Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mehmet Kasım
15 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 17:35
[İST-C9.29] - Aksaray-Havaalanı LRT Hattının Yeşilköy'e Uzatılması Planlanıyor

Farklı başlıklarda gündeme getirdiğimiz bu projeyi dilerseniz bu başlıkta tartışalım.Çevre düzeni planının onaylanmasından sonra bu gündeme geldi.

Havaalanı-Yeşilköy Sahil bağlantısı ile Marmaray'a güzel bir entegrasyon sağlanması planlanıyor.

Bir arkadaşımızın gündeme getirdği Ataköy gazetesinde ilgili harita.Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü R.Bozdoğan anlatıyor.

(+)

(+)

tolginho

15 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 18:04

Esasen Beylikdüzü metrosu da ayrı bir hat olarak düşünüleneceğine bu hattın devamı ya da kolu olarak inşaa edilebilirdi.

Tolga KAPROL

hakki
15 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 21:41

mehmet ustad,
bunun tarihi,proje durumu ile ilgi bir tarih alabildinmi?3,5 yil yada marmarayla berabermi acilmasi soz konusu?hadi bir gayret su iside bir aydinlativer sana  minnettar olalim

Ahmet Tan
15 yıl önce - Sal 19 Eyl 2006, 22:30

Mehmet Kasım üstadım,
Proje aşamasındaki Olimpiyatköy Havalimanı metrosunun Yeşilköye uzanacağını gene sizden öğrenmiştik. Bu başlıktan ise (Yenikapı) Aksaray-Havalimanı LRT sinin Yeşilköye uzatılacağı anlamı çıkıyor. Hangisi doğru acaba ??   Ayrıca ben Sn. Bozdoğanın açıklamalarının satır aralarında Marmaray hattının Ataköyden sonra ayrı bir kol olarak Havalimanına uzanacağı anlamını çıkardım..  Gerçi buna ihtimal de vermiyorum zira Marmaray projesinin kurumu farklı...

Tolga üstad,
Beylikdüzü metrosunun Havalimanından uzatılmaması.. daha kuzeyden seyrederek İncirliye ulaşmasında Bahçelievler Yayla, Kuyumcukent ve Sefaköy iç kesimlerinin de metrodan faydalanması amaclanmış olabilir..

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 09:33
Peki

Şöyle bir bilgi vereyim.Haritadan da anlaşılacağı gibi hem Havaalanı-Aksaray Metrosu hemde planlanan Olimpiyatköy Havaalanı Metrosu sahie uzanıyor.

Dikkatinizi çektiyse haritada 2 tane sarı çizgi var.Biri Ataköy diğeri Yeşilköy'e ulaşıyor.

Yani Marmaraydan geldiğinizde Havalanına gitmek için 2 alternatifiniz olacak.Ya Olimpiyatköy Metrosuna yada Aksaray Metrosuna binebileceksiniz.

Kırmızı Çizgi : Yeşilköy-Havaalanı-Aksaray

Mavi Çizgi   : Ataköy-Havaalanı-Olimpiyatköy

(+)

En doğrusunu İBB bilir Fiziilite etüdleri yapılır önce.Sonra avan proje.Etüdler anaizler falan.Herhalde Marmarayı beklerler.

altay oguz
13 yıl önce - Prş 06 Ksm 2008, 23:30

aksaray havaalanı metrosu sefakoy besyola uzatılsaydı enazından oradakı boslugu kapatabılırdı aksaray yonune gıdenler ona mecıdıyekoy metrobusu tercıh ederdı yboosna veya sırınevlerın karmasasından kurtulurdu ınsanlar

Alperan
13 yıl önce - Prş 06 Ksm 2008, 23:38

Aksaray - Havalimanı LRT hattınıın uzatılması projesinin akıbeti hakkında güncel bir bilgisi olan var mı?

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Cum 07 Ksm 2008, 10:58

Bunu Yeşilyurt'a uzatıp çünkü daha yakın oradanda Ataköy Konaklar'ı-Ataköy Camisi-Ataköy 2.kısım-Bakırköy Meydan-Bakırköy İskele bağlantısı olursa daha verimli olur hem Marmaray'ın es geçtiği Ataköy'ede uğranılmış olur.

ANA SAYFA -> ULAŞIM