Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mehmet44
12 yıl önce - Cum 23 Mar 2007, 17:41

Zonguldak havaalanı kullanılmayacak,kullanılacak olsa değil bilmem kaç metre hepsini tıraşlasalar önemli değil. Ama kullanılmayacak,diğer onlarca havaalanı gibi atıl hâlde,boş boş duracak.

Zonguldak'ın coğrafi durumuna bakarsak:

İstanbul ile Ankara çok yakın,bu kadar yakınken kimsenin ben otobüse göre daha yüksek ücret vererek uçağa bineceklerini sanmıyorum. Zonguldak büyük bir ilimizde değil ki aktif bir uçuş trafiği olsun. Bence dağın tıraşlanması yanlış.

sultan.d

12 yıl önce - Sal 03 Nis 2007, 18:27

Zonguldak'ta havaalanı olduğunu duyduğumda çok sevinmiştim kardeşim asker ve bu oana ulaşmak için çok iyi bir araç olacaktı ama biz 8 saat otobüs yolculuğu yapmak zorunda kaldık.  

haytapot
12 yıl önce - Pts 07 May 2007, 14:34

fiyati uygun olduktan sonra baya is yapar . fiyati belirleyende genelde havaalini vergileri. sirketler fiyatlari düsük tutmalarina ragmen vergi gelince ikiye katlaniyor. istanbulda iki havalimani var biri digerine göre cok daha pahali. bunun sebebi ucakfirmalari degil vergiler dir.

acilirsa en azindan ben kendi adima seviniyorum. zonguldagin devrek ilcesindenim. 4 senedir almanyadayim. acilmasi halinde yolculuklar baya bir rahatlar. ama simdilik bir hayal. belki benim oglum görür.

eko6767
12 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 01:50

hani mayis ayi aciliyordu havaalani .bilen varmi ne durumda olaylar

Çağatay67
12 yıl önce - Pzr 13 May 2007, 21:49

Ben şimdilik öyle bir haber duymadım, geçen gün yanından geçtiğimde de herhangi bir hazırlık görmedim.

Almanya'da ve büyük şehirlerde yaşayan Zonguldaklı çok olduğu için havaalanı kullanılmalı bence.En azından yapılan yatırım heba edilmemeli.

AgaH
12 yıl önce - Pzr 29 Tem 2007, 22:02

Çaycuma İlçesi’nde, 5.5 yıl önce trafik akışı ve yolcu potansiyeli bulunmadığı gerekçesiyle kapatılan Zonguldak Havaalanı önümüzdeki ay uçuşa açılacak.

Saltukova Beldesi'nde 1991 yılında yapımına başlanan ve 1999’da dönemin Başbakanı Bülent Ecevit tarafından açılışı yapılan Zongludak Havaalanı, 31 Ocak 2002'de Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından trafik akışı ve yolcu potansiyeli bulunmadığı gerekçesiyle kapatıldı. 9 ay önce Zonguldak Özel Sivil Havacılık A.Ş. tarafından 25 yıllığına kiralanan havaalanının yeniden uçuşlara açılması için başlatılan çalışmalar son aşamaya geldi. Elektronik cihazlar yerleştirilen havaalanında, DHMİ'ye ait Seyrü Sefer Sistemleri Kontrol Uçağı ile aralıklarla yapılan kontrol uçuşları devam ediyor. Dün akşam saatlerinde yapılan kontrol uçuşuna Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen de katıldı. Uçağa binen Vali Erkmen, havaalanını ve çevresini havadan inceledi.

Vali Erkmen, havaalanındaki çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi. Havaalanı çevresindeki arazilerde uçuş güvenliğini tehlikeye sokan ağaçların kesildiğini belirten Vali Erkmen şöyle dedi:
“Hazırlıklar bittiğinde Ulaştırma Bakanlığı'ndan işletme ruhsatı alacağız. Ağustos ayı içinde havaalanının açılmasını amaçlıyoruz. İlk olarak yurt içi yolcu seferlerine başlamayı planlıyoruz. Akabinde gümrük ve diğer teşkilatların kurulmasıyla dış seferlere yöneleceğiz. İlk yolcu uçağının ağustos ayında inmesini hedefliyoruz. Havaalanı konusunda çalışmalar sonuçlanmak üzeredir. Bölgemizin ekonomik ve sosyal açıdan kalkınmasına ulaşım çeşitliliği önemli katkı sağlayacaktır.”

http://www.lojiport.com//news_detail.php?id=4157

FurkanErtin67
12 yıl önce - Prş 02 Ağu 2007, 16:46

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. bir saltukovalı yani zonguldaklı olarak havaalanımızda yapılan çalışmaları yakinen takip ediyorum.Artık havaalanımız için son aşamaya gelindi. Şu anda havaalanının 01 pist başında pist uzatma çalışmaları var.almış olduğum duyum ve bilgilere göre
dün gidip inceledim çok güzel çalışıyorlar. zaten daha önceki çevre düzenlemesi çalışmaları vs. bunlar yapıldı artık sona yaklaştık.allaha şükür.
saygılar

FurkanErtin67
12 yıl önce - Prş 02 Ağu 2007, 18:10

bizim evin balkonundan

resimler tamamen bana aittir.ben çektim.inş beğenirsiniz.[/img]

Cem Yılmaz

12 yıl önce - Cum 10 Ağu 2007, 09:29

Her ilde çalışan bir alan olmalı. Tabi çalışmasını belirleyen o ilin insanlarının talebi olacaktır. Bir ara dolmuş uçak seferleri yapılıyordu. Belkide Zonguldaklı iş adamları böyle bir uçak alarak ya da kiralayarak bu hizmete öncülük ederler. Alışkanlık kazandıktan sonra gerisi gelir diye düşünüyorum.

Mustafa Çetinkaya

12 yıl önce - Pts 13 Ağu 2007, 13:12

ZONGULDAK HAVAALANI UÇUŞ TRAFİĞİNE AÇILDI:

NOTAM sistemine alındı.

Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, “Dün itibarı ile Zonguldak Havaalanının NOTAM sistemine dahil edilerek hava trafiğine açıldığı duyuruldu” dedi. Önümüzdeki günlerde havaalanı çevresindeki dağın tıraşlanması ve pistin biraz daha uzatılması çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını ifade eden Erkmen, “Yaz dönemi uçuş programında yer alamadık. Kasım ayında başlayacak kış tarifelerinde yer almak istiyoruz. Uçuşlar, söz konusu aydan itibaren başlayabilecek” diye konuştu.

Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, “Dün itibarı ile Zonguldak Havaalanının NOTAM sistemine dahil edilerek hava trafiğine açıldığı duyuruldu” dedi. Erkmen,  Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde Zonguldak Özel Sivil Havacılık AŞ tarafından kiralanan Zonguldak Havaalanının, bölgenin ekonomik ve sosyal açıdan kalkınmasında ulaşım çeşitliliğinin önemli katkı sağlayacağını söyledi. NOTAM sistemine dahil edilen Zonguldak Havaalanının açık olduğunu ve teknik bilgilerini, dünyanın her yerindeki havayolu şirketlerinin görebildiğini anlatan Erkmen, şöyle dedi: “Açılış hazırlıkları devam eden havaalanının çevresindeki arazilerde uçuş güvenliği açısından tehlike arz eden ağaçlar kesildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesine (DHMİ) ait kontrol uçağındaki teknik ekip, çalışmalarını dosya haline getirip havaalanının özelliklerini tüm ülkelere deklare etti. Dün itibarı ile Zonguldak Havaalanının NOTAM Sistemine dâhil edilerek hava trafiğine açıldığı duyuruldu. Buraya şimdilik kapasitesi fazla olmayan uçaklar iniş yapabilecek.
Ulaştırma Bakanlığından işletme ruhsatı alınmasının ardından önce iç, akabinde de gümrük ve diğer teşkilatların kurulmasıyla dış seferlere başlayacağız.” Önümüzdeki günlerde havaalanı çevresindeki dağın tıraşlanması ve pistin biraz daha uzatılması çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını ifade eden Erkmen, “Yaz dönemi uçuş programında yer alamadık. Kasım ayında başlayacak kış tarifelerinde yer almak istiyoruz. Uçuşlar, söz konusu aydan itibaren başlayabilecek” diye konuştu.

YOLCU UÇAĞI İNMEDEN KAPATILMIŞTI:

1 milyon metrekare alanda 1991'de yapımına başlanan ve 11 Mart 1999'da dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'in açılışını yaptığı havaalanı, DHMİ tarafından 2002'de “trafik akışı olmadığı ve yolcu potansiyeli bulunmadığı' gerekçesiyle yolcu uçağı inmeden kapatılmıştı.

Kaynak: www.bartin.info

sayfa 2
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET