Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Fatih Ozbatur

13 yıl önce - Pzr 24 Eyl 2006, 03:07

Can arkadaşın mesajına Gözde'den önce cevap veriyorum affına sığınarak.
"Istanbul'da konservatuar vardı da biz mi gitmedik Can?"
Biz Mozart'ı bu kadar tanıyoruz. Bak tanıtmak için koskoca Vakıf Bank kesenin ağzını açmıs.
Bundan böyle Mozart'ı cep telefonlarında cıngıl olan eserlerinin dışında da tanıyacağız. Bir vapur yolculuğu arkadaşı olarak.

Fatih Ozbatur

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 24 Eyl 2006, 03:46

Mozartseverler dua etsinler. İyi ki şahs-ı muhterem 21. yüzyılda yaşamamış. Yoksa, "Mozart yaz, bir boşluk bırak, düet yaz, 41 33'e gönder" veya "Pozart yaz, beste polifonik olarak cebine gelsin" servislerinden kendi bestelerini dinlemek zorunda kalırdı...   Hehheheheheee...

Akın KURTOĞLU

CAN
13 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 00:56

Açıkcası İtalyan bankası Venedik'te gondollara Osmanlı kıyafetli adamları giydirip,bir de Mehter marşı çalıp bizden eserleri kendi vatandaşı ile paylaşır mıydı? Buradan Vakıfbank yetkililerinden bir ricam olacak.Çok eski dede efendiyi,Itri efendiyi geçtim bari Munir Nurettin Selçuk,Zeki Müren,Safiye Ayla günleri yapında kirlenen ruhumuz esen vapur havasında temizlensin.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 01:04

Can çok doğru söylüyor... Madem bu tarz bir etkinliğe start verildi, bizden olanlara da yer verilsin. Açıkçası, canlı Türk Sanat Müziği dinleyerek 20 dakikalık bir seyahate iştirak etmek, oldukça güzel hâtıralar bırakır yolcuların hafızalarında... Çalınan eserler de İstanbul ağırlıklı olabilir: Sana dün bir tepeden baktım aziz Istanbul, Biz heybeli'de her gece mehtaba çıkardık, Bir tatlı huzur almaya geldik Kalamış'tan, Adalardan bir yar gelir bizlere, Aşiyan yollarından ses versem duyar mısın, Ada sahillerinde bekliyorum, Urumelihisarına oturmuşum, Sazlar çalınır Çamlıca'nın bahçelerinde, Cigarası yaldızlı, Kadıköylü Burgazlı (benim hit parçam olurdu bu, kesin   )... vs... Tam bizden, buram buram İstanbul kokan eserler... Vapur yolculuğu hiç bitmesin isterdi herhalde bütün yolcular... İDO, umarım bu teklifimizi değerlendirmeye alır.

Akın KURTOĞLU

Fatih Ozbatur

13 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 01:05

Harikasın Can.
Hislerime öncülük ettiğin için tesekkürler.

Fatih Ozbatur

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 01:10

Hemfikir olduğumuz üyeler artmaya başladı. Bu çok iyi bir gelişme İDO'ya bu konuda bir dilekçe ile başvursak mı n'aapsak?  

Akın KURTOĞLU

CAN
13 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 01:19

Açıkcası bu konuda yapılacak her çalışmanın altına imza da atarım,çalışırım da.Benim kültürümü bu şehire yeni alışmaya çalışandan tutun da hayatın hiç T.S.M. dinlememiş genç nesile kadar herkese öğretmek bize ödev,görev olmalı.Bugün toplu taşımalarda çalacak güzel bir T.S.M. inanın her tatsızlığın üstesinden gelir.Uçaklarımız bile uçuşa hazırlanırken çalan parçalar genelde yabancı menşeeli ve korku filmi müziği gibi,orada bile yatıştırıcı,sakinleştirici etkisi binlerce kere kanıtlanmış Türk sanat musikisi çalınmasını önerdim ama dinleyen olmadı

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 25 Eyl 2006, 01:24

Müziğin türlü çeşit rahatsızlığa karşı da birebir iyi geldiği, zaten tıbben kanıtlanmış durumda artık günümüzde. Hele bizim olan, Osmanlı kokan eserlerde bu letâfet daha da bir ağır basmakta... Kullanılan müzik aletinin özelliğine göre bile tedaviler farklı farklı gruplara ayrılmış.

Günümüzdeki cabbar kalabalıkları 20 dakikalığına da olsa sakinleştirmek için birebir bu terapi yöntemi. Canlı olmasa bile, hiç değilse seçilen birkaç vapurda kapalı sistemle derinlerden çalınabilir bu ezgiler. Enstrümantal veya sözlü olması hiç de farketmez... Yeter ki, böyle bir girişimde bulunulsa keşke...

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 00:27

Bu başlık, adıgeçen tarihler arasında gerçekleşen etkinliklerle ilgili bilgileri yeterince içerdiği ve üyeleri bilgilendirdiği için, misyonunu yerine getirdiği kanaatine varılarak, tarafımızdan kilitlenmiştir.

İstanbul-ULAŞIM Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU

Gözde

13 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 23:32

Alıntı:
Can çok doğru söylüyor... Madem bu tarz bir etkinliğe start verildi, bizden olanlara da yer verilsin. Açıkçası, canlı Türk Sanat Müziği dinleyerek 20 dakikalık bir seyahate iştirak etmek, oldukça güzel hâtıralar bırakır yolcuların hafızalarında... Çalınan eserler de İstanbul ağırlıklı olabilir: Sana dün bir tepeden baktım aziz Istanbul, Biz heybeli'de her gece mehtaba çıkardık, Bir tatlı huzur almaya geldik Kalamış'tan, Adalardan bir yar gelir bizlere, Aşiyan yollarından ses versem duyar mısın, Ada sahillerinde bekliyorum, Urumelihisarına oturmuşum, Sazlar çalınır Çamlıca'nın bahçelerinde, Cigarası yaldızlı, Kadıköylü Burgazlı (benim hit parçam olurdu bu, kesin    )... vs... Tam bizden, buram buram İstanbul kokan eserler... Vapur yolculuğu hiç bitmesin isterdi herhalde bütün yolcular...  İDO, umarım bu teklifimizi değerlendirmeye alır.

Akın ağabeyin affına sığınarak bu kilitli başlığa şu mesajı yazıyorum.
Akın ağabeyin taaa eylülde yazdığı bu mesaj bugün gerçekleşti
Bende bu katılımı izleyenler arasındaydım.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=39662

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM