Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Minibüsleri Hat Bilgileri [ANK ]
« önceki   12345 ... 232425   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
serdaröztürk

5 yıl önce - Çrş 16 Eyl 2009, 16:44

Alıntı:
TCDD hastanesinin orada Akdere minibüslerini gördüm. Daha önce Abidinpaşa-Sıhhiye TCDD hastaneye uzatılmıştı , anlaşılıyo ki Akdere-Sıhhiye de uzatılmış.

Sıhhiye-Akdere,Sıhhiye-Abidipaşa-Natoyolu,Sıhhiye-Topraklık,Sıhhiye-Mamak-Kayaş hatlarının tümü eski Devlet Demiryolları Hastanesinin karşısından kalkmaktadır.Hatta bazıları Gazi Eczacılık Fakültesinin önündeki kavşaktan sola dönüp Konya yolu katılımına kadar giderek anayola sapmadan U dönüşüyle tekrar Devlet Demiryolları Hastanesinin önüne iniyorlar.Bu 4 hattın da durması gereken yer bence Gazi Üniversitesi ana yerleşke önü olmalıdır.Tıpkı Gazi-Kazım Karabekir cad.-Keçiören-Asfalt minibüsleri gibi uygun bir yerde bu araçların yolcu beklemesi gerektiğini düşünüyorum.Çünkü Sıhhiye köprüsü üzerinden Devlet Demiryolları Hastanesine kadar boş gidip geliyorlar.İlk yolcularını çoğunlukla Sıhhiye köprüsü üstünden alıyorlar.Gazi Üniversitesi ana yerleşke önüne yapılacak sondurağın hattın kapasitesini arttıracağını tahmin ediyorum.

Serdar_Valerii

4 yıl önce - Pts 25 Oca 2010, 18:31

Alıntı:
Ulus - İskitler - Kardeşler hattı

Ulus-Kardeşler hattı Gölbaşı grubundan Etlik grubuna geçmiş ve güzergahı değişmiş. Daha önceden İskitler-Hal-Bankaevleri üzerinden giden hat artık Etlik Caddesi-Kasalar-Antares üzerinden gidiyor. Bankaevleri'nin üst kotlarında oturanlar hala yararlanabilir ama orta ve aşağı kotlardakiler için iyi olmadı.Yeni düzenleme ile Hipodrom Caddesi'nden Ulus'a dolmuş hattı kalmadı böylece.

iLGİLİ KARAR
e) Kardeşler Kooperatifi-Sıhhiye güzergahına 6 araç ile aşağıdaki güzergahı kullanarak çalışması;

Kararda Sıhhiye yazsa da Hacıbayram'dan da kalkıyor.

çağan kudal
4 yıl önce - Cum 29 Oca 2010, 20:20

kızılay-balgat hattına şu an armada alışveriş merkezi hattı da eklendi.

Serdar_Valerii

4 yıl önce - Cum 29 Oca 2010, 22:22

Alıntı:
kızılay-balgat hattına şu an armada alışveriş merkezi hattı da eklendi.

Farklı bir hat mı. Zaten Kızılay-Balgat'a bağlı ODTÜ hattı Armada'dan geçiyor.

Serdar_Valerii

4 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 00:25

Şentepe dolmuşlarında ilan vardı. Şentepe-Ostim hattı İvedik Organize'ye kadar uzamış.

ediperdogan
4 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 00:40

Ankara'da en fazla güzergâha çalışan dolmuş hattı bizim Ulus-Mamak-Kayaş hattıdır hemen hemen her mahalleye dolmuş var.

Bentderesi
Kayaş Yeniyol-Otoban-Ortaköy

Denizciler Cad
Yeşilöz-Şahapgürler
Yeşilbayır-Üçevler
Karabayır-Zerdalitepe
Kıbrısköyü
Boğaziçi Su Deposu
Boğaziçi 4. Cad.
Kayaş Eskiyol
Kayaş Eskiyol Tepecik
Derbent-Arablar
Keçikıran-28. Mknz.

Siteler
Kayaş Yeniyol
Boğaziçi

Sıhhiye
Boğaziçi

Serdar_Valerii

4 yıl önce - Cum 05 Mar 2010, 23:22

Alıntı:

Ortaköy hattı Lalahan minibüsçüleri (ÖTA) ile sürtüşmeye neden oluyor mu ?

Lalahan minibüslerine eski uygulamada otoban'dan sonra yolcu aldırtılmıyordu (belki hala da öyledir). Siz bize yolcu aldırmadınız biz de size Ortaköy'ü yar etmeyiz gibi bi polemik var mı ?

ediperdogan
4 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 03:52

Bir problem yaşadıklarını sanmıyorum belediyenin verdiği hat. Birde Kayaş hattı Ankara'daki en fazla araca sahip güzergahlardan biri yaklaşık 120 tane minibüs var Lalahandakiler hangi biriyle uğraşak [/quote]

Serdar_Valerii

3 yıl önce - Sal 26 Ekm 2010, 00:19

Ulus'da Şentepe dolmuşlarının birinde Çiğdemtepe-Kurtini-Kardeşler yazıyordu. Güzergahı anlayamadım.Çiğdemtepe ve Kardeşler biraz ters noktadalar.

çağan kudal
3 yıl önce - Prş 02 Arl 2010, 09:03

kızılay-balgat için farklı bir hat olabilir.çünkü araçların güzergahlarının birkaçı farklıydı...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet