Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 367
engin_ank
1 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 11:55

Onları çektilerse 353 hattını da çekmeleri gerekiyor. Normalde sıhhiye'den dönmesi gerekiyor ama ulusa kadar gidiyor oradan dönüyor.

Aslında gitmesi mantıklı çünkü o hatta sadece 453 hattı kalıyor ama güzergah yanlış. Önce ulus sonra sıhhiye üzerinden Kızılay yaparsa daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.

famat
1 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 12:27

Kafalarına göre güzergah değiştiremezler. 419 un amacı Keçiören o direkt olarak Konya Yolu ve Çukurambar a bağlamaktır. Ahok çunun cebini doldurmak değil. Kazım Karabekir güzergahı da iptal edilip Samsun Yolu üzerine alınmalılar. Tabii beyefendi zarar etmek istemiyor. Bunun üzerine Ulus a vs girmek istiyor. Hiç olmaz ise gün içinde mazot parası için. Ama öyle bir olay yok. Paşa paşa pik saatte paket gün içinde de az dolulukla gidecekler.

erdem türkoğlu
1 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 13:05

Hiçbir akıllı vatandaş Aktepe-Ulus-Kızılay hattı varken, Aktepe’den Akköprü-AŞTİ-Eskişehir Yolu’na direkt ulaşımı sağlayan hattın Ulus’tan dolaşmasını talep etmez. Başka hatların yolcularını çalmak adına yaptıklarına bir de vatandaş talebi diye kılıf uydurmaları pişkinlikten başka bir şey değil. Kaldı ki Böyle bir talep varsa bile, önce gerekli izni alacaksın ondan sonra güzergahın değiştirilecek. Ama bunlar alışmış kendi kafalarına göre at koşturmaya.

Bir de sadece 2 aracı garaja çeken EGO’ya kafa tutup diğer araçları da garaja çekiyor utanmazlar.

353 hattında yaptıkları da aynı şey. Buradaki mantık da tamamen Kızılay-Mamak arasında Sıhhiye-Ulus dolaşmadan direkt giden tek hat olan 220’nin yolcusuna ortak olmak. O yüzden ortaya böyle saçma güzergahlar çıkarıyor, bir de güzergaha uymuyorlar. EGO bunlara asla prim vermemeli, güzergahına ve kalkış saatine uymayana cezayı basmalı.

onurnazliaka
1 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 15:31

Dingonun ahırı mı burası?

Yaptıkları açıklama gerizekâlılara hitap eden cinsten. Vatandaşı salak yerine koymanın alemi yok! Muhtar talep etmiş de bilmem neymiş de! Muhtar kim yahu! Muhtarı seveyim, size bir şey olmasın. O zaman ben de talep ediyorum, şimdiki evim otobüs durağına 125 metre mesafede, o kadar yürümekten çok rencide oluyorum, otobüs durağı sokağımın hizasına gelsin, yürüme mesafem 50 metre olsun. Talep etmekle her şey oluyorsa ne güzel!

EGO, araçları keyfekeder çalıştırmayıp Aktepe-Şehir Hastanesi parkurunda yolcuyu mağdur edenlere sağlam bir para cezası döşemeli. Sonrasında da bunları alıp başka yerlere vermeli, 419 parkurunu ise tamamıyla kendisi almalı. Bu hatta müthiş bir talep yok, özellikle akşamları araçlar bomboş. O nedenle belirli saatlerde gelen araçlar yeterli olacaktır.

Bu arada şu güzergâh muhabbetini duyunca aklıma geldi. Ağız tadıyla kazıdığım 185-5 Oran Sitesi-Ulus AHOK hattı da güzergâhında olmamasına karşın Panora önüne girerdi. Her seferinde buradan 5 dakika kaybedip sonra da süre yetişmiyor diye Oran Sitesi'nden kafalarına göre kalkış alırlardı. Panora önüne giren araçları gelişigüzel olarak şikâyet ettim. Maksat tutturabildiğime muhabbeti. Bu ekip Oran Sitesi'nden ayrılmadan önce Panora yüzünden sağlam ceza yemiş ve artık oraya girmeyi kesmişti. Araç içinde de "EGO'nun aldığı karar nedeniyle Panora'ya giremiyoruz, yolcularımız Mavi Masa'ya başvurabilir." tarzı açıklamalar vardı. Sonra da Panora önüne bir daha giremeden bu parkurdan ayrıldılar. Naçizane, usulsüzlük gören de şikâyet etsin. Gerekleri yapılıyor, emin olunuz.

Uzun lafı kısası kurallara uyulacak. Başka parkur istiyorsanız usulünce başvuru yaparsanız, talebiniz kabul görürse oraya gidersiniz. Buyrun; 382, 503 ve daha nice hat size uygun. Fantezi peşinde saçma güzergâhlar oluşturup hatları eğip büküceğinize buralara koşun.

onur345
1 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 15:54

Şöyle kafamıza göre parka girip çıkamadık ya ona yanarım.

Deniz Çağdaş
1 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 21:08

Ahok hiç olmayacaktı.Bana kalırsa 5.bölge de full zararda.Pik saatte tıklım tıklım dolu sonra gün icinde bomboş.Pik saatte kazandığını gün içinde kaybediyor.Pik saatlerde Kızılay'a kadar gitsin gün icinde saatte 1 arac Kızılay'a direk gitsin.Geri kalan dakikalarda ise Ümitköy metroya ringe dönebilir.

Ya da Gölbaşı hatlarından biri tahsis edilebilir.

onurnazliaka
1 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 23:30

Alıntı:
Ahok hiç olmayacaktı.Bana kalırsa 5.bölge de full zararda.Pik saatte tıklım tıklım dolu sonra gün icinde bomboş.Pik saatte kazandığını gün içinde kaybediyor.Pik saatlerde Kızılay'a kadar gitsin gün icinde saatte 1 arac Kızılay'a direk gitsin.Geri kalan dakikalarda ise Ümitköy metroya ringe dönebilir.

Ücretsiz aktarma vermediği takdirde bu olasılık da zor.

Araçların zirve saatlerde dolu olmasını bırakın, bazen sabahları dahi Kızılay'a ayakta çok az yolcuyla giren araçlar oluyor. Bir şekilde kazandıklarını düşünüyorum ama hatları gerçekten uzun. Piyasaya ilk çıktıkları 1997 yılındaki anlayışı 2020 yılında devam ettirdikleri için, daha çok kazanma imkânları varken bundan yoksun kalıyorlar. Binlerce liraya araç alıp beklentileri karşılayamamaları da bu yüzden. Bunların bir şekilde yolculuk talebi çok olan hatlara kaydırılmaları gerekiyor. Ama bu sırada da sıkı denetim, yönetmelikte yazanın harfiyen uygulanması. Çok kazansınlar, ama kurallara uyarak çok kazansınlar. Kurallara uymadıkları takdirde de cezada piskopata bağlansınlar. Kazanacakları hatlara geçmeleri yoğunluğu almaları babında da yararlı olur. O yüzden sürekli 503 diyoruz, 382 diyoruz.

Tunç D.

1 ay önce - Pzr 09 Şub 2020, 23:59

Alıntı:
Kızılay'a ayakta çok az yolcuyla giren araçlar oluyor. Bir şekilde kazandıklarını düşünüyorum

Genellikle esas yolcuyu semt içinde taşıyorlar, araçlar çoğu zaman Kızılay yönünde Etimesgut’ta boşalıyor.
Tam tersi yönde ise genellikle Eskişehir Yolu’nda ve Etimesgut’ta topluyor yolcuları, en azından gün içinde durum bu şekilde işliyor.

Ae1650
1 ay önce - Pts 10 Şub 2020, 17:41

419-5 Ahok tekrar sefere başlamış, iki araç gözüküyor ego ceptede.
Ego saatleri pik saatler dışınada saat başımı kalkıyordu.Sanki saatlerini azaltmışlar gibi geldi bana yanlış olabilir.

ozgur_clm
1 ay önce - Sal 11 Şub 2020, 07:19

419-5 ahok hattı yine aynı güzergah dışı gitmeye devam etmeleri ilginç.

sayfa 367
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet