Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mehmet Kasım
15 yıl önce - Pzr 22 Ekm 2006, 19:58
SURİÇİNİN ÇARESİZLİĞİ

Maalesef suriçindeki trafik sorununun çözümüiçin yapılacaklar şu an için sınırlı.Raylı sisteme izin verilmiyor.Çift sıra parkedenlere de park yeri gösterilemiyor.İki ucu ballı değnek.

Suriçini reabilite edip tamamen kara araçlarına kapatmak lazım.Tabi önce raylı ağı kurmak gerek.

Ve ya yürüyüş parkurları nasıl olurdu acaba ?

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pzr 22 Ekm 2006, 20:06

Hiç değilse Fevzipaşa Caddesi'nde park eden araçlara 45 derece eğimle park mecburiyeti getirilse... Böylece 2 şerit yerine 1.5 şerit kapanmış olur. Artık çaresizlikten, kötünün iyisini arar olduk. Böylece trafiğe açık diğer 2 şerit, biraz sıkışık da olsa akmaya devam eder.  

Akın KURTOĞLU

hakan_1970
15 yıl önce - Pzr 22 Ekm 2006, 21:58

Körüklü otobüs Vezneciler'de U dönüşü yaparken estetik bir görüntü oluşur. Otobüsün sağından bakıldığında körük akordeon gibi sonuna kadar açılır, solundan bakıldığında körük neredeyse görünmez. Sanırım Vezneciler'de "metrobüsün" dönmesi kolay olmayacaktır.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pzr 22 Ekm 2006, 22:02

Alıntı:
Sanırım Vezneciler'de "metrobüsün" dönmesi kolay olmayacaktır.

Evet, bugünkü şartlarda çok zor. Bundan ötürü Belediye, İ.Ü.'nün Biyoloji bölümünün bahçe duvarlarından bir kısmını traşlamayı düşünüyormuş. Yaklaşık olarak 20 metrekare kadar bir yer kazanılacak. Muhtemelen Metrobüs için olacak bu çalışma... (Kaynak: Vezneciler, Saraçhanebaşı Esnafı )

Akın KURTOĞLU

Uğur Taşkın
15 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 02:54

Benim bildigim Fevzipaşa caddesi ; e.kapı - vezneciler istikametine tek şerit, vezneciler - e.kapı istikametine ise cift serittir. Geri kalan seritler otopark olarak hizmet vermektedir. Bu otopark vazifesi goren yerler metrobus e pekte guzel gidis gelis imkanı verebilir, hatta orta taraftaki refüje dokunmaya gerek bile kalmaz.
Fakat metrobus ne kadar faydalı olur ona siz karar verin.  Gecici bir cozum olarak dusunuluyorsa belli bir sure icin ideal olabilir ancak kesin cozum olarak dusunenler bana kalırsa uzun vadede yanılır.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 10:09

Alıntı:
Fakat metrobus ne kadar faydalı olur ona siz karar verin.  Gecici bir cozum olarak dusunuluyorsa belli bir sure icin ideal olabilir ancak kesin cozum olarak dusunenler bana kalırsa uzun vadede yanılır.

Kesinlikle doğru... Bu aksın hakkı raylı sistemdir. Yer altının tarihi eser ile dolu olduğu varsayımı gözönünde bulundurularak, yüzeyden giden cadde tramvayı ile sorun rahatlıkla çözülebilirdi. Hatta, Laleli-Vezneciler-Bayazıd üçgeni içindeki uygun bir kaçıştan Zeytinburnu-Eminönü-Kabataş tramvayına bağlantı yapılması dahi mümkündü. Ama, maalesef bu seçenek geri plâna itildi.

Metrobüs (ya da yerini tutacak belli miktardaki tek mafsallı körüklü otobüsler) ile, Edirnekapı'dan MİA içine yolcu sirkülasyonunun kesintiye uğramaması için düşünülen geçici bir proje muhtemelen...

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 23 Ksm 2006, 23:59

İBB'nin 2007 yılı yatırım planında "Vezneciler-Edirnekapı" ile ilgil raylı sistem olmayacağı kesinleşti. Ama Metrobüs çalıştırılamsı üzerine de herhangi bir bilgiye ulaşamadım...

Akın KURTOĞLU

ali öz
15 yıl önce - Cum 24 Ksm 2006, 15:09

bu tip caddeleerde bir şeridi kapamak bile normal araç trafiğini felç ediyor. millet caddesi örneği mesela
sürekli bir yerlere park eden araçlar.
ki fatih te 2 şeride düşülmesi araç trafiği açısından çok feci. edirnekapıdaki otobüs yoğunlu da ayrıca, her yerde stabil değil trafik akışı
üstelik caddeye açılan bürsürü sokak var, bunların girişi çıkışı
anıtları dinlemeyip, alttan delmek lazım

salihkumbar

15 yıl önce - Cum 24 Ksm 2006, 17:27

Akın Kurtoğlu demiş ki:

Alıntı:
İBB'nin 2007 yılı yatırım planında "Vezneciler-Edirnekapı" ile ilgil raylı sistem olmayacağı kesinleşti. Ama Metrobüs çalıştırılamsı üzerine de herhangi bir bilgiye ulaşamadım...

Kurumumuzun 2007 yılı bütçesi görüşüldüğü dün ki  toplantıda Genel Müdürümüz Sn.Mehmet ÖZTÜRK   50 Metrobüs aracı alınacağını ve bunların K.Çekmece Mecidiyeköy, Beşiktaş Levent ve Vezneciler-Edirnekapı arasında çalıştırılmasının planlandığını anlattı.

Salih KUMBAR

fatih sey
15 yıl önce - Cum 24 Ksm 2006, 17:53

Biraz sacma bir dusunce ama aklima Fatih'de ki trafik sorunu cozecek bir sey gelmiyor. Soyle bir sey yapilabilir. Fevzipasa caddesi iki katli hale getirilebilir (Mecidiyekoy gibi) ama bu cok igrenc gorunur> Guzelim Fevzipasa Caddedi etrafindaki goruntuyu bozar .Ayrica caddede yurunmez hale gelir. Aynen Mecidiyekoy'e doner. Yani biliyorum gorunum acisindan iyi cir cozum degil ama belki tarfik rahatlar. Biz de bundan sonra caddede gezmeyiz , alisveris yapmayiz.    

Yalniz bundan Fatih Cami olumsuz etkilenebilir.

En azindan metrobusden daha iyi bir fikir bence. En azindan trafige metrobus gibi kostek olmaz. Yalniz eger ille metrobus yapmaya kararli ise belediye bari diger otobuslerin sayisini azaltsin. Yani bilmiyorum. Bence Fatih'in trafik sorunun cozulmesi cok zor.

Himm... Aklima bir fikir daha geldi. Simdi Fatih'te kocaman bir katliotopark eksigi var degil mi? Bence Karagumrukspor stad olarak baska yeri kullansin. Belediye de Vefa stadinin yerine katli otopark yapsin . Boylece yol tekrar 3 seride cikmis olur    

sayfa 3
« önceki   1234 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM