Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İETT ile İlgili Öneri ve Şikayetler
« önceki   123 ... 636465 ... 100101102   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
İSMAİL ÇELİK

5 yıl önce - Çrş 14 Ekm 2009, 09:38
Ataköy hatlarının uzatılması.

Mesela 71T gibi Ataköy 9.-10. KISIM otobüslerinin yolunu 150 mt. daha uzatıp hemen Yenibosna Lrt arkasında son durak yaptırmak mümkün.Zaten Bakırköy-Ataköy minibüslerinin son durağı lrt arkası.
Burada park ve manevra sahası yapmaya yetecek alan var.

ali 92_549
5 yıl önce - Çrş 14 Ekm 2009, 15:01

11P, 14ES ve 19ES gibi Sarıgazi Garajı önünden hareket eden hatların Sarıgazi Köyiçi'ne ötelenmeleri mümkün. Bu şekilde hatlar 2 durak daha ötelenmiş olur. Hatların yolcu potansiyeli az da olsa artar.

a.çetin
5 yıl önce - Pts 19 Ekm 2009, 18:22
Pasoların sahibi olmayıpta 2. şahısların kullanması...

Bugün Ateştuğla son duraktan 92/Ateştuğla-Eminönü Hattında çalışan 86-812 numaralı araca bindin şöför her binen kişileri süzerek alıyordu otobüse özellikle paso ile geçiş yapanları dikkatlice süzüyordu bitane 40 yaşlarında bi kadın bindi öğrenci akbili ile geçiş yapmak istedi şöför hemen müdahale etti ve kadına siz öğrencimisiniz diye sordu. Kadın hemen benim kızımın falan filan iki saat kendini haklı çıkarmaya çalıştı şöförde pasoya el koyarak ve kadını dinlemeyerek pasoyu İkitelli Garajındancezasını ödeyerek alırsınız demek oldu.

Bence her şöför 86-812 numaralı otobüsün bugünkü sabahçı şöförü gibi dikkatli olmalı bu konuda diye düşünüyorum...

Doğukan Kahraman
5 yıl önce - Cmt 07 Ksm 2009, 09:21

222 Kadıköy Pendik sahil yolu hattının seferleri yok denilecek kadar azalmış. Dün Kadıköy'den acilen Pendik'e sahilden gitmem gerekiyordu ancak 222 hattının seferleri azalınca mecburen 4 hattını kullanarak Bostancı'dan 133T ile aktarma yapmak zorunda kaldım tabi Bostancı'da 133T hattının sefer saatini beklemk zorunda kaldım. 222 hattının eski sefer saatleri geri gelmesini diliyorum sonuçta hat hem kesintisiz hem Kadıköy Pendik sahil yolu sayaesinde hızlı ve Citaro'lu bir hat.

http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hid=hat& ...atler.y=10

:BARIŞ:

5 yıl önce - Cmt 07 Ksm 2009, 22:15

16D tek bilet olduğu için böyle oldu zaten

seyhun tanrıkul
5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2009, 16:04

Dün saat 16:10 da Kadıköy'den Beykoz'a gitmek için otobüse bindim, otobüsün içi epey bir kalabalıktı.Perondan çıktıktan sonra Haldun Taner Tiyatrosunun oraya ancak 10 dakika içinde varabildik.Çok yoğun bir araç ve insan kalabalığı vardı sanki bütün İstanbul Kadıköy'e akın etmişti.Haldun Taner Tiyatrosunun önündeyken yolculardan biri şöföre neden sağ şeride giriyorsun sol şeride girsene ne işin var bu şeritte demez mi.Şöförde gayet nazik bir biçimde beyfendi yerinize geçer misiniz dedi.Adam ise hala ısrarında kararlı bir şekilde şöföre aynı sözleri tekrar ediyordu.İçimden Allah Allah şu adama bak dedim sanki şöförden çok daha iyi mi biliyor dedim madem o şeritten gitmesini istiyorsun şöförü kaldır yerinden aracı sen sür diyordum.Sanki tarfik normal bir biçimde seyir ediyordu da şöför gitmek istemiyormuş gibi bir hava estiriyordu.Neyse 25 dakikada eski Kumluk peronlarının oraya varabilmiştik.O esnada kimi otobüsten iniyor kimi homurdanıyor kimi şöföre bağırıyor:Şöför Bey otobüsün klimasını çalıştırır mısın diyordu.Şöförde ne yapsın zaten otobüsün içi kalabalık insanlar kapılara yapışmış bir şekilde seyrine devam ediyordu.Nihayetinde ise Rıhtım otelinin önündeki durağa geldik ve şöför ön kapıyı açtı ve ayağa kalkarak lütfen arka tarafa doğru ilerleyelim arkalar boş diye sesleniyordu insanlara.Oturan yolculardan biri ise: Şöför akbil basacak 20 kuruş kazanacakya hala daha yolcu almaya çalışıyor demez mi ?Şöförün sanki işi yoktu da onun hesabını mı yapacak,şöförün işi bu kardeşim dedim içimden biz insanları gideceği yere götürmek.Aynı konumda kendisi dışarda olsa,otobüse binmeye çalışsa ne olurdu acaba şöförde dolu diye kapıları açmayıp devam etse yola.Acaba yine bu içerdeki yolcu şöförün kazandığı 20 kuruşun hesabını o zaman yaparmıydı yoksa şöförün arkasından başka bir şey mi söylerdi varın gerisini siz söyleyin

Mert K.

5 yıl önce - Çrş 11 Ksm 2009, 21:16

Alıntı:
222 Kadıköy Pendik sahil yolu hattının seferleri yok denilecek kadar azalmış. Dün Kadıköy'den acilen Pendik'e sahilden gitmem gerekiyordu ancak 222 hattının seferleri azalınca mecburen 4 hattını kullanarak Bostancı'dan 133T ile aktarma yapmak zorunda kaldım tabi Bostancı'da 133T hattının sefer saatini beklemk zorunda kaldım. 222 hattının eski sefer saatleri geri gelmesini diliyorum sonuçta hat hem kesintisiz hem Kadıköy Pendik sahil yolu sayaesinde hızlı ve Citaro'lu bir hat.

Dogukan kahraman adli uyeye cevaptir:
İett genel müdürlüğünde araç filomuz 2850 olup, bunlardan sadece 850 aracımız yeni ve klimalıdır. Yeni araçların yetersizliği nedeniyle eski araçların yerini dolduramadığı için çok eskiyen araçlarında zorunlu olarak hurdaya ayrılması nedeniyle filomuzdaki araç eksikliğinden dolayı bazı hatlarımızda araç eksiltilmiştir. Ayrıca 16D hattında sefer sayısı çoğaltılarak ve hattımızda fiyat indirilerek (1 tam bilet 1.50 krş) seyahat imkanı tanınmıştır. Mavikartlı ve aktarmalı yolcularımız 133t ve 4 nolu hatlrımızı kullanabilirler.

mehmetv12
5 yıl önce - Prş 12 Ksm 2009, 13:40

Benim şikayetim ve önerim, araç kullanma şekilleriyle ilgili olacak. Lütfen rica ediyorum şoförlerden, Ikarus otobüslerini, yolda rally yarışı yapıyormuşcasına sürmesinler. Güzelim yeni Citaro otobüslerinde bile ani frenlere basarak araçta sarsıntı yapabiliyorlar, biraz daha dikkat etsinler lütfen. Şikayet ve önerim ÖHO ve minibüsler içinde geçerlidir.

Çağrı Sahra
5 yıl önce - Prş 12 Ksm 2009, 13:44

Şikayetim; Bazı otobüslerin inecek kimse yok diye, duraktaki bekleyen vatandaşları hiçe sayarak trafikten kaçmak için en sol şeritten basıp gitmesi. Özellikle Anadolu yakasındaki Yenisahra ve Otosan duraklarında sıkça yaşanan bir durum.
Önerim; Her durağa bir konrol memuru. Zor değil. İşsizlik aldı başını gidiyor, ekmek kapısıda çıkar millete

Mert K.

5 yıl önce - Prş 12 Ksm 2009, 18:58

Mehmet bey ve cagri bey sikayetleriniz en kisa zamanda bu sayfaya gonderilecektir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM