Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 24
emrenmert

8 yıl önce - Pzr 23 Şub 2014, 16:12

Ben de inşaat ihalesi sanmıştım. Teşekkürler.

Peki sizce bu yıl içinde Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu dışında, hangi hatların inşaatına başlanır?

Ben Tüyap-İncirli, Kirazlı-Bakırköy ve İncirli-Yenikapı metroları diyorum.

musaEE
8 yıl önce - Pzr 23 Şub 2014, 17:16

2014 yatırım bütcesine bakarsak bakırköy kirazlı ve beylükdüz metrolarına bu yıl başlanır 2sinede yapımına başlamaya yetecek kadar bütçe ayrılmış. Yenikapı incirlide ihale aşamasında ama ibbnin 2014 bütçesinde bura için bir ödenek yok muhtemele 2015de başlanır zaten bitişi için 2018 deniyor

rmzn_ylmz

8 yıl önce - Pzr 23 Şub 2014, 18:27

Alıntı:
Bu güzergahın çok canlıydı, Şimdi o eski canlılığı kalmamış, dediğim gibi GOP'liye, Küçükköylü'ye, Alternatif çok yol yapıldı.

Oğuzhan Bey bu bahsettiğiniz yolları bize de söylerseniz sevinirim. Bizim yollarımız hep aynı
Küçükköy'den şehrin merkezine 3 tane ana arter vardır. Cengiz Topel Cad. üzerinden Bereç-Rami yolu, Gaziosmanpaşa yolu ve Alibeyköy yolunu sayabiliriz. Bunun dışında arka taraftan TEM.e bağlantısı var. G.O.Paşa'nın ise Eyüp yolu, Bereç yolu ve Rami yolları var. Bunun dışında Çukurçeşme üzerinden Otogar Hal kavşağından TEM.e bağlanırsınız. Geçen akşam 88A ile Rami'den GOP.a 25 dakika, Küçükköy'e varmam ise 45 dakika sürdü. Toplam gittiğimiz 11-12 duraklık mesafedir.

Ayrıca canlılığı kalmadığı dediğiniz GOP.nın nüfusu 1 milyonun üzerindeyken 3 ilçeye bölündükten sonra bugün bile 500bine yaklaşmıştır. Türkiye'de yapılan en büyük kentsel dönüşümle sayı dahada artacaktır. Sultangazi ve Eyüp ilçelerini de hesaba katarsak bu proje bölgeye çok büyük katkı sağlar. Fakat buna gelene kadar sırada bekleyen bir çok metro projesi zaten var. Gündeme gelmesi hatta proje ihalesinin yapılması bile olumlu bir gelişmelidir.

Hkan Yılmaz
8 yıl önce - Pzr 23 Şub 2014, 19:33

Alıntı:
2014 yatırım bütcesine bakarsak bakırköy kirazlı ve beylükdüz metrolarına bu yıl başlanır 2sinede yapımına başlamaya yetecek kadar bütçe ayrılmış. Yenikapı incirlide ihale aşamasında ama ibbnin 2014 bütçesinde bura için bir ödenek yok muhtemele 2015de başlanır zaten bitişi için 2018 deniyo

Beylikdüzü metrosunu ulaştırma bakanlığı yapacak diye biliyorum

oğuzhan şat
8 yıl önce - Pzr 23 Şub 2014, 22:29

Alıntı:
Tabiiki yetkililer daha iyi bilir.
Haklısın Arkadaş düzeltiyorum.
Tabii'ki Oarada yaşayanla daha iyi bilir.şeklinde.

Hkan Yılmaz
8 yıl önce - Pts 24 Şub 2014, 21:42

Kadir Topbaş Edirnekapı-Sultançiftliği tramvay hattını Veznecilere kadar uzanan bir metro hattına çevrileceğini söyledi

http://www.haber7.com/yerel-yonetimler/haber/1131 ...ro-gelecek

Cemoli D18
8 yıl önce - Sal 25 Şub 2014, 10:53

Evet Topbaş bir çok proje söylüyor.
Sultançiftliği-Vezneciler metrosu.
Büyükçekmece-İncirli metrosu.
Büyükçekmeceye büyük bir metro garı yapılacakmış.

genckenan
8 yıl önce - Pts 10 Mar 2014, 14:03

Alıntı:

emrenmert:
Dediğiniz gibi yoğun bir hat. Bu aksta eskiden GOP-Beyazıt, Küçükköy-Beyazıt, Sultançiftliği-Beyazıt vb. pek çok minibüs hattı çalışırmış 70'lerde bile.

Peki bu metro hattının güzergahı nasıl olacak? Hangi caddelerin altından geçecek?

Benim tahminim şöyle:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=214251874171 ...6,0.264187

Akla mantığa yakın olanı haritada işaretlemişsiniz. Fakat rant merkezlerini altamışsınız. IBB tarafından duyurulan taslak güzergaha göre hat Küçükköy'den sonra bir S çizip Vialand AVM tarafına kıvrılıyor sonra da Karayolları - Yunus Emre üzerinden Cebeci'ye ulaşıyor... AVM'ye özel metro yapılması da moda oldu memlekette. Bizim vergimizle yapılan metro birilerinin cebi daha da dolsun diye olmadık yerlerden geçiriliyor...

inanç09
8 yıl önce - Pts 10 Mar 2014, 14:58

Alıntı:
Benim tahminim şöyle:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=214251874171 ...6,0.264187

Eyüp Meydan,Düğmeciler ve Rami'dende geçeceği söylenmişti siz ilk ikisini atlamışsınız Ramiyi ise halin arkasına bırakmışsınız oysaki mahalle halin önünde oradan sadece iş hanları kullanır onlarda h.içi

yakupfurkan24
8 yıl önce - Pzr 06 Nis 2014, 18:01

acaba bu hat yapılınca T4 Topkapı - Mescid-i Selam hattı kalkacak mı ?

sayfa 24
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM