Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Samsun - Ladik
123 ... 101112   sonraki »
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Sefer GİRİŞEN

8 yıl önce - Pzr 24 Eyl 2006, 00:12

Ladik İlçesi için elinde bol fotoğrafı olan birileri sayfa açar diye ben açmadım.İsteyenler olduğuna göre buraya koysam da olur.

Haziran ayının başlarında çektiğim bir kaç fotoğraf.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Sefer GİRİŞEN

8 yıl önce - Prş 19 Ekm 2006, 16:38

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

birolca

8 yıl önce - Cum 20 Ekm 2006, 08:33

Kuruluşu çok eski dönemlere kadar uzanan Lâdik, 1880 yılına kadar bucak olarak Havza ilçesini de içine alırken, 1880-1925 yılları arasında Sivas sancağının Amasya iline,  bu tarihten sonra bir müddet nahiye olarak Havza ilçesine bağlanır. 1929 yılında ise Samsun’a bağlı bir ilçe konumuna getirilir.

Ankara-Samsun karayolu üzerinde,  Toptepe (Doruk) sapağı ile başlayan Erzincan yolunun 12. kilometresinde bulunan Akdağ’ın eteklerinde kurulmuş olan ilçe, il merkezine 80 km uzaklıktadır.

Sahilden 950 m yükseklikte olması  Lâdik’i iklim ve doğal ortam yönleriyle diğer Samsun ilçelerinden farklı kılar.Her mevsim serin ve yağışlı olan karasal iklimi nedeniyle yeşilliğini sürekli koruyabilen  ilçe bu yönüyle Bursa ilini andırır, “Küçük Bursa” olarak  adlandırılır.

Bu özelliklerinden dolayı Osmanlı şehzadelerinin Lâdik yaylalarına eğitim ve avlanma amacıyla her yaz ve kış mevsimlerinde geldikleri tarih kitaplarında dile getirilir.

Sefer GİRİŞEN

7 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 00:09

Yukarıdaki ilk fotoğrafı çektiğim  yerden.(5-6 Km uzaklıktan ve kırptıktan sonra ancak bu kadar,umarım daha iyisini gönderenlerde olur.)

(+)

En son Sefer GİRİŞEN tarafından Cmt 14 Nis 2007, 00:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Çetin KOŞAR

6 yıl önce - Prş 03 Oca 2008, 19:24
Şifo Mehmet ve Lâdik Spor 1981

(+)

(+)

Samsun ile İlgili Tüm Başlıklar. Ziyaret Ediniz Lütfen
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=615159#615159

.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler