Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da Trafik Kazasına Karışan İETT Otobüsleri
123 ... 848586   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Şafak Tan

12 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 07:46
İstanbul'da Trafik Kazasına Karışan İETT Otobüsleri

* Bugünkü Hürriyet Gazetesinin internet haber alarmı sayfasında iki katlı İETT otobüsünün ölümlü bir trafik kazasına karıştığı hakkında bir haber vardı. Kaza 94-060 numaralı iki katlı İETT otobüsünün TIR' a arkadan çarpmasıyla olmuş. Aşağıya linkini koyacağım haberin detayını buradan okuyabilirsiniz.

Sitemizde bu başlık altında başka bir bölüm bulamadığım için bu başlığı açtım. Eğer eskiden açılmış böyle bir başlık varsa Sn. Akın üstat oraya bir zahmet oraya taşırsa sevinirim.

Link: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/alarmnews. ...ID=5143467

Perersin

12 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 08:35

Radyo haberinden kazanın Bahçeşehir ile Haramidere arasındaki bağlantı yolunda gerçekleştiği çıkarımını yaptım. Haberde Beylikdüzü - Eminönü hattı olarak belirtildi. Ya Beylikdüzü - Taksim hattıdır, ya da Beylikdüzü - Eminönü hattının konulduğundan haberim yok.
Herkese geçmiş olsun.

salihkumbar

12 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 08:59
Elim Kaza!

Arkadaşlar
Maalesef şoförümüz vafat etti.145T hattında çalışan şoförümüz,Bahçeşehir gişelerin 1km. ilerisinde 20:50 de önünde giden 34 JJ 928 plakalı TIR'a arkadan çarptı.TIR ın arkasında 1,5 mt.uzunluğunda çelik borular olduğunu ancak hiçbir işaret olmadığından şoförümüzün farkedemeden arkadan vurduğunu tesbit ettik.Kazada personelimiz hayatını kaybetti. Yolcularımızdan  6 yaralı vardı.Durumları iyi.Taburcu edildiler.Hamza kardeşimizin cenazesi bugün defnedilecek.
Otobüsün ise ön kısmının tamamen deforme olduğu,cenazenin bile orta kapıdan çıkarıldığını öğrendik.
Salih KUMBAR

En son salihkumbar tarafından Pts 25 Eyl 2006, 13:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

UtkU 86-003
12 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 17:20

Hayatını kaybeden İETT görevlisinin ailesine Allah sabır versin,başları sağolsun.Trafikte yapılan en ufak bir hata ya da ihmal geri dönüşü olmayacak üzücü sonuçlara neden olmakta.

Eray Falay
12 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 17:22

ŞÖFÖR HAMZA BEY İÇİN ALLAH RAHMET EYLESİN.
İNŞALLAH BİR DAHA BÖYLE KAZALAR OLMAZ DİYECEM AMA MÜMKÜN MÜ???

yasar22
12 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 22:11

Dün saat 18:50 civarında yani iftardan 20 dakika önce Bahçeşehir'i geçince sağdaki TIR parkı civarında ilk önce sanırım E-57 Citaro, ardından büyük ihtimal kazaya karışan bu otobüsü gördüm.Gördüm diyorum, çünkü numarasına dikkat edemedim.Sadece üstünde Turkcell reklamı olduğunu hatırlıyorum.Kazanın olduğu saati dikkate alırsak kazaya karışan otobüs sanırım gördüğüm otobüstü.Ne diyelim kaza bu geliyorum demez.Arkadaşa Allah rahmet eylesin.Kanımca bu otobüs Bahçeşehir gişelerinden çıkıp otobana çıkınca onu gelirken gördüğüm TIR parkı girişinde kaza yapmış olmalı.Gece saat 22:00 ye kadar ağır taşıtlara yol yasağı olduğundan TIR ve kamyonlar bu parkta zaman geçiriyorlar.Bu TIR bu parka girmek isterken otobüs şoförü onu farkedemeyip arkadan çarpmış olabilir, TIR parkının dolu olmasından dolayı TIR ve kamyonların yolun en sağındaki emniyet şeridine parketmiş olmasından emniyet şeridine parkeden bir TIR ada çarpmışta olabilir.Aracın römorkundan çıkan borularla ilgili bir uyarı koymayan şoför her halikarda kazaya davetiye çıkarmıştır.
Buna benzer bir kazaya sebep olabileceğinden, özellikle farını yak, görül kampanyası destekleyen İETT nin arka park veya stop lambalarının ya birinin yanması yada hiç yanmasından dolayı kazalara sebepte verebileceğini unutmaması gerekir.Salih bey bu konuyla yakından ilgileniyor biliyorum, ama İETT şoförlerine bu kazanın insanın 2-3 dakikasını almayan gerekli kontrol ve önlemlerin alınmadığından olduğu anlatılarak, kendilerininde gerekli kontol ve önlemleri almadıklarında bu tür kazaya sebep olma ihtimallerinin yüksek olduğu hatırlatılmalıdır.

En son yasar22 tarafından Pts 25 Eyl 2006, 23:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ümit 806

12 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 22:51

Geçtiğimiz hafta Dolmabahçe'de bir Mercedes 345 İETT otobüsü LPG'li bir taksiyi ağaca çivilemiş tam tüpün olduğu yerden. Faciadan dönülmüş. Otobüsün ne filo numarası, ne plakası ne de hat tabelası okunuyor. Resimde gördüğüm kadarı ile otobüsün üst tarafı da ağaca vurmuş, belki ağaç otobüse doğru değil de diğer tarafa doğru eğik olsaydı LPG tankı komple sıkışabilirdi.

(+)

ümit 806

12 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 11:30

Haber İETT'nin sitesinde de yayınlanmış. Otobüsün haberdeki resimleri garajda çekilmiş gibi duruyor.

http://www.iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=260

barış34
12 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 11:32

Evet Garajda çekilmiş..
İkitelli Garajı

onur-23
12 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 19:10

Beylikdüzü-Haramidere yokuşu Mevkiinde  Küçük Mavi bir Minibüsle Büyük ihtimalle Beylikdüzü-Y.bosna veya Büyükçekmece-Bakırköy seferini yapan bir CİTARO birbirine girdi.. Karşı yönde Y.bosna-Gürpınar Otobüsünde olduğum için net göremedim kazayı fakat Citaronun arka camı kırılmıştı.. İftardan 30 dk. önce yaşanan kaza sonrasında Trafik Beylikdüzü hatta beykente kadar felç oldu.

sayfa 1
123 ... 848586   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM