Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 317
onur345
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 16:55

Alıntı:
Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde seyir halindeki özel halk otobüsü alev alev yandı. Otobüs, yangının ardından kullanılamaz hale geldi.

Ankara'da Sincan - Eryaman hattında sefer yapan ve içinde yolcu bulunmayan Emre Orman yönetimindeki 06 BIR 233 plakalı özel halk otobüsü, Yenimahalle ilçesindeki Batı Bulvarı üzerinde motor kısmından alev aldı. Sürücü Orman, bunun üzerine otobüsü yol kenarına çekip itfaiyeye haber verdi. Olay sırasında yoldan geçenler, yangın söndürme tüpleriyle alevlere müdahale etti ancak yeterli olmadı.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alevleri kısa sürede söndürdü. Yangın sonrası halk otobüsü kullanılamaz hale gelirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

(DHA)

EmirG71
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 16:55

Doğru tahmin etmişim. Böylece bir Akia daha hurdaya döndü. Esnafa geçmiş olsun.

onurnazliaka
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 17:07

Alıntı:
Doğru tahmin etmişim. Böylece bir Akia daha hurdaya döndü. Esnafa geçmiş olsun.

Sigortası vardır nasıl olsa. Gitsin de sağdan soldan Mercedes Benz Conecto falan bulsun, adam gibi araç taksın. Akia ne! Aslında Akia'nın ne olduğu neredeyse adında gizli ya neyse.

En son onurnazliaka tarafından Pzr 20 Ekm 2019, 17:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

onur345
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 17:09

Alıntı:
Aslında Akia'nın ne olduğu neredeyse adında gizli ya neyse.

Hislerimin tercümanısın adaş.

Tunç D.

3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 17:33

Alıntı:
Gitsin de sağdan soldan Mercedes Benz Conecto falan bulsun,

Yalnız AHOK’ta çıkma olarak en fazla 3 yaşındaki araç takılabiliyor, en fazla 3 yaşında olan uygun fiyata Conecto bulunabileceğini sanmıyorum.

Dediğiniz gibi araçlar sigortalı ancak bana kalırsa sadece Ankara’da 1 sene içinde 2 adet aracın yanması bence araçtan kaynaklı bir üretim hatasını işaret ediyor.
Yakında Akia fabrikası aynı model tüm araçları geri çağırabilir.

mursel kasap
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 17:55

Bmc veya güleryüz alsınlar diyeceğim aklıma ilk gelen uygun fiyatlı otobüsler.O hiç sevmediğim kıl olduğum güleryüzlerde bile yanma olayı duymadım.Akiayi pek sevmem bence akia hiç alinmasaydi.

onurnazliaka
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 17:55

185-5 Ulus-Oran Sitesi hattında çalışan 06 LVT 85 plakalı Güleryüz Cobra GD 272 LF markalı araç, klimasına "Tosun" yazdırarak neyi ima ediyor acaba?

EmirG71
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 20:48

Alıntı:
185-5 Ulus-Oran Sitesi hattında çalışan 06 LVT 85 plakalı Güleryüz Cobra GD 272 LF markalı araç, klimasına "Tosun" yazdırarak neyi ima ediyor acaba?

Aracın sahibinin soyadıdır. Aracın sahibinin adı Levent Tosun'dur. Ona bakarsan bir çok ÖHO'nün klinasında da Karakurt, Soydaş gibi soyadlar yazıyor.

onur345
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 20:56

İnceyide anlamıyor hiç ya.

Cihan91
3 hafta önce - Pzr 20 Ekm 2019, 21:08

ÖHO ve AHOK araçlarının çoğunda farkettiğim bir durum var: Hemen hepsinin ön ve yan camlarında güzergah bilgisi ve yer isimleri değişik renk ve fontlarda sticker yada tabela şeklinde cama gelişigüzel yapıştırılmış, dijital hat tabelası olan yeni araçlarda da durum aynı

Bu durum özel araç sahiplerinin 40-50 yıl evvelki zamanlardan kalma alışkanlıklarından kaynaklı galiba ama hem aracın dışında kalabalık ve çirkin bir görüntü yaratıyor hem de zamanla aracın cam ve boyalarına iz bırakıp zarar verebiliyor, hatta kuruyup dökülmeye başladığında daha da çirkinleşiyor

Bu karmaşık görüntü bozukluğuna küçük ilçe ve beldelerde olsa bir nebze anlam verilebilir ama büyükşehirde çalışan araçların dış görünüş olarak standart bir renk ve temada olması gerekir, kurumsal kimlik gibi düşünmek gerekir bunu ancak ya bununla ilgili bir standart yok veya denetim vs hiç yapılmıyor gördüğüm kadarıyla

sayfa 317
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet