Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
SABRİ BİLGİN
13 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 17:42
Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ile Olimpik Atletizm Stadı bitiriliyor

Yapımı yıllardır süren Atıcılar semtindeki Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu  ile Olimpik Atletizm Stadı'nın bitirilmesi için çalışmalar yeniden yoğunlaştırıldı.Bu iki  tesisi gezen Ak Parti Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu,tesislerin en kısa sürede tamamlanabilmesi amacıyla gerekli ödeneğin çıkarılması için her türlü girişimi yapacağını söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Hamza Çelik,Tesisler Şube Müdürü Feridun Akçay ile havuz ve atletizm pistinde incelemelerde bulunan Anbarcıoğlu,tesislerin tamamlanabilmesi için gerekli olan ödeneğin en kısa süre içinde Devlet Planlama Teşkilatı'ndan çıkarılması için yoğun çaba harcayacağını ve konuyla ilgili çalışmalara Ankara'da başlayacağını açıkladı.

Anbarcıoğlu,"2 bin 500 seyirci kapasiteli Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu için gerekli ödenek en kısa sürede içinde çıkacak.Bu tesisin bitirileceğine dair tüm Bursalılara söz veriyorum.Olimpik Atletizm Stadı'nın 4 bin 500 kişilik tribünü ise bu yıl sonuna kadar tamamlanacak." dedi.

Her iki tesise de Bursa'nın ihtiyacı olduğu inancındayım.Daha önce atletlerimiz antremanlarını Atatürk Stadı'nda yaparlardı.Bu sezon Atatürk Stadı'ndaki atletizm pistinin bir kısmı yapay çimle kaplanınca atletlerimiz çalışmak için yeni yer arayışlarına gireceklerdi.Belki bu tesisler tamamlanana kadar uygun olmayan koşullarda ve ortamlarda çalışmalarına devam edecekler.Hal böyle olunca nasıl başarı sağlayabilirler ki?

Bu dönem hizmete girecek olan "Eğitim ve Spor Vadisi"nin ardından bu iki tesisin de faaliyete girmesiyle Atıcılar oldukça hareketlenecek.Yıllardır inşaat halinde bekleyen bu tesislerin en kısa zamanda tamamlanmasını diliyorum.

Borabaris
13 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 17:51

Dünyada yüzme havuzu-stad vs... gibi işleri en uzun zamanda tamamlayan ülke biziz sanırım. Hatta çoğu inşaat, temelden sonra kaderine terkediliyor. ya ödenek yokluğu ile ilgili ya da temelden sonra aslında büyük bir ihtiyaç olmadığına kanaat getiriliyor artık, bilmiyorum...

Erol Gündüz

11 yıl önce - Cmt 06 Ekm 2007, 22:53

(+)
Atletizm stadının 30.09.2007'deki son hali

Berktuğ
site denetçisi

8 yıl önce - Prş 04 Ksm 2010, 20:17

OSMANGAZİ´YE OLİMPİK YÜZME HAVUZU
Alıntı:
Bursa´nın Osmangazi ilçesine bağlı Atıcılar Mahallesi´nde bulunan Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu´nda incelemelerde bulunan Vali Şahabettin Harput, havuzun bir ay içinde hizmete gireceğini söyledi. Harput, Bursa´nın uluslararası olimpiyatların yapılacağı bir şehir olacağını kaydetti.

Vali Harput, Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatını gezerek incelemelerde bulundu. Yapımı yıllardır süren havuzun bir ay sonra hizmete gireceğini söyleyen Harput, ´´Bu havuz Bursa´yla birlikte Türkiye´nin de vizyonunu artıracak. 15 milyon TL´ye mal olan havuzun ölçüleri olimpik standartlara uygun. 2500 seyirci kapasitesi olan havuzda uluslararası organizasyonlar yapılabilecek´´ dedi.

Bursa´nın spor tesisi bakımından arzu edilen noktada olmadığının altını çizen Harput, ´´Bu tesisin yanında 4 milyon TL´ye yapılacak ve aynı anda 4 müsabakanın olabileceği tesis, yakında ihalesini yapacağımız 7 bin kişilik kapalı spor salonu ve timsah arenayla birlikte Bursa´da spor tesisi alt yapısı ilerleyecek. Artık uluslararası müsabakalar Bursa´da da yapılacak´´ diye konuştu.
Harput, yapılan spor tesisleriyle Bursa´yla birlikte Türkiye´nin de kazanacağını kaydetti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Gümüş de, yaptıkları çalışmalarda Vali Harput´un desteğini hiç bir zaman eksik etmediğini söyleyerek, ´´Valimizin engin tecrübeleri ve desteğiyle çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Kendisine kurumum adına teşekkür ediyorum´´ diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/?baslik=osmangazi-ye-olim ...mp;id=4623
Uzun süren bir çok daha çalışmaların bitirilmesi dileğiyle, Hayırlı uğurlu olsun  

Emre Aykan
8 yıl önce - Prş 04 Ksm 2010, 21:01

Önceki yıllarda Bursa'da yeterli yüzme havuzu olmayışından yakınır düzenli yüzebileceğim yer bulamazdım. Bu son gelişmeler ve yapılan havuzlar bir yüzme sporcusu olarak o kadar memnun ediyor ki beni spora katkılarından dolayı tüm belediyelere minnetarım gerçekten..

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet