılı ama tek olumsuz şey eskiden 24.30 dan sonraki otobüsler tek bilet idi şimdi çift...

(+)

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege