Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da Minibüsler Kontak Kapatacaklarmış!
123 ... 363738   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
yusuf38
12 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 19:36
İstanbul'da Minibüsler Kontak Kapatacaklarmış!

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=186311
minibüsler kontak kapatacakmış ah keşke

Başdoğan

12 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 19:39

Hep bu günlerin hayaliyle yaşadım... Harika bir haber...

Burç

12 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 19:47

Kontak kapatsalar Istanbul'a en güzel hediye olur, ancak "yavaşlatma" eyleminden
söz ediliyor, sanki hızlı hareket ediyorlarmış gibi.
Merter'de yol açık olduğu halde gitmedikleri için,
bütün toplu taşıma araçlarını yarım saat geciktiriyorlar zaten.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 19:58

Evet, linkteki haber tam olarak okunduğunda, önce "hız kesme ve yavaşlatma" eylemi yapacaklarmış. Bunun ardından bir sonuç çıkmazsa kontaklar kapatılacak(mış)..

Akın KURTOĞLU

Arda Alkaya
12 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 20:51

Alıntı:
"hız kesme ve yavaşlatma"

Eğer böyle bir eylem yapılırsa kendileri kaybeder. Zaten minibüslerin tercih sebeplerinin başında hızlı ve seri gitmeleri (kural tanımadan) geliyor. Yavaşlarlarsa kimse zaten binmez. Ancak, 3 minibüs yanyana gelip trafiğin akışına engel olurlarsa o zaman bombalar patlar. Trafikten beyinleri sulanan insanların sinirleri geriliyor, minibüscüler zaten sinir küpü... Ateşle barut yanyana gelir.

Umarım yavaşlama işe yaramaz ve kontak kapatırlar. Bir an önce kurtuluruz minibüslerden.

Kerim s417
12 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 21:12

Bakın arkadaşlar şunuda unutmayın.Yeri geliyor bir minübüs 3 ev geçindiriyor..Anlayamadığım bu saygısızlık özel halk otobuslerındede yapılıyor neden kımse özel halk otobüslerini bir laf etmiyor.Acaba sizce içinde akbilin geçmesi ve başlarında bir devlet kuruluşu olmasımıdır?...Bence istanbulda binlerce minibüsçünün geçim kaynakları ellerınde alınmamalıdır..Sadece Tek el altına alınmalıdırlar..(Ör:silivri koop)

Baraküda_Turgay

12 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 22:27

Kontak kapatma yerine bu sistemi tamamen kapatsalar fena olmaz...
Böylece Minibüsçü terörü bitmiş olur.
Kaldıki sadece trafiği felç etmeleri yetmiyormuş gibi bir de cepçilik denilen hadiseninde yoğun olarak yaşandığı mekanlarda malesef minibüsler..
Ayrıca ev geçindiriyor olmaları yanlışlarını  ve terörlerini  haklı çıkarmaz...

En son Baraküda_Turgay tarafından Sal 19 Eyl 2006, 22:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Süha
12 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 22:35

Şimdi ben bir şey daha iyi anlamak istiyorum İstanbul’da Minibüsçüler zamanında bize 4/4 hizmet sunsa. Böyle olur muydu acaba gerçekten merak ediyorum. Yolculara saygılı ve trafik kurallarına uyan ve kadın sürücüleri sıkıştırmayan minibüs şoförleri olsa. Daha iyi olurdu istiyorsalar kapatsınlar ama çözümleri o değil çokta iyi biliyorlar işi yokuşa sürüyorlar.

Aytac_yolas
12 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 01:21

Valla bugün otobüs bekliyordum. İnanın minibüs yokken diğer araçların sesi sinek vızıltısı gibi. Ne zaman ki minibüsler geliyor, sesten çok rahatsız oluyorum. Gerçekten çağdışı araçlar.

Eray Falay
12 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 01:36

Alıntı:
Bakın arkadaşlar şunuda unutmayın.Yeri geliyor bir minübüs 3 ev geçindiriyor..Anlayamadığım bu saygısızlık özel halk otobuslerındede yapılıyor neden kımse özel halk otobüslerini bir laf etmiyor.Acaba sizce içinde akbilin geçmesi ve başlarında bir devlet kuruluşu olmasımıdır?...Bence istanbulda binlerce minibüsçünün geçim kaynakları ellerınde alınmamalıdır..Sadece Tek el altına alınmalıdırlar..(Ör:silivri koop)

bu haraketi sadece özel kurumda çalışan lar mı yapıyor iett personel hiç mi yapmıyor bakın pazartesi günü iş yavaşlatacaklardı ama son anda vazgeçtiler.7000 e yakın minibüs konak kapatsa ne olur hiç biliyormusunuz???
tamam bende pek iyi bakmıyorum minibüslere ama bir konuyu ele aldığımızda geiş tabnlı almalıyz.iett öho minibüs taksi bunalr zaten kendi başına bir sorun.

sayfa 1
123 ... 363738   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM