Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
EnderYıldırım
14 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 00:24
Hayalimdeki İzmir...

Yaşamak isteğiniz, hayal ettiğiniz bir İzmir. Nasıl bir İzmir?

VolkanAtalay
14 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 01:00

bundan 5 yada 7 sene sonrayı hayal etmek istiyorum yada daha fazla ...9 eylül günü mesela...izmirin en önemli günü ...izmirde ulaşım prob kalmamış körfeze güzel bi köprü yapılmış belki.kadifekaleden gelen müzik sesleri geliyor rtaya çıkarılan anfitiyatroda sezen aksu konseri var 10.000 izmrli doldurmuş hatta aralarında mekanı görmek için gelen istanbullular da var..düşünsenize geleneksel kadifekale konserleri...hayali bile güzel..hergün bi gemi yanaşıyo bi sürü turist agorayı kemeraltını dolaşıyor kadifekaleyi geziyorlar.. konak meydanında ayrı bi konser var ..mesela..bide gündoğdu konser misal hadi bide inciraltında olsun her taraf cıvıl cıvıl ...bi çok izmirli ünlü izmire taşınmış istanbuldan ..istabulun kalabalıklığıdan sıkılmış bunalmışlar..har ay bi festival yapılıyor kongreler oluyor belki inciraltında dev bir kongre merkezi yapılmış atıyorum..avrupanın en büyük kongre merkezi hatta burası izmirin smigesi değil türkiyenin simgesi haline gelecek kadar estetik ve ihtişamlı mesela..bi sürü otelyapılmış ..hemde gökdelen yani güzel bi kültür tatil kenti düşlüyorum ben..

sevil ege
14 yıl önce - Cum 29 Eyl 2006, 05:27

İzmir i çok seviyorum.. tek hayalim gecekonduların tümünün temizlenmiş olduğu bir İzmir...

berhan1
14 yıl önce - Cum 29 Eyl 2006, 13:23

Sabahları evden Çıkıp 150 Metre yürüyüp Rio de Janeiro 'daki Copacabana plajındaki gibi denize girmek.Sahil boyunca uzanan Palmiyelerin altında yürüyüş yapmak.Kumsalda Beach Volley oynamak.Eve gelip duş alıp işe gitmek.

Yasemin Doğuş
14 yıl önce - Cum 29 Eyl 2006, 14:22

hayalimdeki izmire ulaşmak için gelirlerinin kesilip istanbula verilmediği bir izmir hayal ediyorum.   borçlarını ödeyip gecekondulardan kurtulan, kendi yapamasada hiç olmazsa arada sırada devletin hatırladığı ve yardım ettiği bir izmir hayalim var. olmayacağını bilsemde hayal işte.

İzmirAli

14 yıl önce - Cum 29 Eyl 2006, 16:45
Fazla birşey istemiyoruz

1. Şehir içinde plaj (Karataş'ta mesela, karşıda da tabii), tertemiz deniz
2. Ucube gibi değil şehrin yemyeşil tacı gibi duracak bir Kadifekale (bu arada ortaya çıkarılmış ve cıvıl cıvıl faal amfitiyatro)
3. Şehrin ortasında bir Efes gibi duracak, tamamı ortaya çıkarılacak Agora (daha doğrusu Smyrna)
4. Sarı Kışla'nın (cephesi Konak Meydanı'na ve denize bakacak şekilde) yeniden inşası, içinde dükkanlar, sinemalar
4. Yanaşan ve kalkan gemilere yetişemeyecek, sahil çizgisi boyunca baştanbaşa bir liman, marinalar, denizle bütünleşmiş bir kent
5. Yatırımlar, kongreler, eğitim kurumları, aleşveriş merkezleri, nezih mimari anlayışı içinde binalar, gecekonduların sonu
6. Anadolu'nun, Ege Denizi'nin ve Akdeniz'in odak noktası olmuş bir merkez
7. Ekrem Akurgal Meydanından sağa sapılıp, Cevat Şakir Kabaağaçlı Caddesi boyunca palmiyeler arasında beş yüz metre ilerlediğinizde, Vestel Kulesi'nin altındaki fırından iki adet boyoz alıp, Homeros Parkı'nda oturma ve bir demli çay içme ve Yaşar Üniversitesi'nden çıkan öğrencilerin Arkas Marinasında gezinmelerini seyretme imkanı.

* "Tower" değil, "Kule"; çünkü 2015 Türkiye'sinde bildiğimiz kuleye "tower" ismi verenin kimse yüzüne bakmıyor, aynı şey diğer özenti terimler için de geçerli:)

4sedat
14 yıl önce - Cum 29 Eyl 2006, 21:28

sadace su gece kondular kaldırılıp kadıfe kalenın konser yerı olmasını ısterım zaten izmir turkıyenın en güzel vede yasancak sehri yanı ıste ıstanbula yapıan yatırımların yarı ızmıre yapsa cok güzel olur bıde su cevre yolunun ypılması altınyolda her aksam rezaletten bıktım

m.enver
14 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2006, 01:04
Mavi körfezi olan İzmir.

Ben 1973 yılında öğrenim amacıyla İzmir'den ayrıldım.Konak'ta  Belediye sarayı inşa halindeydi o zaman.Belediye sarayının hemen köşesindeki Konak vapur iskelesinden vapura binip Karşıyaka'ya giderken vapurun arkasına oturur mavi-beyaz  köpükleri seyrederdik.
   Aradan 25 sene geçipte tekrar tayin ile İzmir'e geldiğimde vapurun arkasındaki köpükler kahverengi-sarı olmuştu.Büyük kanal projesinden sonra renk biraz düzeldiyse de  artık o mavi-beyaz renk yok.
    Ben vapurların arkasından  mavi-beyaz köpükleri çıkan  körfezi istiyorum.Viyadüklerle görüntüsü kirletilmemiş Konağı,Kordonu ve limanı geri istiyorum.Ayrılmadan önce daha ortaokul öğrencisiyken elimi kolumu sallayıp dolaşmaya gittiğim kadife kalede tekrar dolaşmak istiyorum.Her köşebaşında iğrenç midye dolmalarının satılmadığı İzmir'i istiyorum.
     Velhasıl ben 33 yıl önce terk ettiğim İzmir'i geri istiyorum.Acaba çok şey mi istiyorum?

YUNUS25
14 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2006, 13:39

Dün arabamla geçerken Körfezin kahverengi görüntüsü içimi daralttı.. Kimsenin hayalinde kahverengi bir deniz olamayacağına göre.. masmavi körfezli İzmiri hayal ediyorum..

barışizmir
14 yıl önce - Pzr 08 Ekm 2006, 03:08
izmir

İstihdamın arttığı , iş bulabileceğim ve güzel şehrimden ayrı kalmayarak işkence çekmeyeceğim bir İzmir hayal ediyorum..

sayfa 1
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet