Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
MertAtesdaglı
13 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 17:44

Ankarada Dolmuşlar kapasitelerin üzerinde taşıdıkları doğrudur. İnsan hayatını hiçe sayarak 14 kişilik dolmuşa 30 kişi bindiği dahi olmakta. Fakat Dolmuşcuların hatalarına maalesef bizlerde ortak oluyoruz.
Polisin yanından geçerken çök denilince hepimiz maalesef çöküyoruz.

oaltay
13 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 17:46

Alıntı:
Polisin yanından geçerken çök denilince hepimiz maalesef çöküyoruz.

Çökmesek ne yapabiliriz ki? Mecburen ayakta biniyoruz, çünkü vasıta yok. Millet işe, okula, eve yetişmek telaşıyla mecburen biniyor.

Polis de biliyor zaten bunu, bu muameleye razıysan bin diyor.

Alper Minaz
13 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 18:22

Malesef ben de minibüsçü bir şoförle tartışmak zorunda kaldım. Dışkapı dan Emek istikametine giderken yanımda bozuk para olmadığı için 20 ytl uzattım, bozuk yok deyince içerdeki yolculardan birine 10 ytl lik yaptırdım fakat bunu da bozamadı ve bu sefer parayı eksik verdi. Aslında kabahat bende parayı bana tekrar gönderdiğinde geri vermeyecektim ama bu da bana yakışan bir durum olmazdı. Başımın gözümün sadakası olsun, sağlık olsun ne diyelim.

Hasan18

13 yıl önce - Prş 05 Ekm 2006, 17:10

Ankara Ulus Hacıbayram'dan kalkan dolmuşlar artık neredeyse yerinden kıpırdayamacak hale geldi.Mübarek ramazan edebiyatı yapanlar hala mağdur ettikleri insanları iftar çadırıyla kandırmaya çalışıyorlar. İnsaf demek lazım , önceki dolmuş durağını kadırıp bu alana tek çivi çakmayan büyükşehir belediyesi bu dolmuş rezaletinin yaşandığı yere 100 metre mesafede. Ankaranın İsmetpaşa semti zaten daracık ve yollarından bir araba ancak geçebiliyor. Dolmuş durağına Melih bey 100 metre yürüyerek bir zahmet gelirse rezaleti gözleriyle görmüş olur.

OzanŞ06
13 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 19:51

Ankara'nın bazı hatlarında gerektiginden fazla dolmuş kullanıldığını düşünüyorum.Örnegin;Keçiören-Batıkent..seferi yapan burdaki araçlar nerdeyse sefere ard arda çıkıyorlar ve yollarda yolcu kapmak için yapmadıkları cambazlıkları kalmiyor..  

levent tmr
13 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 20:51

Trafik terörü şehirlerde ve şehirlerarası yollarda devam ediyor.

Ankara bir başkent olarak örnek taşımacığın ,kalitesi ve
güvenini vermesi gerekirken dahada berbat şekle geldi...
90-110  km hızla caddelerden iniyor,çıkıyorlar.Arabaları
sıkıştırıyorlar,yaya geçitlerinde insanların üzerine sürüyorlar.
büyükşehirden ümiti kestim ben.

Gelişmiş ülkeler halletmişler çok basit ceza verilecek,
rüşvetde yenilemeyecek!!!...Hepsi bu...

İçişleri Bakanlığı trafik terörünü serbestmi bıraktı?
Valilik özel bir tim kurup ceza yağdıramazmı?Sürekli eğitim,
kurs,uygulamalar,filimler gösterilerek çok yaygın eğitim verilemezmi?,
Gazetelerde hergün eğitim verici küçük köşeler olamazmı?

Ama bu arada yollarda uyulması gereken hız sınırları olacak tabiiki...
100 km lik kocaman yola 50 km diyerek zorla cezada alınmayacak...

Bence kısa kurslarla ,gönüllü trafik kontrolları süratle yaratılabilir.
Bakanlıklardan,Valiliklerden ,Öğretim görevlilerilerinden,Çeşitli
kurumlardan , çok geniş bir kadro oluşturulabilir...

İstenirse sıkı denetimle kılık kıyafetten,hıza,sürüş harmonisine kadar
her şey çok hızlı düzeltilir .

seferoglu

13 yıl önce - Pts 04 Arl 2006, 23:52

Alıntı:
Ankara'nın bazı hatlarında gerektiginden fazla dolmuş kullanıldığını düşünüyorum.Örnegin;Keçiören-Batıkent..seferi yapan burdaki araçlar nerdeyse sefere ard arda çıkıyorlar ve yollarda yolcu kapmak için yapmadıkları cambazlıkları kalmiyor..  

Bu hat tam evimin önünden geçiyor. Tam da orta yolda olduğumuzdan biliyorum yoğun saatlerde Yenimahalle Belediyesi ile Etlik Kasalar arasında bu dolmuşlara binmeniz imkansızdan da öte bir durumdur. Sanıldığının aksine sayıları yeterli kalmadığı zamanlar olmaktadır.Demet parkında dolan araç Kasalar'a kadar expres şeklinde çalışabiliyor çünkü arada inen fazla olmuyor. Benim oturduğum Bankaevleri mevkii'nden sabah Batıkent yönüne akşam ise Keçiören yönüne hiç bir araca binemezsiniz , yolcular nerdeyse dışarı sarkar çünkü.

Yarış olayına gelince . Bu hattın tüm tüm güzergahları Ostim kavşağına kadar ortaktır sonra ayrılırlar. Asıl yarış Ostim dönüşü başlar çünkü gidecekleri yok tekdir.Ostim ışıklar start-finiş düzlüğü gibidir.

Herşeye rağmen ben dolmuşalrı daha çok tercih ediyorum. Kızılay'a metroyla ,  Ulus  ve Sıhhiye 'ye dolmuşla gidiyorum. Hatta hafta sonları Carrefour'a dolmuşda gidip geliyorum.

akbaba06
13 yıl önce - Cmt 23 Arl 2006, 20:27

arkadaş lar diyosunuz ki dolmuşlar fazla yolcu alıyo bunu bide işletmeci tarafından düşündünüzmü benim ulus etlik ayvalı arasında dolmuşam var ve günde ortalama 10 servis alıyoruz bu 10 servisin 4 tane si dolu oluyo ve biz bu servislerdemn para kazzanıyoruz diğer servislerde mazot parası lütfen bencil olmayın birazda karşı tarafı düşünün

akbaba06
13 yıl önce - Cmt 23 Arl 2006, 20:31

bazı arkadaşlarımızda klimalı olsun filan diyolar veya daha lüx olsun diyolar şehir içinde klimalı araçla taşımacılık yapılamaz çünkü o aracın kapısı kaç defa açılıp kapanıyo lüx araç lar deyincede bize göre en lüx araçlar bunlar deutz çıkartsın bizde alalım daha lüxünü bize değil fabrikaya söleyeceksiniz şahsen bizim ulus etlik hattında hiç eski araç yoktur olsada 4-5 tanedir bunlarda şu anda fabrikadan araç bekliyorlar 2007 model deutz marka araç piyasada yok

Yiğit cas
13 yıl önce - Cmt 23 Arl 2006, 23:21

Alıntı:
arkadaş lar diyosunuz ki dolmuşlar fazla yolcu alıyo bunu bide işletmeci tarafından düşündünüzmü benim ulus etlik ayvalı arasında dolmuşam var ve günde ortalama 10 servis alıyoruz bu 10 servisin 4 tane si dolu oluyo ve biz bu servislerdemn para kazzanıyoruz diğer servislerde mazot parası lütfen bencil olmayın birazda karşı tarafı düşünün

Demek ki dolmuş çalıştırılması ne yolcuya ne de işletmeciye faydalı. Yolcu aldığı hizmetten memnun değil, işletmeci kârından. Ancak Türkiye'de yürür böyle bir sistem de zaten...

sayfa 2
« önceki   123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet