Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
f.sonat

12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 01:46

sn  Ömer Kutlu dediğiniz araca sanırım hiç binmedim ama dediğiniz gibiyse çok haklısınız.kırık koltuklara ve kirlilik durumuna birşey diyemiyeceğim ancak aracın eski oluşu konusuna değinmek istiyorum.bildiğiniz gibi çift katlı otobüsler şehirler arasında yasaklanınca melih amcamız bir proje üreterek bu otobüsleri değerlendirmek istedi.ilk başta güzel gitti ama şehirler arası için üretilmiş olan bu  92 93 model araçlar hurda halini aldı ve zaten şehir içi kullanıma uygun değildi.araçlarını yenilemeleri için öncelikle bu otobüslerden üreten bir firma olmalıydı ancak yok.BMC de üretiliyor gibi duyumlar geldi ama sadece hayaliydi.birde galiba scania şehirler arası olarak üretiyor ama oda 700bin euro gibi fiyatlardan bahsediyor.tabi bunlar bana çift katlı otobüsçülerin söyledikleri benim aslında bir bilgim yok.birkaçtanesi solo tip otobüslere geçti ama bu seferde sözleşme önlerine takıldı.
  kısacası bugün benim sözleşmem yenilense ilk iş olarak doğalgazlı yeninesil bir araç almak olacak çünkü eskiyen araç para kazandırmaz.çift katlılarında en iyi çözümü bulacağına inanıyorum.
   saygılarımla

Ömer KUTLU
12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 01:54

Tabiki otobüslerde belli bir takım aksilikler meydana gelecek devamlı hizmet verdiklerinden dolayı gayet normal ama bu haldeki otobüsleri ben dahil bir çok yolcu tercih etmiyor yeni otobüsler beklenip bu otobüslere biniliyor bu nedenle sizde yolcu kaybediyorsunuz yeni otobüs alın demiyoruz buna herkezin maddi gücü yetmez daha iyi hizmet vermek açısından araçlarda bakım istiyor bu nedenlede zorda kalmadığım sürece özel halk otobüslerini tercih etmiyorum kentiçi ulaşımda.

f.sonat

12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 02:04

ben bunların çok iyi farkındayım zaten kendi aracımda bu tür sorunlara izin vermem.ama gelin görünki her kafadan çıkan ses farklı oluyor.adam aracını teslim etmiş şöföre biletçiye haftada bir parasını almaya gidiyor denetleme olmayınca disiplinde olmaz.bu konuda mal sahipleri biraz suçlu.ancak mal sahibinden önce ego nunda denetlemesi lazımdı.bunu yapsaydı en azından kurunun yanında yaş yanmazdı

orhuncet
12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 02:08

ego şu anda kendi araçlarını bile denetleyemiyorken bu araçları denetlemesi zor diye düşünüyorum.

Ayrıca eryaman yeşilleriyle ilgili bir bilgimi daha aktarayım.Birgün eryaman 2.etap durağındaki ego denetimcisiyle konuşma fırsatı buldum.Oda yeşillerden yakınıyordu.Şikayetlerimizi dilekçelerle resmi yollarla başvurmamızı söylüyordu.Ayrıca eryaman hareket noktasına hareket memuru dayandıramadıklarını gelen personelin 2ay sonra başka bir yere gitmek istediğini söylüyordu.Ancak ne sincanda ne de fatihde böyle sorunlar olmuyor diyordu.

f.sonat

12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 02:19

evet saolsun balalılar paso dövüyordu onları.eryamandan sonra genellikle sincana gelirler ve bizi melek gibi görürler en azından onların yanında.ama şuda birgerçekki 10 yıldır sincanda hareket memuru otobüsçü tartışması hiç olmadı.onların görevi servis belirlemek bizim işimiz servise gitmek

orhuncet
12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 02:22

Ama bence sincan-fatih yada diğer hatlar suçu gereğinden fazla eryamana yüklüyorlar.Tamam haklı oldukları durumlar çoktur.Ama sanki diğer yeşillerde melek değil yani.Tüm yeşillerin hataları var az yada çok keşke mümkün olsada bunu ayırlabilsek.İyi olanlar devam etse kötülerde cezasını çekse.

Ömer KUTLU
12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 02:29

Alıntı:
eryaman hareket noktasına hareket memuru dayandıramadıklarını gelen personelin 2ay sonra başka bir yere gitmek istediğini söylüyordu.Ancak ne sincanda ne de fatihde böyle sorunlar olmuyor diyordu.

Eğer hareket memuru ağırlığını koyarsa böyle bir sorun ile karşılaşılmaz buna en iyi örnek 4. bölgede 413 numaralı hat Altınpark-Çankaya hem EGO otobüsü çalışıyor hem mavi özel halk otobüsü hemde yeşil özel halk otobüsü yazarsın raporunu alır cezayı oturur yerine eğer kanunlarda destek olmuyorsa daha ne demeli bu işe.Bu insanları savunan başka insanlar denir.

f.sonat

12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 02:33

benim amacımda bu zaten iyi ve kötüyü ayırt etmek.ben fabrikadan sıfır araba almışken benimle aynı işi kamyondan çevirme yada eski araçla yapandan ayırt etmek.ben personelime hatan olursa kovulursun derken tarzan kılıklılardan ayırtedilmek ve benimgibi yüzlercesi.elbetteki hatalarımız oldu ama bu hatalarımız ortadan kaldırılmamızı gerektirmiyor çözümler üretilmeli.ortadan kaldırılması gereken varsa bizi vatandaşa düşman edenler olmalı

orhuncet
12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 02:35

iyi ve kötüyü ayırt etmek ne yazık ki imkansız.belediye herkese aynı muameleyi uyguluyarak araçları seferden çekiyor.zaten iyi ve kötü her alanda ayırt edilebilseydi şu anda bu dünyada yaşıyor olmazdık.

f.sonat

12 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 02:37

evet ne kadar adaletli değilmi? isyan etmemek elde değil.
bu arada eryaman 5.bölgeden çıkıyor sanırım 4.bölgeye verilecekmiş hareket memurundan aldığım duyum bu.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet