Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Taksim-Tünel Nostaljik Tramvay Hattı (T2)
« önceki   1234 ... 616263   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 3
Mustafa Erdinç
14 yıl önce - Pts 24 Oca 2005, 22:41

Sevgili Kemal,

İstanbul tramvayları ve Leyland otobüsleri hakkında verdiğin bilgiler için ço teşekkürlerimi sunarım. Bunlar benim uzun zamandan beri kişisel ilgi alanımdaki sorumlara cevap oldu.

Ancak, biraz daha ayrıntılı bilgi, eğer mümkünse, rica edebilirmiyiz ???

1912 model BRILL TROLLEY ile ilgili internette kaynak var mı ???

LEYLAND ve SKODA otobüslerden ayrıca daha eskilerde, örneğin 1950'li yılların başlarında kullanılan SCANIA VABIS ve BUSSING marka belediye otobüsleri için bize söyleyebileceğin birşeyler var mı ????

Şimdiden Teşekkürler

OsmanBey
14 yıl önce - Prş 27 Oca 2005, 07:32

Demin net'te dolaşırken bir fotoğraf ile karşılaştım. Leyland Levend'lere ne olduğu ortada.

Linkini veriyorum, çok enteresan.

Yatay Leyland'lar

Herhalde sökmek için böyle yana yatırdılar.

alabay

14 yıl önce - Pzr 06 Şub 2005, 17:04

Yanılmıyorsam şu eski tramvaylar Berlin'de de çalışmıyor muydu? Galiba İstanbul ve Berlin ayni sistemi kullanıyorlardı. Yani şu Üsküdar - Kısıklı hattında meselâ. Ama garanti veremem

B. Alabay

alabay

14 yıl önce - Pzr 26 Hzr 2005, 17:46
Bu sefer hakiki nostalji

Selâmlar,

şubattan beri ne oldu?!
Son mesaj da bendenmiş, işte TESADÜFEN o bahsettiğim Üsküdar - Kısıklı hattının Fıstıkağacı durağını babam Çeler Alabay 1958'te görüntüledi. Bu gün kilerimde bir çantada buldum.
Sizlere sunuyorum!

* Buraya koyduğum fotoğrafı biraz kurcaladıktan sonra yeniden yükledim, şu konunun 28.'inci sayfasında görebilirsiniz: İETT OTOBÜSLERİ VE HATLARI (Nostalji ve Hatıralar).

B. Alabay

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 26 Ksm 2005, 04:30

"TAKSİM-TÜNEL" NOSTALJİK TRAMVAY SEFERLERİ, BİR SÜRELİĞİNE İPTAL EDİLDİ

İstiklal Caddesinde zemin yenileme çalışmaları sürüyor  

Alıntı:
Nostaljik tramvay seferlerine ara veriliyor. "Tünel-Taksim" arasında çalışan nostaljik tramvay İstiklal Caddesinde sürdürülen zemin kaplama ve yenileme çalışmaları tamamlanana kadar hizmet dışı kalacak. Uygulama 26 Kasım Cumartesi günü başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi'nde sürdürülen zemin kaplama ve yenileme çalışmaları dolayısıyla aksayan nostaljik tramvay seferlerine çalışmalar bitene kadar ara veriliyor. Çok sayıda kamyon ve iş makinesiyle sürdürülen çalışmalar caddenin ortasından geçen rayların çok miktarda istenmeyen malzemeyle ve çakıl taşlarıyla dolmasına ve çukurların oluşmasına sebep oluyor. Bu durum tramvayın raylar üzerinde seyrini engelliyor. Caddede yoğunlaşan trafikle birlikte tramvayın gidiş geliş süresinin üç katına çıkması, tramvayın raydan çıkma tehlikesi ve kaza riski göz önüne alınarak nostaljik tramvay seferlerine 26 Kasım 2005 Cumartesi günü itibariyle ara veriliyor.

Yolcular, çalışmaların tamamlanmasının ardından, İstiklal Caddesi'yle birlikte  nostaljik tramvaya kavuşacak.  

(KAYNAK: İBB-WEB Sitesi)

Akın KURTOĞLU

sayfa 3
« önceki   1234 ... 616263   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL