Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Üsküdar - Aziz Mahmut Hüdayi Türbesi ve Camii
« önceki   123 ... 15161718   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 16
Ertuğrul MERTEL

2 yıl önce - Çrş 11 Şub 2015, 13:24

Vakıf Evlere de Servis yapıyor muydu Foto Kardeş ...
Yoksa Fakirler aşevinden gelip kendi mi alıyordu .
Hatırlayamadım ...

Allah Vakıf'dan ve ona ne şekilde olursa olsun hizmet edenlerle Özellikle Vakfedenlerden RAZI olsun ...

ahmetsever
2 yıl önce - Çrş 11 Şub 2015, 15:46

Alıntı:
Vakıf Evlere de Servis yapıyor muydu Foto Kardeş ...
Yoksa Fakirler aşevinden gelip kendi mi alıyordu .
Hatırlayamadım ...
Allah Vakıf'dan ve ona ne şekilde olursa olsun hizmet edenlerle Özellikle Vakfedenlerden RAZI olsun ...

Üsküdar çevresinde oturup, ekonomik durumu bozuk olanlar, herhangi bir yerden maddi gelir olmayanlar vakıf yönetimine başvuruyor, vakıf ilgilileri bunların durumlarını soruşturuyorlar verdikleri bilgiler doğruysa imkanlar nispetinde ; vakıf merkezindeki aşevinden bir kısmına öğle ve akşam olmak üzere günde 2 defa 3-4 çeşit sıcak yemek, bir kısmının evlerine servis ile aylık kuru erzak/et türünde yardımlar yapılıyor.(Ancak gerek değerlendirme, gerekse ne miktarda yardım yapılıyor içeriğini bilemiyorum)
Ayrıca zaman zaman öğrencilere burs, kırtasiye yardımı türünden yardımlar yapılıyor. Son zamanlarda Suriye'den gelenler için barındırma, gıda yardımı türünden yardımlarda yapılıyor...

Evet bu vakıf büyük hizmetler veriyor, sadece yurt içinde gıda yardımı anlamında değil yurt dışında da (tahminimce 20'den fazla ülkede) gıda yardımı, maddi yardım, okul, yurt, kurs, cami inşaatları gibi alanlarda yardımlar yapıyorlar. Allah vakfedenlerden, hizmette/yardımda bulunanlardan, vesile olanlardan razı olsun.
http://www.hudayivakfi.org/

344Hacı
2 yıl önce - Çrş 08 Nis 2015, 22:13

Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Türbesi Mektebi sokak üst kemer girişi (ahmetsever isimli üyemizden öğrendim)

(+)

Ahmet Günen

2 yıl önce - Cmt 09 May 2015, 00:12

(+)

ahmetsever
2 yıl önce - Pzr 10 May 2015, 14:10

Aziz Mahmut Hüdayi Camisinin restorasyon çalışmaları biterek ibadete açılmıştı.
Cami bahçesindeki hazirede bulunan kabirler ile Türbe'nin de restorasyonu tamamlanmak üzere, büyük ihtimalle Ramazan ayında ziyarete açılacak.

sayfa 16
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 15161718   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL