Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fatih civelek
13 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 18:06
Zonguldak Havaalanı
merhaba arkadaslar,

Bu haberi bir forumda buldum, ama kaynakçasini maalesef veremiyorm. Bu yüzden affiniza siginarak yayinliyorum.

Daglarimiz mi sorun, yoksa planlama mi yanlis? yoksa engebeli arazi içinde düz alan bulmakta mi zorlaniyoruz.

haritadan bir dag tepesini silmek ne kadar dogru veyahut yanlis.

sevgiler
cem


coskunorenli

13 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 18:10

Bu havalimanı Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde. Sadece resmi açılışında bir tek uçak indi. Yaklaşık üç sene hiç bir faaliyet olmadan açık kaldı. Ardından o yöreye hizmet götüren hükümet tarafından kapatıldı. Ne kadar yazık...Ya başta adam gibi arazi ve yolculuk fizibilite etüdlerini yapki uçuşlar başlasın  yada baştan bu işe hiç girişme...Oy uğruna vergilerimiz boş yere gitmesin.Erdal
13 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 18:19

Zonguldak Havalanı yapıldığı dönemde küçük uçaklar için planlanmıştı.(Pist uzunluğu 2000 mt) Ancak 2000 ekonomik krizi sonrası kullanımı mümkün olmadı. Haberdede belirtildiği gibi büyük uçakların kullanımı için arazinin de ona uygun hale getirilmesi gerekiyor.Eğer orta ve büyük uçaklarında kullanımı düşünülüysa ki habere göre düşünülüyor;
Muhtemelen pistde ilk etapta 2400 mt ye çıkartılabilir.

Karedeniz bölgesi hepimizin bildiği gibi çok engebeli bir bölge ve etrafta fazlaca düz alan yok.Tek düz alan deniz. Deniz üstüne havaalanı Türkiye için biraz ütopik bir proje olurdu.(+)


coskunorenli

13 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 18:27

Alıntı:
Eğer orta ve büyük uçaklarında kullanımı düşünülüysa ki habere göre düşünülüyor


Şöyle bir konuda var. Zonguldak ve çevresinin orta ve büyük uçakların kullanımına ihtiyacı varmı? Asıl sorun bu...Dağ bir şekilde düzleşir, pist uzatılır ama yörenin buna ihtiyacı varmı? Asıl cevap bulması gereken soru bu.


34mert34
13 yıl önce - Cmt 20 Oca 2007, 22:28

Alıntı:
Vali Erkmen Havaalanını İnceledi

(11.01.2007)
Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Saltukova Havaalanı'nda incelemelerde bulundu. Havaalanının sinyalizasyonunu incelemek amacıyla Ankara'dan helikopterle gelmesi beklenen teknik heyetin kötü hava şartları nedeniyle gelemediği belirtildi.

Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Çaycuma İlçesine bağlı Saltukova beldesinde bulunan havaalanını, Çaycuma Kaymakamı İsmail Kaygısız, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü ile bazı oda başkanları ile Almanya'nın Essen Belediyesi Yabancılar Şubesi Başkanı Muhammed Balaban ile birlikte inceledi.

Vali Erkmen, havaalanındaki son gelişmeler hakkında Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin'den bilgi aldı. Teknik ekibin Ankara'da sis olması nedeniyle bugün gelemediğini belirten Erkmen, şöyle konuştu: "Önümüzdeki günlerde bu ekip gelerek incelemelerde bulunacak. Olur raporu verildiğinde bakanlıktan izin alınacak. Havaalanına inecek uçak standartları belli. Hangi firmada bu standartlara uygun uçak varsa, sefere konulacak. İki firmadan bu yönde teklif var. Bin 800 metre olan pist uzunluğunu artırabilirsek uçak standartları da artacak. Ayrıca 5-10 derece pisti döndürme yönünde projeler var. Bunlar inceleniyor. İlk etapta verdiğimiz sözü tutarak, havaalanını işler konuma getireceğiz. İkinci hedefimiz, buranın büyümesi ve büyük kapasiteli uçakların çalışmasıdır."

Almanya Essen Belediyesi Yabancılar Şube Başkanı Muhammet Balaban ise, havaalanı konusunda özveri ile çalışmasından ötürü Vali Ermen'e teşekkür ederek, "Havaalanının açılması halinde Almanya'daki gurbetçilerimiz ulaşımda burayı tercih edeceklerdir. Gurbetçilerimiz açılışı sabırsızlıkla bekliyor" diye konuştu.

Vali Erkmen, Almanya'daki gurbetçilerin havaalanı konusundaki ısrarlarının kendilerini teşvik ettiğini ifade ederek şöyle konuştu: "Şu an ekonomik anlamda dönüm noktasındayız. Havaalanını ekonomimizin temel taşı olarak görüyoruz. Havaalanı, gurbetçiler ve turizmle birlikte yatırımcının da bölgemize gelmesini sağlayacak. Filyos antik kenti, mağaralar ve benzer yerlere günübirlik seferler başlayacak. Turist kafilesi uçakla havaalanına gelerek birkaç gün bölgemizi gezebilecek. Bunu başarabileceğimize inanıyorum


Saltukova havaalanında birçok yeni gelişme oldu.Havalimanı bu sene içinde mutlaka açılacakmış.Havalimanını zonguldak sivil havacılık a.ş. almış.Zonguldakta birçok gelişmeler olmaya başladı.İnşallah bu sene içerisinde uçuşlar başlar artık.ünalbey34

13 yıl önce - Cmt 10 Şub 2007, 18:53
Havaalanı Pisti Uzatılacak


Alıntı:
Havaalanı Pisti Uzatılacak

(07.02.2007)
Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Zonguldak Havaalanın pistinin uzatılacağını ve her türlü uçağın iniş kalkış yapabileceği düzeye getirileceğini söyledi.

Zonguldak Havaalanına yerleştirilecek cihazların kontrolünü yapmak üzere birkaç gün içinde Ankara'dan ekip geleceğini ifade eden Vali Yavuz Erkmen, "Havaalanın etrafındaki bitki örtüsü temizlendi, pistin yanına sıkıştırmalar konuldu ve tel örgüleri yenilendi. Son olarak da cihazlar monte edildi" dedi.
Araziye konulacak cihazların yerleştirileceğini ifade eden Vali Erkmen, "Cihazlar monte edildikten sonra sağlıklı çalışıp çalışmadığı kontrol edilecek.

Bu ay sonu itibariyle havaalanını açılacak konuma getirilecek. Teknik sıkıntı ile karşılaşmazsak, açılış tarihini kesinleştireceğiz. Hava trafiğinin açıldığının, havacılık camiasına bildirilmesi demek, uçmak isteyen firmaların müracaatlarını yapabilmesi demek. Pist şartlarında iniş kalkış yapabilecek uçaklar seferlere başlayabilecek" diye konuştu.

Uçak seferlerinin başlamasından sonra havaalanında ikinci etap çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Erkmen, "2. Etap çalışmaları uçak seferlerinin başlamasından sonra yapılacak. Havaalanının ön tarafında kamulaştırma yapılarak, pistin uzaması söz konusu. Öncelikle mevcut hali ile uçuşa açılacak, sonraki aşama pistin uzatılması" dedi.

Zonguldak Sivil Havacılık A.Ş. olarak 25 yıllık işletme hakkı olan havaalanına Özel İdarenin 1,5 milyon YTL teminat vermesinin sıkıntılar oluşturacağına ilişkin tereddütleri ortadan kaldırdıklarını ifade eden Erkmen, "Vermiş olduğumuz sözü tutarak havaalanını kısa bir süre sonra açacağız. Bazı arkadaşların tereddütleri oldu, ama bunu diğer faaliyetlerle karıştırmamak lazım.

1,5 milyon YTL teminat verdik fakat 25 yıllık işletme hakkımız var. Yani en ufak bir zararımız yok. 1,5 milyon YTL'lik yatırımı nerelere yapmıyoruz? Ama bunu havaalanına yatırmak bize daha fazla yarar sağlayacak. Havaalanı Zonguldak'ta bir dönüm noktası. Havaalanına çok kısa sürede her türlü uçağın inmesiyle Zonguldak önemli bir pozisyona sahip olacak" şeklinde konuştu.


http://www.caycuma.org/haberoku.asp?id=2019&islem=oku

Havaalanı ile ilgili gelişmeleri takip eden ve meraklıları olanlara müjde.Havaalanı nisan ayında faaliyete geçecekmiş.Son hazırlıklar tamamlanıyor.Zonguldak Havaalanının yüzü nihayet gülecek.İnşallah bir aksilik olmaz da uçuşlar başlar...


Volkan Cordan

13 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 16:17

Alıntı:
Ve havaalanında sona gelindi
Zonguldak Havaalanı'nın açılışının yapılabilmesi için sinyal beklendiği bildirildi.


Iyi güzel de, iş havaalanı açmak ile bitmiyor ki! Bakalım hangi şirket Zonguldağa uçacak? Uçacak mı? Yoksa birkaç ay sonra (daha doğrusu seçimlerden sonra) pistte yine inekler mi otlayacak?
Bu gibi havaalanı müjdelerinde son zamanlarda ciddi bir artış var!

Ancak ben bu gibi havaalanalarına ciddi bir arz-talep olacağını,ve uçak şirketleri açısından operasyonel olarak verimli olacağını sanmıyorum. Eskiden bu gibi durumlarda THY`ye siyasi baskı yapılırdı,garibim de zoraki verimli olmayan meydanlara uçmak durumunda kalırdı.

Zonguldağa ancak yaz aylarında yurt dışından gelebilecek "gurbetçiler" açısından bir talep olabilir. Yani sezonluk bir talep. Bu durumda da ,bütün yıla bakıldığına 5-10 uçuş için -vergiler ile- yapılan bu gibi yatırımlar ülkemiz açısından oldukça "lüks" kaçıyor!

Selamlar


Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

13 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 08:27

sanırım Zonguldak'taki Ereğli'deki ve Karabük'teki endüstri potansiyelinden söz etmemize gerek yok..
Almanya'dakiler için şöyle söyleyeyim, bu bölge Türkiye'nin ruhrgebiet i olacak..


natres
13 yıl önce - Cum 23 Mar 2007, 11:23

Volkan Bey Zonguldak ili 90 lı yılların başına kadar türkiyenin lokomotif büyük illeri statüsünü sürdürmüştür.Karabük ve bartın illerinin ayrılması ile nüfüs ve sanayi gücü kaybına uğramış ama son yıllarda KDZ.EREĞLİ deki büyük gelişim ile tekrar eski gücüne kavuşmak üzeredir.2007 itibari ile türkiye ekonomisini ayakta tutan, yapılan yatırım karşılığında daha fazla vergi verip hazineye destek olan 12 il arasındadır.

Bu sebebler nedeniyle atıl olarak baktığınız zonguldak bölgesi havaalanının dolup taşacağına emin olunuz.Özellikle İskenderun demir çelik fabrikasına akan erdemir personelinin bu tip bir ulaşıma ihtiyacı bulunmaktadır..

saygılar sunarım..


sule canbazlı
13 yıl önce - Cum 23 Mar 2007, 17:23

bende haritaya bakıp zonguldakta havaalanı var diye sevinmiş üniversite tercihi mi zonguldaktan yapmıştım. öğrenince büyük hayal kırıklığı oldu ama çok geç suan zonguldak karaelmasta okuyorum. ve ne yazıkki6 saat yol cekiyorum. türkiye gerceği işte :sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET