Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

07.00-10.00, 17.00-19.30 arasında kent içine kamyon ve TIR girişi yasağı kaldırılmalı mı, devam mı etmeli, süresi mi değişmeli?
Yasak kaldırılmalı 16.7%  16.7%  [8]
Yasak devam etmeli 79.2%  79.2%  [38]
Süresi değişmeli 4.2%  4.2%  [2]
Toplam Oy : 48

Bülent
12 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 13:45
Kamyon yasağına İzmirliler ne diyor

Bugünlerde İzmir'de en çok tartışılan konuyu buradada konuşalım.

Biliyorsunuz İzmir'de trafik akışını hızlandırmak için 07.00-10.00, 17.00-19.30 arasında kent içine kamyon ve TIR girişi yasaklandı. Sizce bu yasak kaldırılmalı mı, devam mı etmeli, süresi mi değişmeli?

-----------------
Konuyla ilgili haberler ve yorumlar:

İhracatçı, yasağın kalkmasını istedi:
http://www.yeniasir.com.tr/ya2006/09/23/index.php ...lum=gunluk

Kamyon yasağına İzmirliler ne diyor:
http://www.milliyet.com.tr/2006/09/23/ege/axege01.html

Alıntı:
KAMYON TRAFİĞİNE KISITLAMADA FOTOĞRAFLAR KONUŞUYOR
YASAK FARKI

Ağır taşıtlara sabah ve akşam uygulanan kente giriş yasağı, nakliyecilik sektörü ile iş dünyasının tepkisini çekiyor. Ancak ana yollar rahatlayınca ulaşım akışı hızlandı, İzmirlilerin ezici çoğunluğu memnun...

Halk destek veriyor
İZMİR'DE kamyon ve TIR'lara okulların açılmasıyla 18 Eylül Pazartesi gününden bu yana uygulanan, 07.00-10.00, 17.00-19.30 arasındaki kente giriş yasağı, trafiği rahatlattı. Uzun süreli kilitlenmeler sona erdi, akaryakıt ve zaman tasarrufu sağlandı. Halk eziyetten kurtuldu. Vatandaşlar, kararı alan Büyükşehir Belediyesi'ne destek verdi.

İş dünyası "kaldırın" diyor
NAKLİYE işlemlerinin aksaması ise iş dünyasını ayağa kaldırdı. Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Tamer Taşkın, "Bu karar, halk açısından doğru olabilir ama limanda ve ihracatta sıkıntı yaratıyor" diyerek endişesini ifade etti. Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Mustafa Türkmenoğlu da, "Kararın geri alınması için valiliğe başvurduk" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/2006/09/23/ege/aege.html

En son Bülent tarafından Cmt 23 Eyl 2006, 14:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Ayhan
12 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 13:54

Çok yerinde bir karar fakat iki tarafı üzmeyecek şekilde ayarlanmalı...

HAKAN©

12 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 14:11

NİHAYET!  

Bu konudaki görüşümü, daha önce İstanbul bölümündeki "Trafik fotoğrafları" başlığına yazmıştım.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=182430#182430

Bence gayet yerinde bir karar. Geç de olsa, bu kararı alanları kutluyor ve alkışlıyorum. Tabii bazı kesimlerin işine gelmemesi doğal ama burada kamu menfaati önemli. 3-5 ihracatçı, geç kalan sevkiyatlarını yetiştirsin diye bütün halka eziyet çektirmenin ve tonlarca akaryakıtı boşa harcamanın anlamı yoktu.

Tekrar TEŞEKKÜRLER.    

Turgay Imrencler

12 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 22:09
Kamyon yasağına İzmirliler ne diyor

Kamyon yasagi Avrupa'dada büyük sehirlere günün belli bir saatte girmesini saglar. Kamyonlarda genelde saat 06:00 dan evvel dagitimlarini yaparlar.

Hafta sonlarinda: Cuma günü 22:00 den Pazartesi 06:00 ya kadar hicbir kamyon otoyola cikamaz.

Birde sehir icinde TIR ve kamyonun ne isi var. Tasinacak mal kücük yani 5-7,5 tonluk araclarda dagitilabilinir. Buda tabii organizasyon ister, oda bizde zor bulunur veya isimize gelmez.

Birde kamyoncularimizi unutmayalim. Türkiye'nin tasimaciliginin maalesef 80% nini yapiyorlar. deniz, hava ve tren yolumuz sacede bakmak icin oldugundan hersey kara tasimaciligina yönelmis.

Her zaman yasakla degil birde alternatif olarak bis seyler vermemiz lazim gibi geliyor bana.

Selamlar

m.enver
12 yıl önce - Pzr 24 Eyl 2006, 00:14

Belirli saatlerde girememe değilde trafiğin en az olduğu gece saatlerinde girebilmeliler bence. Örneğin 21.00-07.00 saatleri arsında.

Sıkışıklık haricinde iki türlü tehlike arzediyor kamyonlar trafikte.Birincisi kamyonları özellikle boşken taksi gibi kullanmaya çalışıyorlar. Hem hızlı hem de şeritler arasında dolaşarak.İkincisi ise hacim olarak büyük oldukları için görüş alanını engelliyorlar ve diğer araçların hata veya tehlikeli hareket yapmalarına neden oluyorlar.Ayrıca yük indirmek için durduklarında veya park ettiklerinde yolun büyük bir kısmını kapatıyorlar.

Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için   21.00-07.00 saatleri arsında yani trafiğin az olduğu saatlerde izin verilmeli diye düünüyorum.

YUNUS25
12 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2006, 13:46

Alkışlanacak bir uygulama...

Ama yetersiz.. bazı arkadaşlara katılıyorum.. 21.00-07.00 arası.. çok uygun olur..

Trafiğin aksamasının yanısıra kazaya da neden oluyor kamyon ve tırlar.. hemde çok acı kazalara.. daha dün bir tırın ani manevrası ile karşılaştık.. dönmeye karar vermiş giderken.. birden önümde ki araçlar ani fren yaptılar.. biz epey gerideydik sonra tırı gördüm anladım olayı.. zincirleme kazadan ucuz kurtulmuştuk...

Bülent
12 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2006, 18:26

Belediye baskanin aciklamalarina göre yasak kalkmayacak, ancak ihracatcilara destek olmak amaciyla limana düzenleme yapilacak (7:00'den erken limana girisin saglanmasi ve mesainin buna göre düzenlenmesi gibi).

http://www.milliyet.com.tr/2006/09/30/ege/axege01.html

yusufdemir55

3 yıl önce - Pzr 08 Mar 2015, 04:45
Mutlaka yasak olmalı

Avrupa'da, haftanın belirli günleri, bırakın şehir içini, oto yolda yürümek bile yazak. Yürümek derken, ağır tonajlı araçları kast ediyorum.

Misafir 350

1 yıl önce - Prş 16 Şub 2017, 06:06

Yasak kaldırılmalı

mahmut11
1 yıl önce - Prş 16 Şub 2017, 16:27

Trafik olmasın diye kamyonları tırları yasaklamak mantıklı ama neden hiç parklanmayı yasaklamıyorlar ki? Herkes otoparka para vermemek için bulduğu yere bırakıyor. Sonuç.. Yine trafik.. Yine trafik..

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet