Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 04:47
BUR » A1.19. Eski Türk Filmlerinde Bursa Kentiçi Ulaşım Araçları

İçinde, Bursa belediye otobüsleri, dolmuş ve teleferik görüntüleri geçen "eski Türk filmleri"nden yakalanabilen kareleri, bu başlık altında biriktireceğiz.

Akın KURTOĞLU

Batur

15 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 22:23

Akın abi geçen akşam eski Türk filmlerinde değil de Astv haberlerinde ulaşım zammıyla ilgili haberde geçen görüntülerde yakalanabilecek müthiş BOİ resimleri vardı ancak bilgisayarda izlemediğim için sadece izlemekle yetindim . Görüntüler Heykel koruyucu duraklarındandı ve ikarusların hepsi komple reklamlıydılar, yani 96-97 yıllarına ait görüntülerdi. Artık bundan sonra başlığımız hazır, inşallah güzel kareler yakalarız .

Cem Telgeren
15 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 23:40

Sevgili Akın Üstadın geçenlerde bana bahsettiği Yeşil de 321H görüntülerinin olduğu filmden alıntı fotografları bekliyoruz artık bu başlığa.Hadi Akın Üstad gönder şu görüntüleri.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 06:32

Evet, bu film rahmetli Belgin Doruk'la Ayhan Işık'ın oynadığı ve Belgin Doruk'un başına kasket takarak Bursa'da dolmuş şoförlüğü yaptığı bir Türk filminde geçiyor. CD'yi bulup kesmemle gönderirim

Filmde; BBOİ'nin eski Büssing ve Mercedes'leri renkli olarak izlenebiliyor (Lacivert boyalı oldukları dönemler). Filo numaraları da seçilebiliyor.

Akın KURTOĞLU

yılmaz büktel

13 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 05:32

Akın 2006dan beri gönderememiş alıntı resimleri, bari benimkileri izleyin. CDden olmadığı için çok net değiller ama.

Film 1969 yılı yapımı Yuvanın Bekçileri. Belgin Doruk, Ayhan Işık, Zeynep Değirmencioğlu(Ayşecik) Ömercik oynamış.
Yeşil Türbenin yanındaki halı-antikacı dükkanı önündeki girintiye park etmiş iki mersedes 321 görülüyo. Otobüsler, 321 ve 302lerin klasik belediye tipi rengi olan sarıkrem-lacivert renkteler. Filo numaraları alıntıda tam okunamasa da bize yakın olan otobüs 30 numaralı araç.. Akın'ın söylediği eski Bussingleri ise filmde göremedim. Otobüslü bir sahne daha var. Heykel meydanını gösteriyor ama oradaki otobüsler çok küçükler ve seçilmiyorlar.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Sal 15 Eyl 2009, 00:12

Bendeki kayıtlarda da kontrollü olarak ilerlememe rağmen, Yeşil'de park halinde hareket saatlerini bekleyen Mercedes O321-H'ların filo numaraları net bir şekilde okunamıyor

54 veya 58 gibi okuyorum sağdakini sanki... :scrach:

Akın KURTOĞLU

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara