Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 23
oğuzhan şat
8 yıl önce - Cum 14 Şub 2014, 09:39

Ben Eskli bir Fatihli olarak yazıyorum, Bu hatt 5 Duraklı olmalı, 1 Edirnekapı, 2 Karagümrük, 3 Yavuzselim, 4 Fatih, 5 Vezneciler. Şeklinde. Özellikle, Karagümrük, Yavuzselim, Fatih Durakları olmayacaksa,Bu hat daha ne işe yararki?.

wedatben28

8 yıl önce - Cum 14 Şub 2014, 11:22

Alıntı:
Ben Eskli bir Fatihli olarak yazıyorum, Bu hatt 5 Duraklı olmalı, 1 Edirnekapı, 2 Karagümrük, 3 Yavuzselim, 4 Fatih, 5 Vezneciler. Şeklinde. Özellikle, Karagümrük, Yavuzselim, Fatih Durakları olmayacaksa,Bu hat daha ne işe yararki?.

Bu macarkardeşler ve fevzipaşa caddesi olağanüstü bir kalabalığı var.. tramvay hattı orta revüjden gitse.. 5 durakta bir dursa hem yol tramvay hattından dolayı daralacak, hem yolcu geçisi sırasında trafik duracak diye bence düşünülmemiş.. ama daha 2020'li yılları gösteriyor bence bu hat değişir..

(+)

bu hatta estramlar çok güzel yakışır bence

emrenmert

8 yıl önce - Cum 14 Şub 2014, 23:12

Bildiğim kadarıyla şu an Vezneciler-Eyüp-GOP-Sultangazi hattında tramvay değil de, metro düşünülüyor.

oğuzhan şat
8 yıl önce - Cmt 15 Şub 2014, 08:25

Alıntı:
Bildiğim kadarıyla şu an Vezneciler-Eyüp-GOP-Sultangazi hattında tramvay değil de, metro düşünülüyor.

Bende Durak sıralamasını Metro için yazdım, O Güzergaha Metro yakışır.
40 yıl öncede yoğundu bugünde yoğun.
40 yıl önce, Kadiköy Minibus yolunda Suadiyeden ötesi blinmezken, Vezneciler Hattı vızır vızır işlerdi.
Eyüp-GOP-Sultangazi Hattına Metro işi Sonlara birakılmış.
Demekki o güzergaha bayağı bir alternatif yollar yapılmışki, sona birakılmış.
Tabiiki yetkililer daha iyi bilir.

emrenmert

8 yıl önce - Cmt 15 Şub 2014, 14:05

Dediğiniz gibi yoğun bir hat. Bu aksta eskiden GOP-Beyazıt, Küçükköy-Beyazıt, Sultançiftliği-Beyazıt vb. pek çok minibüs hattı çalışırmış 70'lerde bile.

Peki bu metro hattının güzergahı nasıl olacak? Hangi caddelerin altından geçecek?

Benim tahminim şöyle:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=214251874171 ...6,0.264187

oğuzhan şat
8 yıl önce - Cmt 15 Şub 2014, 23:03

Alıntı:
Peki bu metro hattının güzergahı nasıl olacak? Hangi caddelerin altından geçecek?

Benim tahminim şöyle:

Eyüp sahiline inmiş bölümü hariç, Çizdiğiniz güzergahı beğendim, Güzel olmuş.
Bu güzergahın çok canlıydı, Şimdi o eski canlılığı kalmamış, dediğim gibi GOP'liye, Küçükköylü'ye, Alternatif çok yol yapıldı.
Fatihinde eski canlılığınden eser kalmamış.
Giyim tekstili üzerine, Osmanbeye tek alternatifdi.
İyi Giyinmek isteyen, Fatihe gelirdi, yada Osmanbeye giderdi.
Nufusun kaliteside artmamış, Hatta bence gerilemiş gibi.

tolginho

8 yıl önce - Pzr 16 Şub 2014, 13:24

Alıntı:
Ama çok saçma değil mi? 3,5 km de sadece iki durak.. !!!

Hattın etüd projeleri yapılmadığından istasyonlar ve yerleri henüz belli değil. Yerleri ve hattın güzergahı bile değişebilir. Dikkat ederseniz 2019 sonrası hatların bir çoğunun istasyonları belli değil.

emrenmert

8 yıl önce - Pzr 23 Şub 2014, 13:19

Peki projesi bile hazır olmayan metro hattını Mart'ta nasıl ihale edecekler?

musaEE
8 yıl önce - Pzr 23 Şub 2014, 13:57

Martta yapim değil proje ihalesine çıkılacak

tolginho

8 yıl önce - Pzr 23 Şub 2014, 14:39

Metro hatları belediye kayıtlarında üç aşamada yer alıyor.

İlk aşama; Etüd Aşaması
İkinci aşama; Proje Aşaması
Üçüncü aşama; Yapım Aşaması

Bu hat henüz etüd aşamasında. Etüdü belediye kendi imkanları ile yapıyor, proje için mühendislik hizmeti alınıyor, burada milimetresine kadar herşey belirlenmeye çalılşılıyor. 1-1.5 yıl sürebiliyor bu çalışma. Bu da bittikten sonra inşaata hazır duruma geliniyor. Son aşama ise malumunuz.

Yakın zamanda proje ihalesine çıkılan hatlar Bostancı-Dudullu ve Ümraniye-Ataşehir-Göztepe hatları.

İhale durumlarına bakarsak yukarıdaki iki hattan hemen sonra onun da yapım ihalesine çıkılacak.

Şuradan da daha net görebiliriz, bu biraz eski bizim şu anda açık olan M4,M3 ve M2 uzatmaları inşaa halinde gözüküyor:

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/kurumsal/Birimler/Ula ...popup2.htm

Görebileceğiniz üzere bu hat sürpriz değilmiş eskiden Haliç çevresi tramvayı olarak söylenen hat, bu şekilde revize edilmiş. İhale aşamasında mavi olarak gözüküyor. Ayrıca bugün ihale edilecek diye beklediğimiz hatlarla M7 hattı da aynı tabloda. Yani ulaşım master planına uygunmuş değer

sayfa 23
« önceki   123 ... 22232425   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM