Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Özel Halk Otobüsleri Sorunlar,Görüşler ve Çözüm Önerileri [ANK ]
123 ... 112113114   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Selahattin
11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 23:17
Ankara Özel Halk Otobüsleri Sorunlar,Görüşler ve Çözüm Önerileri [ANK ]

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

Arkadaşlar burada Özel Halk Otobüsleri ile ilgilili sorunları,görüşleri ve çözüm önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Atilla DÜNDAR
11 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 10:27

Özel Halk Otobüsleri, Ankara'da toplu taşıma araçları içerisinde kendini hiç yenilemeyen ve sadece sefer başı kazanacakları parayı düşünen bir görüntü çizmektedir. Her ne kadar otobüs içerisinde etiketle belirtildiği halde ayakta taşınacak yolcu miktarı, bilhassa sabah ve akşam saatlerinde otobüs içerisinde ayak basacak yer kalmayacak şekilde fazladır. Ayrıca bazı halk otobüslerinin içerisindeki alan tamamen yolcu sayısının ne kadar fazla olursa o kadar iyidir düşüncesiyle iyice daraltılmış olması, ayakta olsun oturarak olsun hemen hemen tüm yolcuların aşırı derecede rahatsızlık duydukları bir durumdur.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı Halk Otobüslerinin sözleşmelerinin yenilenmeyeceği ve seferden kaldırılacağı yönünde açıklaması belki bundan sonra Özel Halk Otobüslerinin biraz daha bakımlı ve yolcu rahatlığını düşünecek yapıya ulaşmasını sağlayabilir. Belediyeye ait otobüslerde olduğu gibi ne yazık ki Özel Kalk Otobüslerinde de bakım, konfor ve kurallara riayet en kötü şartlarda devam etmektedir.

MertAtesdaglı
11 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 11:23

Özel Halk otobüslerindeki (Özellikle Eyaman hattı) saygısızlık artık hakaret derecesine ulaştı. Sürekli "arkaya adım atın" diyen bir muavin, ve muavine yeter artık diye uyarıda bulunan yolculara, el frenini çekip yolcuların üzerine yürüyen şoförler.
Bu hatta ölümle sonuç bulan tartışmalara sahne olduğu gibi, Otobüsü yolcuları ile birlikte kaçıran bir hat olmaya başladı.
biran önce önlem alınması kanaatindeyim.

Tuna Yersu
11 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 15:00

Toplu taşım eski,pis ve çağdışı otobüslerle nereye kadar sürdürülebilir bilemiyorum..Hem çevreyi kirletiyorlar, hem trafik düzenini bozuyorlar..Otobüs söförlerine mutlaka temel bir eğitim verilmeli..insanlar mecbur olduğu için değilde tercih ettiği için binmeliler, tabi alternatifler yaratılırsa..

Loreibam
11 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 16:19
Otobüslerde neden müzik çalmıyor?

Arkadaşlar dikkat ettim Ankara'da dolmuşlarda her türlü müzik (Şoförün zevkine bağlı) çalıyor. pekiyi neden otobüslerde bu mümkün değil?

oaltay
11 yıl önce - Çrş 20 Eyl 2006, 16:39

Ankara'da özel otobüslerin tamamen kaldırılması ve yerine belediye otobüslerinin konması gerek. Tabi bunun yanında EGO yönetimini de komple değiştirmezseniz sonuç almanız mümkün değildir.

Dünyanın kaç gelişmiş şehrinde bir otobüs durağında oraya yanaşacak otobüsün saatleri ve güzergahına dair bilgi bulmak olanaksızdır?

Ya da insanlar 17 kişilik dolmuşa 35 kişi doldurabilecek kadar aç gözlü ulaşım magandalarının eline teslim edilir?

Rehayurt
11 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 17:10

Bu gün 227 aşağı ayrancı subayevleri hattında çalışan bi man özel halk otobüsüne bindim.Otobüste şöförün arkası ve orta kapının orda  tıpkı metrodaki gibi iki ekran vardı.Başka halk otobüsünde gören varmı acaba.

Loreibam
11 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 13:13

Ankara'daki her özel otobüste artık o ekranlar olacakmış... ama sadece o ekranlarda reklamlar olacakmış

orhuncet
11 yıl önce - Sal 27 Mar 2007, 23:23

Bende o ekranları 263 Etlik-Bakanlık aracında görmüştüm.Çizgi film ve reklam vardı.

cihansarman
11 yıl önce - Sal 27 Mar 2007, 23:26

295 nolu batıkent hattında da var televizyon.reklam veriyorlardı.bence kulaga hoş gelen turk estrumantal müziği daha güzel olurdu.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 112113114   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet