Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Yenikapı - İncirli - Sefaköy metro projesi
123 ... 575859   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Mehmet Kasım
15 yıl önce - Çrş 26 Tem 2006, 19:00
İstanbul Yenikapı - İncirli - Sefaköy metro projesi


Taksim Yenikapı Metrosunun devamı niteliğinde planlanan hattın etüd ve avan rojeleri hazır. 6.6 Km uzunluğundaki hattın Uygulamaya Esas Kesin Projesi bu sene sonuna kadar tamamlanıyor.

Ancak proje tamamlanınca hemen inşaatına başlanmayacak.Yenikapı'daki yoğun Marmaray  ve arkeolojik çalışmaların bitmesi halinde inşaatına başlanacak.

Tabi en önemli kısıt  İstanbul Metrosunun YENİKAPI'ya ulaşması gerekiyor.Bu demek oluyorki 2008'den önce başlaması zor.

SARI ÇİZGİLİ HAT :
(+)

 


OmerFaruk
15 yıl önce - Çrş 26 Tem 2006, 19:34
Başlık daha önce açılmıştı


http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=26882& ...highlight=

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Prş 27 Tem 2006, 12:35
İncirli


O başlıkta bir ihtiyaçtan söz edilmiş Artık bu konunun proje niteliği ile takip edilmesi gerekir diye düşünüyorum.Ama yinede siz bilirsiniz.

yusuf38
15 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 09:04
Yenikapı-Bakırköy (İncirli) Metrosu


Yenikapı-Darüşşafaka metrosunun devamı niteliğinde olan İncirli'de diğer hatlarla (Bakırköy-bağcılar-olimpiyat köyü, bakırköy-beylikdüzü ve otogar-havaalanı) entegrasyonu düşünülen hat yenikapıdan sonra k.m.paşa abdi ipekçi civarı  olivium avm yanından geçtikten sonra  veliefendi hipodrumunun kenarından incirli boyner(çarsı) magazasına ulaşacaktır.

bu güzargahta yolcu kapasitesi çok fazla olan k.m.paşa ve zeytinburnu ilçeşi bulunmaktadır.
marmaray projesinde k.m paşa olmaması sebebiyle bu semttekilerin raylı sisteme bu hatla kavuşabileceklerdir. gerçi 3 km yakın bir kısmı sur içinde olduğundan tamamlanması uzun süre alabilir meşhur anıtlar kurulu sayesinde)


Esat San
15 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 09:57

K.M.Paşa ve Zeytinburnu' na metro hattının girecek olması çok önemli bir gelişme, her iki bölgede yolcu potansiyeli olan ve kara trafiğinden sıkıntı çeken bölgeler, K.M.Paşa için meydan kalkışlı tramvay hatları ile yine meydan kalkışlı otobüslerin iptali ya da saatlik expres lere çevrilmeleri ile buradaki trafiğe büyük ölçüde çözüm bulunacaktır. Zeytinburnu' nda ise kentsel dönüşüm kapsamında olması nedeni ile daha büyük çaplı bir tramvay ağı oluşturularak Marmaray, Yenikapı - İncirli ve Aksaray - Havalimanı hatları arasında dağıtım yapılarak bölgedeki minibüs kalabalığı ortadan kaldırılmalıdır, fakat bu sene ihalesi yapılsa tahminen 5 yıl sürecek bir çalışma olan bu hattan önce besleme hattı olarak vazife görecek tramvay hatları kurulmalıdır.Mehmet Kasım
15 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 13:08
Güzergah


Bu tarz bir başlık vardı ama sitede bulamadım.Buraya iliştireyim.Malüm güzergahları daire başkanından öğrenmiştik.Olivium , Veli efendi , Zeytinburnu Merkez .

 


En son Mehmet Kasım tarafından Pts 25 Eyl 2006, 15:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Esat San
15 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 15:32

Mehmet Kasım haritada Mevlanakapı olarak işaretlediğin yer Belgradkapı, ilk zamanlar hat içerisinde Mevlanakapı ismi geçmişti bende hatırlıyorum ama teknik olarak ta mümkün ya da fizibilite olarak gerekli olduğuna inanmıyorum ki zaten hattın yerleşimine baktığımızda Belgradkapı ile Silivrikapı arasında bir noktada Belgradkapı ya daha yakın (sanırım girişleride bu noktaya yakın olacaktır) bir doğrultuda ilerliyor, Olivium altında diye bahsedilen istasyon ise neden Oliviuma entegre ediliyorki milletin binlerce dolara kiraladığı dükkanlara ekonomik destek için mi? bence istasyon daha ileride lojmanların ilerisinde bir nokta ya denk gelmeli yani Adliye, Nüfus Müdürlüğü, Askerlik Şubesi gibi kamu hizmeti mekanlarına, Zeytinburnu stadı ise ileri vadede zaten Marmaray Kazlıçeşme istasyonundan faydalanıyor, Osmaniye bölgesinde bir istasyon planlanıyormu bunu bilmiyorum açıkçası ki sanmıyorum Adliyeden sonra İncirliye zaten mesafe kısa ve eğer sırf adı METRO olsun diye yapılmıyorsa yani etüdleri ve fiziki şartları bir METRO ya göre tasarlanıyor ise bu kadar kısa mesafede istasyon olup olamayacağı da tartışılır.

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 15:39
Bilgi


İstasyonların konumlarını şimdiden kestirmek çok güç.Bunlar tahmini.Güzergahın olduğu yere göre muhtemel olan alternatiflr.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Sal 01 Nis 2008, 13:49

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=15763

Önümüzdeki dönem temelini atacağımız Beşiktaş-Mahmutbey, Yenikapı-Bakırköy, Bakırköy-Kirazlı,


2009-2014 arası yani.....


İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Sal 01 Nis 2008, 14:20

Yenikapı-İncirli hattı için olması gereken istasyonlar;atıl duruma düşecek Yenikapı-Yedikule arsııslah edilip kullanılabilir ve Yedikule'den sonra yeraltına girerek Silivrikapı-Zeytinburnu Adliye-İncirli olmalıdır.

Yada Yenikapı-Çukurbostan(şu an spor tesisleri olan ve eski açık su haznesi olan yerde üstelik yürüme mesafesinde Çapa-Şehremini,Fındıkzade ve KocaMustafaPaşa var tam ortada orası)-Silivrikapı-Z.Burnu adliye-İncirli olmalıdır.sayfa 1
123 ... 575859   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM