Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Emre Alkor
15 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 12:27
BUR » A7.29. 2007'de Yeni Kavşaklara Devam...

Alıntı:
Büyükşehir Belediyesi'nin 2007 yılında hizmete açmayı planladığı Güzelyalı Hızlı Feribot İskelesi'nin işletmesine İstanbul Deniz Otobüsü İşletmesi'nin (İDO) talip olurken, Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni ulaşım projelerinin hayata geçirilmesi için düğmeye bastı.

Yaz tatilinin ardından toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, Tarihi Belediye Binası'nda gerçekleştirilen oturumunda önemli kararlar alındı. "Ulaştıran ulaşım" hedefi kapsamında devam eden kavşak inşaatlarına Otosansit ve Küçük Sanayi kavşakları ile Şükraniye Tüpgeçiti'ni de eklemeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, bu projelerin hayata geçmesi için imar plan değişikliklerini meclise sundu.

Söz konusu plan değişiklikleri oybirliği ile kabul edilirken, 2007 yılı programına alınması planlanan yatırımlarla kent içi trafiğinin en çok sıkıştığı 3 ana artere daha neşter vurulmuş olacak.

Küçük sanayi, metro civarındaki kavşak bence gereksiz. orada sıkışıklık denecek hiç bir şey yok sadece kırmızı ışıkta bekleme yapılıyor. ama kentin izmir yönünden girişinde olduğundan güzel bi imaj verebilir. 4. kavşak da güzelyalı İDO iskelesinin oralara yapılacak galiba. tam yerini bilen varsa o yazsın.

otosansit kavşağınıda yapacaklarmış ama bu kavşak batçık değil yonca olmalı.

oki30
15 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 12:52

Gereksiz olabilir belki ama ileride üniversiteye uzatılacak olan metro için oraya illa ki bir kavşak yapılacak..

Batur

15 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 13:00

Ben de o kavşağın metro bağlantısı nedeniyle yapıldığını düşünüyorum. Ama Organize sanayi kavşağının 2007 programına alınmasını tercih ederdim. Ayrıca bu 3 kavşağı çok merak ediyorum, tüpgeçit denilen kavşak bat çık mı acaba ve de Otosansite nasıl bir kavşak yapılacak, umarım orası için sinyalizasyonsuz bir kavşak yapılır.

Ebru K.Türk
15 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 13:06

Alıntı:
tüpgeçit denilen kavşak bat çık mı acaba

Şükraniye'ye yapılacak olan tüpgeçit galiba batçık değil. Ben de tam emin değilim ama geçtiğimiz aylarda bir büyüğümden orada BursaRAY yüzünden Ankara yolunun alt ve üst semtleri birbirinden kopacağı için Kurtuluş Caddesi ve Ankara Yönünden gelip Duaçınarı tarafına geçmek isteyenler için Yüksek İshtisas Hast.'ne kadar gitmeden dönüşü amaçlayan bir yeraltı çözümü düşünülüyor demişti. 2006 içinde yapılacakmış ama bu proje kapsamında bazı binaları nyıkılması gerekmiş, kamulaştırma uzayınca 2007'ye kalmış. Bu arada bölgedeki kamulaştırma sorunu çözülmüş geçen ay.  

Yasemin Doğuş
15 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 14:47

ben izmirden bursaya geldiğimde bursada bi tek sebze halinin orda, ankara yolu istünde bitane daha, santral garajda ve izmir yolu üstünde kavşaklar vardı. toplamda galiba 6-7 taneyi geçmezdi. başka hatırlamıyorm. şimdiyse eskiden nerde ışıklı kavşak varsa hepsi köprülü tüpgeçitli kavşak oldu. yeni yapılacak denenleride katarsak daha 3 yılda 10-15 taneye ulaşımış olacak.   eskilere görede gayet modern görnüyor yenilerin hepsi. kavaşkalardaki ışıklı göstergeleriyle, anayollar üstündeki modern tabelaları reklam panoları, çevre düzenleriyle çok modernleşiyor bursa.

dikkat eden oldumu bursadaki bütün anayollardaki çizgiler, yol kenar boyamaları çok sık yenileniyor. benim evin hemen yanıbaşındaki kükürtlü caddesi bile ilk geldiğimde özenli değildi ama sonradan yılda 2 kez çizgileri boyaları yenilenir oldu. şimdi tekrar silikleştiler ama galiba yakında bikez daha boyanır.   bence ulaşım alanındada çok ciddi değişimler var bursada

Süha
13 yıl önce - Çrş 03 Arl 2008, 21:59

2009 yılına gireceğimiz için bu başlık misyonunu yerine getirmiş olup, arşivlenmek üzere kilitlenmiştir.
3 Aralık 2008 / Çarşamba
Ulaşım - Marmara Denetçisi
Süha

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara